Вінниця – місто з високою фінансовою стійкістю

23.07.2018
Вінниця – місто з високою фінансовою стійкістю

Рейтингове агентство IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг м. Вінниці з рівня uaA- до uaA. Прогноз по рейтингу змінено з «позитивного» на «стабільний». Рейтинг інвестиційної привабливості міста підтверджено на рівні invA+.

Повідомляє Прес-служба IBI-Rating

За класифікацією агентства, рейтинг uaA характеризується високою кредитоспроможністю та фінансовою стійкістю в порівнянні з іншими містами України. Рівень invA+ означає високу інвестиційну привабливість. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців, – зазначено в повідомленні.

Основними факторами, які вплинули на підвищення рейтингу є тривала позитивна динаміка бюджетних показників та ефективна політика управління місцевим боргом. Так, надходження до бюджету м. Вінниця за 2017 рік склали 4,34 млрд грн, з них частка власних доходів формувала 51,2%, а їх обсяг за останній рік збільшився на 38,8%. Аналітики рейтингового агентства IBI-Rating також відмічають зростання у 2017 році проти 2016 року:

  • обсягу реалізації промислової продукції на 34,4% – до 26,98 млрд грн;
  • обсягу освоєних капітальних інвестицій на 35,6% – до 3,91 млрд грн;
  • зовнішньоторговельного та роздрібного товарообороту на 29,4% – до 1,07 млрд дол. США і 0,3% – до 6,76 млрд грн відповідно;
  • обсягу прямих іноземних інвестицій на 21,9% – до 115,90 млн дол. США.

У наслідок виконання своїх зобов‘язань, протягом 2017 року обсяг прямого боргу Вінницької міської ради зменшився на 8,3% або на 7,7 млн грн та на 01.01.2018 р. становив 85,1 млн грн. На початок 2018 року показник консолідованого боргового навантаження на дохідну частину бюджету склав 4,8%, що є прийнятним значенням.

При оновленні кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості Вінниці, агентство також враховувало значення міста, як регіонального центру; зростання більшості показників соціально-економічного розвитку та перевищення деяких з них над середніми по Україні; диверсифікацію господарського комплексу міста за видами економічної діяльності; низький рівень концентрації надходжень до бюджету за основними платниками податків та платежів.

У той же час, рівні рейтингів міста обмежуються складною економічною ситуацією в країні і продовженням військового конфлікту в окремих регіонах, що негативно впливає на потенціал зростання і платоспроможність платників податків та обмежує зростання дохідної частини бюджету міста. Агентство також відмічає необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру у зв’язку з високим рівнем зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури, – зазначає прес-служба.

Джерело – Вiнниця.info

Також, читайте на нашому сайті:

На вінницький Палац спорту виділили 27 мільйонів

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці «вогняний язик» охопив територію навколо житлових будинків
Важливе

У Вінниці «вогняний язик» охопив територію навколо житлових будинків

Сьогодні, 18:13

У неділю, 11 квітня, сталося загорання сухостою на берегах Вишенського озера. Вогонь міг перекинутися на житлові приміщення поблизу. Про це повідомляє 20minut.ua ….

Поліція просить допомоги у пошуку крадійки
Новини

Поліція просить допомоги у пошуку крадійки

Сьогодні, 06:55

Співробітники Вінницького управління поліції встановлюють особу причетну до злочину. Незнайомку підозрюють крадіжці з торгово-розважального центру, розташованого у Вінниці по вулиці ….

Стало відомо на який термін продовжили карантинні заходи на Вінниччині
Важливе

Стало відомо на який термін продовжили карантинні заходи на Вінниччині

Вчора, 07:11

Під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень на території ….

В Подільському зоопарку оприлюднили пікантні фото єнотів
Новини

В Подільському зоопарку оприлюднили пікантні фото єнотів

09.04.2021

У Вінницькому зоопарку показали, як єноти радіють приходу весни. Пухнастики вилазять зі своїх домівок, щоб побавитись на ласкавому сонечку. Фото опубліковані ….