Чорний куб у центрі Вінниці – що ти таке?

04.06.2018
Чорний куб у центрі Вінниці – що ти таке?

Інтерактивну інсталяцію  у вигляді великого чорного куба під назвою «Небезпеку видно не одразу» розмістили, 1 червня, у центрі міста поруч з Вежею.

Окрім розважальних та пізнавальних заходів, вистав та конкурсів з різноманітними подарунками, у Міжнародний день захисту дітей дорослими піднімаються соціально-болючі теми.

Однією з таких – є проблема експлуатації дітей, а саме -примусового жебрацтва.
Часто й у нашому місті ми зустрічаємо дітей, які « просять» милостиню: добровільно ж жебракує менша частина з них. Проте більшість випадків складають ті, які вербуються та продаються , отримавши прибуток для інших осіб, які  виявляються « наглядачами».
Дана інсталяція покликана привернути увагу мешканців та гостей міста до проблеми примусового дитячого жебрацтва та залучити громадськість до інформування відповідних служб міста про подібні випадки задля сприяння вирішенню цієї проблеми. Адже 26 % дітей, які постраждали від торгівлі людьми в Україні, були примушенні жебракувати.

«Робота вінницьких служб діяльність спрямована на протидію торгівлі –  є найбільш злагодженою – зазначає Наталія Федорович , заступник Міністра соціальної політики України. На Вінниччині за статистичними показниками  випадків торгівлі дітьми найменше.

Але варто бути чесними та розуміти , що ті речі , які ми показали та виявили далеко не все, що є насправді. До прикладу вчора, був зафіксований та повідомлений однією громадською організацією випадок жебракування дитиною ромської національності.

Люди заклопотані щоденними турботами рідко проходячи повз не замислюються над тим, хто жебракує, та яка злагоджена команда це все організовує.


Представники соціальних служб, які брали участь у відкритті інсталяції, бажали усім жителям міста, аби Міжнародний день захисту дітей  відбувався не лише одного дня, оскільки різі групи дітей потребують захисту та турботи щоденно.

Інсталяція у формі чорного кубу має маленький отвір, що розташований на одній із граней. Через нього можна побачити обрис дитини-жебрака, але зробивши фото зі спалахом ситуація обернеться в іншому світлі. Очевидним стане те, що дитина перебуває під контролем експлуататора, який керую дитиною, немов маріонеткою.

Зігнуті коліна, витягнута долонька та поруч табличка з надписом «допоможіть» –  дитина в середині кубу нічим не відрізняється від тих, що зустрічаються нам на вулицях міста.
Також на даному об’єкті розміщена інформація щодо дитячого жебракування та алгоритм дій, який необхідно застосувати, виявивши таку ситуацію.

Перебуватиме інсталяція у Вінниці до 4 червня. Тут будуть проводитися профілактичні заходи та інформування містян  стосовно захисту прав дитини.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Потрійна радість: у Вінниці виписали додому трійню, яку виходжували три місяці
Люди

Потрійна радість: у Вінниці виписали додому трійню, яку виходжували три місяці

Вчора, 18:56

У Вінницькому центрі матері та дитини було справжнє свято, адже додому в Немирів – проводжали трійню, яка народилася ще три місяці ….

ДТП в Погребищенському районі: 39-річний водій загинув, пасажирка госпіталізована
Важливе

ДТП в Погребищенському районі: 39-річний водій загинув, пасажирка госпіталізована

Вчора, 16:46

16 травня в селі Довгалівка, Погребищенського району сталася смеретельна аварія. 39-річний водій автомобіля BMW від отриманих травм загинуву на місці. Про це ….

Хлопець, який минулого року загадково потрапив під потяг, вчиться заново ходити
Люди

Хлопець, який минулого року загадково потрапив під потяг, вчиться заново ходити

Вчора, 14:42

Житель Козятинського району Володимир Авдєєв навчився жити сидячи, а зараз, нарешті, дочекався своїх протезів. В кінці минулого року юнак загадковим чином ….

У Вінниці 23-річний молодик накинувся на перехожих, є поранені
Новини

У Вінниці 23-річний молодик накинувся на перехожих, є поранені

Вчора, 06:21

23-річний хлопець у неадекватному стані серед білого дня почав кидатися на перехожих із ножем. Інцидент трапився 16 травня на вулиці Андрія Первозванного, пише 20minut ….