Які вони вінницькі цигани?

12.07.2018
Які вони вінницькі цигани?

Найбільш густозаселеними ромами районами Вінниччини є Козятинський та Жмеринський, оскільки тут у райцентрах розташовані вузлові залізничні станції.

До поліції Вінниччини останнім часом не надходило звернень громадян щодо протиправної діяльності осіб ромської національності. Щодо них також не реєструвалося жодного кримінального провадження за статтею 161 Кримінального кодексу України: вчинення порушень щодо рівноправності громадян залежно від їх расової та релігійної належності або ставлення до релігії.

Найбільше ромів у Вінницькій області, зосереджена у районах, де знаходяться залізничні станції: Козятин (село Махнівка), Жмеринка, Вінниця (Старе місто), а також Чечельницький, Тростянецький, Бершадський, Іллінецький, Немирівський райони. Загалом, приблизно у 40 селах Вінниччини компактно мешкають роми.

Вінницькі поліцейські за минулі кілька місяців не реєстрували жодного провадження за статтею 161-ою, де особи ромської національності фігурували би потерпілими чи підозрюваними.

Як повідомила слідча слідчого управління ГУ НП у Вінницькій області Леся Юр’єва, із 2012 року по 2018-ий було зареєстровано 9 кримінальних проваджень за цією статтею. “Сім із них закрито, два наразі перебувають у роботі, щодо них триває досудове розслідування. Перше ми відкрили у січні, інше – у травні 2018 року”, – каже слідча.

Речниця поліції Анна Олійник у свою чергу акцентувала, що в інформаційних повідомленнях на сайті поліції чи у коментарях ЗМІ вони ніколи не вказують національність особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, оскільки це теж може розцінюватися як свого роду дискримінація.

Відзначимо, що в Україні існує понад 3 тис ромських таборів. Загалом у країні близько 3100 місць компактного проживання ромів.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

32-річна викладачка з Вінниччини померла від ковіду
Люди

32-річна викладачка з Вінниччини померла від ковіду

Вчора, 16:47

Спочатку температура, а через півтора тижні молода жінка пішла з життя. Черговою жертвою коронавірусної хвороби стала 32-річна викладачка Оксана Форманюк з ….

Облив бензином та заживо спалив. Чоловік помер у лікарні (фото, відео)
Новини

Облив бензином та заживо спалив. Чоловік помер у лікарні (фото, відео)

Вчора, 15:56

На Вінниччині чоловік познущався над односельчанином, а потім на автомобілі намагався доставити його до лікарні. Про інцидент повідомляє відділ комунікації поліції ….

Святкування дня народження закінчилось зникненням 23-річного Михайла!
Важливе

Святкування дня народження закінчилось зникненням 23-річного Михайла!

Вчора, 09:25

У Вінниці загадково зник Михайло Зубчук. Хлопець має повних 23 роки. Востаннє його бачили з 10-го на 11 квітня близько опівночі ….

На Вінниччині шкуродери забили до смерті трьох собак
Новини

На Вінниччині шкуродери забили до смерті трьох собак

Вчора, 06:23

На Вінниччині невідомі познущались над собаками, забивши їх до смерті. Правоохоронці перевіряють повідомлення про жорстоке поводження з тваринами у Жмеринці. ….