Кожен п’ятий вінницький вчитель завалив ЗНО

25.04.2019
Кожен п’ятий вінницький вчитель завалив ЗНО

У Вінницькій області три сотні вчителів пройшли тестування зовнішнього незалежного оцінювання. Не всі педагоги змогли виконати запропоновані завдання, а дехто взагалі «завалив» іспит.

24 квітня очільник департаменту освіти та науки Вінницької ОДА Володимир Буняк повідомив, що спочатку перевіряли вчителів Шаргорода, потім – інших районів.

«Це ініціатива голови облдержадміністрації. В минулому році ми побачили, що найгірший результат ЗНО був у Шаргородському районі. Центр ЗНО надав нам логіни і паролі до тестів. Всіх вчителів математики посадили в одному класі і вони провели перевірку своїх власних знань. Реєстрація була без прізвищ, але по завершенню кожен вчитель побачив, на якому він рівні знаходиться, відповідно до середнього – нижче чи вище рівня, який є у районі», – говорить посадовець.

Він зазначив, що 24% отримали результат нижчий середнього рівня. Разом з цим зросла кількість бажаючих пройти навчання у Вінницькій академії неперервної освіти.

Потім аналогічне тестування провели у п’яти районах, які посіли останні місця в рейтингу ЗНО. Жмеринський район самостійно виявив бажання перевірити знання вчителів.

«На жаль, мене вразила та цифра, і ми не задоволені, що четверо вчителів взагалі не справилися із завданням, 37 вчителів із 217 респондентів, розв’язали завдання менше половини.

Діти здають певний іспит півтори години, ми, зрозуміло, півтори години не брали. Спеціалісти Центру ЗНО зробили вибірку по складності завдань і виділили на них 45 хвилин. Якби було більше часу, вони, можливо, справилися б. Ми поставили вчителів у ті умови, в яких знаходяться діти. Немає ніяких додаткових джерел інформації, а є просто завдання, ти сідаєш та розв’язуєш.

Кожен п’ятий не написав так, як нам хотілося б», – додає Володимир Буняк.

За його словами, причиною таких результатів є той фактор, що у деяких школах вчителі викладають кілька різних предметів, тим самим не маючи зайвого часу за самопідготовку.

«Якщо вчитель працює тільки у своєму предметі, це добре, але є і неспеціалісти. Наші діти найкращі: хто захоче повести їх до вчителя, який не може розв’язати завдання? Тому ми хочемо створити таку систему, щоб вчитель сам займався самоосвітою», – пояснює чиновник.

Одразу після проведення тестувань у школі суттєво збільшилася відвідуваність сайту, що здійснює онлайн-підготовку до ЗНО.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Стали відомі подробиці загибелі 2-річної дитини: батьки відправились на пошуки роботи
Новини

Стали відомі подробиці загибелі 2-річної дитини: батьки відправились на пошуки роботи

Сьогодні, 06:54

Кількома днями раніше на Вінниччині сталась смертельна трагедія: дворічна дитина загинула від отруєння чадним газом, а її шестирічна сестра опинилась ….

У Вінниці обурений водій віддубасив перехожого за зауваження
Важливе

У Вінниці обурений водій віддубасив перехожого за зауваження

Вчора, 15:59

Почалось все безневинно: водій іномарки отримав зауваження від перехожого за парковку на газоні. Згодом інцидент переріс у сутичку. Повідомляє фейсбук-спільнота ЗупиниЛося. Фото: ….

У Вінниці рятувальники дістали з-під криги бідолашну тварину
Новини

У Вінниці рятувальники дістали з-під криги бідолашну тварину

Вчора, 12:54

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій Вінницької області врятували пса, який провалився під кригу на річці Південний Буг у ….

Поки батьки займались своїми справами, дитина загинула від отруєння газом
Новини

Поки батьки займались своїми справами, дитина загинула від отруєння газом

Вчора, 10:38

Дворічна дитина загинула від отруєння чадним газом, а її шестирічна сестра знаходиться в реанімації. Трагедія сталася у селі Некрасове Вінницького району. ….