Вінницькі музиканти Blissmood готують для китайців борщ, а ті не хочуть дружити

10.09.2018
Вінницькі музиканти Blissmood готують для китайців борщ, а ті не хочуть дружити

Уже півтора роки Тарас Пилипчук та Поліна Кібенко підкорюють азіатську публіку. У Вінниці кавер-бенд Blissmood мав неабиякий успіх, але музиканти розширюють свої горизонти та зупинятись поки не планують. «Вінницькій правді» Поліна і Тарас розповіли про Китай, менталітет місцевих та про свою популярність серед азіатів.

Розкажіть свою передісторію. Чим ви займались у Вінниці?

Навряд це можна назвати передісторією. Ми фактично останні 4 роки займаємось одним і тим самим — бендом граємо на корпоративах і виступаємо в барах. І Китай — це складова частина того всього, якщо можна так сказати — «гастролі». За час перебування в Вінниці ми наробили матеріал, з яким не страшно було поїхати за кордон. Це нам здавалось невідворотним, адже музикою вдома заробити на комфортне життя було вельми важко. Завжди виникала потреба в додаткових підробітках, – говорить Поліна. – У Тараса були приватні уроки, він викладав гру на гітарі дітям. А я нічим іншим займатись не хотіла, бо мені здавалось що я пропущу щось важливе, якщо відволічусь від бенду.


Чому вирішили поїхати працювати за кордон і чому саме Китай?

Ми країну спеціально не вибирали, на той момент то було взагалі не важливим. Ми керувались потягом до пригод, нових місць, знайомством з іншими ментальностями. Усіма можливими та відомими нам способами ми повідомили агентствам про готовність виїхати на заробітки, – розповідає Тарас. – Так нам і пощастило, один із наших знайомих знайшов роботодавця в Китаї, готового оплатити переліт тоді ще шістьом людям.


Яка вона Азія?

Ми тут вже півтора роки, і Азія все ще для нас… загадкова, думаю. Якщо говорити про культуру, то її величність відчутна якось на духовному рівні. Можливо в поведінці людей, не впевнена. Наприклад, базові людські манери — не смітити навколо себе, не палити за столом коли хтось їсть, поступитись місцем похилій людині в транспорті дорослому середньостатистичному китайцю не знайомі. Але на вулицях завжди чисто, прибрано! В знак пошани китаєць обов’язково запропонує цигарку тобі саме зі своєї пачки (байдуже, що тобі щойно вже 3 вручили, і що ти взагалі-то вже давно не палиш — треба брати це ж щиро і з душею). А пенсіонер так взагалі може образитись за звільнене місце, адже він ще ого-го! Система цінностей тут принципово різниться від звичної нам. Наче кожен сам за себе, але в цілому все працює як годинниковий механізм. Ми змінили декілька міст. Виключно південні. В кожному з них є своя страва (це ж перше, що нас цікавить — як ми будем харчуватись). Фрукти та овочі на прилавках такі різноманітні, що ми не скуштували навіть і половини. З випічкою в них не дуже — хліб як такий тут не існує, його роль виконує рис. Все, що ми купляли в надії зробити собі бутерброд, було солодке як цукерка. Ну і молоко з сиром якщо захочеться, то треба замовляти за шалені гроші через інтернет. Багато можна розказувати про побутові речі, але не буду, бо у Тараса є влог на ютьюбі (Vlog Mame i Pape) цьому присвячений, – розповідає Поліна.


Розкажіть про китайську публіку, як вас приймають?

Китайська публіка сприймає нас як зірок, ще до того як ми взагалі їм щось подали. Не всі, звісно, але переважна більшість. Ми на китайців не схожі, отже ми із-за кордону, і планка одразу дуже висока. Вони чекають на грандіозне шоу! І якщо вдома на концертах ми починаємо танцювати, а гості в залі продовжують, то з китайцями таке не проходить. Вони просто не танцюють, навіть якщо тягнути силоміць і показувати елементарні кроки зі сторони в сторону — дуже соромляться, – розповідає Тарас. – Замість цього вони, як справжні діти, грають у китайські застільні ігри (такі є у всіх закладах від придорожньої забігайлівки, до фешенебельних ресторанів). От і виходить, що успіх високого рангу, це коли під твій виступ ніхто не грався, а дивився на тебе.


У вас є вже друзі там? Якщо є, то ви якось в їх життя вносите українську культуру?

Поняття дружби тут теж інакше. Ми друзі з усіма, з ким працюємо. Але тільки зміниш місце роботи — все, нема більше «про що» дружити. І це у китайців норма. Нам про це розказав теперішній друг китаєць англійською. До нас в нього був найкращий друг, вони разом проводили весь час на роботі і поза нею. Але ми прийшли на його місце, тож їхні шляхи розійшлись. І зараз вони ніяким чином не підтримують зв’язок. А на наше питання «чому?» він сказав, що ми тепер його друзі і це закон. Це пояснює, чому друзі китайці з минулих робіт не відповідають на наші повідомлення. Вся українська культура, яку ми їм намагаємось нав’язати (поки що без успіху) — це їжа. Все що не приготуємо, все їм не подобається. Борщі, супи, смажена чи запечена картопля, салати типу олів’є, овочеве рагу — все не те. Ми лише вареники ще не ліпили, але сметану вони не їдять, тож, гадаю, не варто і старатись, – ділиться Поліна.


Збираєтесь повернутись додому?

Додому повернутись збираємось обов‘язково. Дома краще всього, не дивлячись ні на що, де сім‘я та друзі. Ми періодично повертаємось, в ідеалі раз в півроку плануємо це робити. Але подорожувати все ж необхідно всім. Особливо нам! Коли вже почали, то зупинятись не хочеться зовсім, – говорить Тарас.


В яких країнах ще хотілось би побувати та попрацювати

З тих країн, що ми промовляли між собою в голос це – Японія, Австралія, Італія, Америка та Ірландія. А так в думках їх незліченно багато. Хочеться побачити усі красоти світу — природні та ті, що зроблені людиною. А працювати нам все ж бажано в Україні. Ми до цього прагнемо,- говорить Поліна.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Карколомна зустріч в Гайсині: не розминулись велосипедист та водій Opel
Новини

Карколомна зустріч в Гайсині: не розминулись велосипедист та водій Opel

12.06.2021

Чергова аварія на Вінниччині. 11 червня в м. Гайсин не розминулися  Opel та велосипедист. Наслідки секундної неуважності – страшні. В ….

Злодійка збагатилася на заощадженнях пенсіонерів!
Новини

Злодійка збагатилася на заощадженнях пенсіонерів!

11.06.2021

Такі злочинці – страшніші маніяка. Невідомо, ким треба бути всередині, аби наважитися обікрасти стареньких пенсіонерів! Подружжя мало заощадження, але в один ….

На Вінниччині підлітки поцупили трубу по якій до апаратів ШВЛ надходив кисень хворим у палати
Новини

На Вінниччині підлітки поцупили трубу по якій до апаратів ШВЛ надходив кисень хворим у палати

11.06.2021

Гроші спонукають до просто страшних вчинків. От, наприклад, на Вінниччині, двоє підлітків викрали мідну трубу, по якій до апаратів ШВЛ надходив ….

На вихідних у Вінниці працюватиме центр вакцинації
Новини

На вихідних у Вінниці працюватиме центр вакцинації

10.06.2021

Де і якою вакциною щепитимуть вінничан. У вихідні, 12-13 червня, у Вінниці планують вакцинувати від коронавірусної інфекції мешканців міської ОТГ, ….