Вікіпедія протестує проти Європи

05.07.2018
Вікіпедія протестує проти Європи

У середу, 4 липня, представники найпопулярнішої в світі онлайн-енциклопедії Вікіпедія заявили про припинення роботи в 4 європейських державах: Італії, Іспанії, Польщі та Латвії. Цей крок – це знак протесту, за допомогою якого власники намагаються привернути увагу громадськості до голосування в Європарламенті по директиві про авторське право у всесвітній павутині, яке має відбутися в четвер, 5 липня.

Коли користувачі заходять на портал, то в першу чергу потрапляють на повідомлення, в якому автори відзначають: “Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотне – ставить під загрозу свободу спілкування онлайн, і обмежує доступ до інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри”.

Автори звернення впевнені, що ухвалення закону в тому вигляді, в якому він існує зараз, серйозно обмежить як обмін новинами в соціальних мережах, так і їх пошук через системи.

Найтривожніше виглядають 11 і 13 директиви, перша з яких передбачає введення “податку на посилання”, тобто платне копіювання журналістських текстів, а друга перекладає відповідальність за порушення авторських прав користувачами на онлайн-платформи, якими вони користуються.

Експерти впевнені, що це стовідсотково призведе до того, що сайти почнуть попередньо фільтрувати весь завантажений контент, а якщо враховувати той факт, що перевірити кожну публікацію неможливо просто фізично, то це виглядає як утопія. Або як глухий кут. Впровадження автоматизованої системи перевірки – тривалий і дорогий процес. До того ж, подібні системи не застраховані від помилок.

 

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці «вогняний язик» охопив територію навколо житлових будинків
Важливе

У Вінниці «вогняний язик» охопив територію навколо житлових будинків

Сьогодні, 18:13

У неділю, 11 квітня, сталося загорання сухостою на берегах Вишенського озера. Вогонь міг перекинутися на житлові приміщення поблизу. Про це повідомляє 20minut.ua ….

Поліція просить допомоги у пошуку крадійки
Новини

Поліція просить допомоги у пошуку крадійки

Сьогодні, 06:55

Співробітники Вінницького управління поліції встановлюють особу причетну до злочину. Незнайомку підозрюють крадіжці з торгово-розважального центру, розташованого у Вінниці по вулиці ….

Стало відомо на який термін продовжили карантинні заходи на Вінниччині
Важливе

Стало відомо на який термін продовжили карантинні заходи на Вінниччині

Вчора, 07:11

Під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень на території ….

В Подільському зоопарку оприлюднили пікантні фото єнотів
Новини

В Подільському зоопарку оприлюднили пікантні фото єнотів

09.04.2021

У Вінницькому зоопарку показали, як єноти радіють приходу весни. Пухнастики вилазять зі своїх домівок, щоб побавитись на ласкавому сонечку. Фото опубліковані ….