У Вінниці почались археологічні розкопки

05.07.2018
У Вінниці почались археологічні розкопки

Після дворічної перерви на території комплексу оборонних та монастирських споруд «Мури», що датується XVII століття, відновили археологічні дослідження. Сьогодні археологи на чолі зі старшим науковим співробітником Інституту археології НАН України, кандидатом історичних наук Ларисою Виногродською приступили до роботи. Фахівцям допомагають студенти Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, які таким чином проходять виробничу практику. Окрім археологічних досліджень на території «Мурів», розкопки триватимуть і на Замковій горі, по інший бік Південного Бугу. Загалом у Вінниці археологи працюватимуть два місяці.

Цього літа ми маємо завершити розкопки на Старому місті, тобто на Замковій горі, щоб підготувати територію до подальшого планування. Але розпочинаємо роботу з території «Мурів», бо тут треба довести справу до кінця, – каже Лариса Виногродська. – Археологічні пошуки біля Свято-Преображенського кафедрального собору тривали з 2013 року до 2015 року. За цей період були знайдені залишки мурів XVII століття, які хотілося б законсервувати, бо це найдавніша побудова в історії Вінниці. Ми хочемо докопати цей фундамент, бо існує припущення, що це фундамент домініканського монастиря, який скоріше за все був дерев’яним – в кінці XVI століття будували лише дерев’яні храми. За результатами археологічних досліджень буде виготовлений план монастиря, які ми передамо архітекторам та реставраторам. А вони вже визначать, що робити з цим об’єктом далі. Можливо накриють склом, як зараз модно, а може піднімуть фундамент наверх, щоб презентувати туристам як найдавніший фундамент домініканського монастиря.

Окрім залишків побудови, під час минулорічних досліджень було знайдено чимало артефактів XVII–XVIII століть, це передусім красивий посуд, пломби, які кріпили на тканини заморські купці, що свідчить про торгівлю у місті. На Замковій горі, було розкопано піч з житла, вогнище трипільського часу, масляний світильник ХІІІ–ХІV століття, a також відкрито дві споруди трипільського і дaвньорусько-золотоординського часів.

Археологічні розкопки у Вінниці тривають з 2005 року (з перервою). Щороку Лариса Виногродська знаходить цікаві артефакти, що дозволяють пролити світло на минуле Вінниці.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Стало відомо на який термін продовжили карантинні заходи на Вінниччині
Важливе

Стало відомо на який термін продовжили карантинні заходи на Вінниччині

Вчора, 07:11

Під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень на території ….

В Подільському зоопарку оприлюднили пікантні фото єнотів
Новини

В Подільському зоопарку оприлюднили пікантні фото єнотів

09.04.2021

У Вінницькому зоопарку показали, як єноти радіють приходу весни. Пухнастики вилазять зі своїх домівок, щоб побавитись на ласкавому сонечку. Фото опубліковані ….

Жорстка помста: посварився з дружиною та спалив будинок
Новини

Жорстка помста: посварився з дружиною та спалив будинок

09.04.2021

На Вінниччині 29-річний чоловік після конфлікту зі своєю сдружиною спалив житловий будинок. Однак помститися він вирішив через півтора року.  Про ….

Жінка намагагалась перевезти партію наркотиків до Новодністровська
Новини

Жінка намагагалась перевезти партію наркотиків до Новодністровська

08.04.2021

Жінка збувала особливо важкий наркотик місцевим мешканцям. Слідчі разом із оперативниками задокументували та припинили її незаконну діяльність. Правоохоронці отримали інформацію ….