У підвалі костелу вінничани можуть побачити “Чорну Мадонну”

10.06.2018
У підвалі костелу вінничани можуть побачити “Чорну Мадонну”

У підземеллі католицького монастиря Братів менших капуцинів на Соборній, 12 працює виставка репродукцій вітражів «Створення світла» польського митця Адама Сталони-Добжанського.

Серед його робіт можна побачити унікальну «Чорну Мадонну», яка експонувалась у багатьох містах України, Польщі, Сербії, Франції та по всій Європі. В супроводі органної музики та цікавих розповідей екскурсоводів виставка в підземеллях під костелом працюватиме у Вінниці все літо.

– ПредставлУ підвалі костелу вінничани можуть побачити “Чорну Мадонну”ені роботи об’єднують східну і західну культури, – зазначив Генконсул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі. – Ця виставка вже була показана в багатьох країнах і містах України. Вона дійсно вражає і кожного разу виглядає по-різному, адже експонується в різних приміщеннях, але завжди так само викликає зацікавленість у людей. Бо автор вітражів – це відомий художник, графік, реставратор пам’яток мистецтва, професор Краківської Академії мистецтв. Протягом життя створив понад двісті композицій для католицьких костелів, православних церков, храмів євангелістів. Творчість Адама Сталони-Добжанського довгі роки була забута через цензурну заборону, накладену комуністичним режимом у Польщі. Серед його робіт – фрески та мозаїки, але передусім – це вітражі, де представлено іконографію християнського мистецтва.

У свою чергу, відкриттю виставки вітражів сприяли місцеві історики та «Центр історії Вінниці».

– Подібна ініціатива є своєрідною родзинкою для культурного і суспільного життя нашого міста. Також у неї є дуже важливий туристичний аспект – чимало вінничан і гостей Вінниці пам’ятають, як п’ять років тому в нашому місті вже експонувалась частина цієї виставки і тоді вона мала досить великий успіх. Взагалі, виставка буде працювати до кінця вересня цього року,– зазначив директор КП «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен.

За словами історика, «автор вітражів, Адам Сталони-Добжанський, син польського та українського народів, який народився поблизу м. Чернігів у 1904 році. Його батько Фелікс Сталони-Добжанський був польським шляхтичем з давнього роду, мати – українка Анна Коваленко. Безумовно, це наклало відбиток на творчість художника: його твори гармонійно поєднують в собі іконографічні традиції візантійського Сходу і латинського Заходу».

Серед перших відвідувачів виставки, яку відкриває дивовижна «Чорна Мадонна», були ВІПи Вінниці та представники польської громади міста.

– Вражаюче мистецтво із сакральним змістом показують у вінницьких катакомбах монастиря капуцинів. Незабутні враження та емоції від відвідування виставки в монастирському підземеллі гарантовані! Це справжня туристична родзинка! – написано у перших відгуках відвідувачів виставки «Створення світла».

Джерело – 33kanal.com

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Блогерка у 82 роки: жителька Вінниччини стала зіркою Tik-Tok (ВІДЕО)
Люди

Блогерка у 82 роки: жителька Вінниччини стала зіркою Tik-Tok (ВІДЕО)

Сьогодні, 14:05

Життя у 82 роки тільки починається. У цьому переконана пенсіонерка із Вінниччини. Ніна Колодніцька їздить на тракторі, випікає смаколики та збирає ….

У Вінниці розшукують 26-річну дівчину (ФОТО)
Люди

У Вінниці розшукують 26-річну дівчину (ФОТО)

Сьогодні, 10:00

Вінничанка Вікторія Дзема пішла з дому 8 травня та досі не повернулася, її місцезнаходження залишається невідомим. Про це повідомляє пресслужба поліції ….

Донька самовільно пішла до подруги. Мати почала бити на сполох опівночі
Люди

Донька самовільно пішла до подруги. Мати почала бити на сполох опівночі

Вчора, 14:35

Вінницька поліція розшукала 17-річну жительку Липовецької територіальної громади. Як інформують в правоохоронних органах, із заявою про зникнення дівчини близько опівночі до ….

У приватному будинку на Вінниччині стався потужний вибух газу (ФОТО)
Новини

У приватному будинку на Вінниччині стався потужний вибух газу (ФОТО)

Вчора, 14:00

У п`ятницю, 7 травня, у приватному будинку в селі Китайгород Гайсинського району, стався вибух побутового газу, внаслідок чого полум`я охопило ….