Яка доля чекає «Лялю Ратушну» та «Миколу Пирогова»?

21.06.2018
Яка доля чекає «Лялю Ратушну» та «Миколу Пирогова»?

Вінницькі теплоходи «Ляля Ратушна» і «Микола Пирогов» можуть незабаром стати власністю міста і використовуватись за новим призначенням.

Сьогодні відомі вінницькі річкові кораблі знаходяться у власності держави і використовуються головним чином, як туристичний транспорт. Директор департаменту комунального майна Вінницької міськради Ігор Шутак вважає, що їх можна використовувати значно ширше, і не лише їх. Адже майновий річковий комплекс, розташований у Вінниці, біля Староміського мосту, на М.Оводова, 64, на площі 80 гектарів, досить потужний.

Тут, окрім «Лялі Ратушної» і «Пирогова», є ще один теплохід, буксири, баржі, земснаряд.  Вінницька міська рада має намір узяти усе це на свій баланс і використовувати за призначенням на користь мешканців обласного центру. Відповідне рішення було прийняте на останньому засіданні виконкому. Тепер своє «за» мають сказати чергова сесія ради і Кабмін.

 Сьогодні ми лише озвучуємо наміри облагородити річкові транспортні перевезення у Вінниці, дати їм нове життя, а коли буде відповідне рішення Уряду – будемо говорити конкретніше, розроблятимемо програму розвитку річкового транспорту на ближчі років 10, – каже Ігор Шутак. – Ми прагнемо використати увесь можливий потенціал Південного Бугу в межах міста. Передача  майнового комплексу Вінниці на баланс ВМР дасть поштовх для розвитку річкового транспорту в обласному центр. Адже сьогодні ми навіть не знаємо, в якому він стані – територія де базуються плавзасоби, сам транспорт – належить державі.

Якщо Уряд прислухається до намірів і пропозиції Вінницької міськради, то річковий транспорт міста може значно оживитися. Уже скоро тут може бути відновлено річковий трамвай, а в майбутньому запроваджено вантажні перевезення по Бугу. Надихає приклад Миколаєва, каже Ігор Шутак, де уже передано в комунальну власність аналогічний майновий комплекс.

 

Джерело – vezha.vn.ua

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Жеринському районі трагічно загинув 13-річний підліток
Новини

У Жеринському районі трагічно загинув 13-річний підліток

Сьогодні, 13:31

Поблизу с. Пляцина Жмеринського району, 14 травня втопився 13-річний підліток, інформують у прес-службі надзвичайників. Прибувши до місця виклику, водолази-рятувальники відразу ж ….

Гра на два фронти закінчилась: снайперка з Вінниці померла від лейкозу
Люди

Гра на два фронти закінчилась: снайперка з Вінниці померла від лейкозу

Сьогодні, 07:15

14 травня перестала боротись за своє життя Ольга Гранецька, снайперка-розвідниця з Вінниччини. Гострий лейкоз здолав її у Головному військовому клінічному ….

Готель «Південний Буг» реконструюють у 24-поверхову будівлю бізнес-класу
Важливе

Готель «Південний Буг» реконструюють у 24-поверхову будівлю бізнес-класу

Вчора, 12:00

Готель «Південний Буг» перетворять на сучасну будівлю з комфортабельними умовами для життя. Комплекс площею 10 920,4 м2 ввели в експлуатацію ще ….

Смертельна ДТП у Вінницькому районі: загинув 40-річний водій (фото)
Новини

Смертельна ДТП у Вінницькому районі: загинув 40-річний водій (фото)

Вчора, 10:16

На Вінничині сталась смертельна ДТП, водій загинув на місці пригоди. Про це повідомляє пресслужба поліції Вінницької області. Транспортна пригода трапилась ….