Реконструкція входу Центрального парку триває

15.06.2018
Реконструкція входу Центрального парку триває

Реконструкція входу до Центрального парку, що розпочалася минулого тижня вже знайшла низку противників цієї ідеї.

Вінничанам, котрі бачать розібрані сходи, плитку та табличку з текстом « вхід заборонений» – важко зрозуміти, що тут реконструюється. Адже  паспорту об’єкту на місці реконструкції поки немає.

Окрім запитань пішоходів до будівельників, котрі  розпочали підготовчі роботи, свою оцінку реконструкції вінничани висловлюють у формі електронної петиції.

Врятувати автентичний комплекс Вінницької арки від “надлишкового” покращення- закликає автор однієї із них.

Марщук Леонід, створивши петицію ще 5 червня. На разі її підписало 280 людей, котрі вимагають опублікувати існуючий проект реконструкції з пояснювальною запискою авторів проекту та всіма узгоджуючими документими  та зупинити будівельні роботи до моменту отримання кінцевого, офіційно завтердженного, проекту реконструкції площі вхiдної групи центрального міського парку у Вінниці.

У своєму зверненні Леонід зазначає, що архітектурний ансамбль вхiдної групи центрального міського парку у Вінниці, за думкою провідних дослідників в галузі архітектури, входить до топ-5 найкращих і найцінніших об’єктів післявоєнного модернізму України. Автор наголошує на тому, що спадщина епохи так званої “відлиги” в Україні представляє собою цінний шар як для дослідження, так і для збереження, адже архітектуру 60-х років ХХ століття експерти та громадськість вважає цінною у всьому світі.

Цей об’єкт, за належного захисту, у тому числі наданні йому пам’яткоохоронного статусу та консерваційних робіт, може посісти місце у плеяді світового післявоєнного модернізму. Реконструкція самого об’єкту та середовища навколо нього може призвезти до позбавлення його оригінальності та автентики. Закликаємо не робити кроків, що зашкодять збереженню автентичності об’єкта і зроблять його одним із зіпсованих об’єктів модернізму Українипише Леонід.

Я у захваті від проекту – ділиться вінничанин Максим Дідик –  осучаснення та альтернативне рішення – це завжди краще, ніж нічого.

Те що там не встановлений паспорт реконструкції мене не злякало, адже вдосталь інформації розміщено на інтернет-сторінках.

Відновлення сходів та бордюрів, огорожа навколо озера, встановлення світлодіодних ліхтарів, лавочок, відновлення зовнішнього вигляду арки та розміщення металевих скульптур- хіба це варте обговорення?

Здається, що саме такі реконструкції сприяють росту міської культури та зовнішнього вигляду вцілому.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

ХАМАС відновив обстріли Ізраїлю (ФОТО)
Важливе

ХАМАС відновив обстріли Ізраїлю (ФОТО)

Сьогодні, 16:57

11 травня палестинський ісламістський рух ХАМАС відновив обстріли по ізраїльських містах. Ізраїльські військові відповіли ракетами і авіаударами, інформує The New York ….

Не витримали нерви: 28-річна жінка кілька раз проштрикнула ножем чоловіка
Новини

Не витримали нерви: 28-річна жінка кілька раз проштрикнула ножем чоловіка

Сьогодні, 14:43

Потерпілий та підозрювана разом випивали, а потім між ними сталася сварка. Жінка була розлючена, тому схопила ніж і більше десятка ….

Гірка новина: не стало Людмили Мамикіної, актриси Вінницького театру
Люди

Гірка новина: не стало Людмили Мамикіної, актриси Вінницького театру

Сьогодні, 12:00

Пішла з життя акторка драми Вінницького театру Людмила Михайлівна Мамикіна. Про причини та обставини смерті на цей момент невідомо. Про це повідомила прес-служба ….

Як і обіцяли: у Вінниці відновив роботу театр ім. Садовського
Важливе

Як і обіцяли: у Вінниці відновив роботу театр ім. Садовського

Вчора, 17:10

Після тривалої перерви, спричиненої карантинними обмеженнями, Вінницький обласний академічний український музично-драматичний театр імені М. К. Садовського відновив свою роботу. Про ….