Активісти перевірять Вінницю на екологічність

14.05.2019
Активісти перевірять Вінницю на екологічність

Українська кліматична мережа спільно з міжнародним рухом 350.org EECCA  28 травня організують для журналістів одноденний прес тур до Вінничини.

«Вінницю можна назвати першим SMART-містом України, що розвиває європейські технології. Електронне самоврядування, інтеркультурна стратегія розвитку, сталий транспорт, відновлювана енергетика та багато екоініціатив, що можуть стати прикладами для наслідування в інших містах. Розуміючи світовий тренд адаптації міст до змін клімату, у Вінниці реалізують чудові ініціативи, та можуть стати першим кліматично нейтральним містом країни», – пояснюють свій вибір організатори.

У Вінниці є унікальна програма розвитку громадського транспорту, як альтернативи приватним авто, що забруднюють місто. Особлива увага — велосипеду. 36 велопарковок по місту для вінничан, велосипеди для міської ради, електробайки, та душі для велосипедистів-чиновників. У турі поспілкуємося зі справжнім Містером-вело Вінниці — Андрієм Сорокіним. Це фахівець Департаменту енергетики та транспорту, який реалізує сміливі транспортні рішення у місті.

У лютому цього року у Вінниці введено в експлуатацію перші потужності заводу з виробництва сонячних панелей Kness PV. Це унікальне підприємство, яке поки не має аналогів в Україні та в більшості країн Європи. Надзвичайна річна потужність, 5 млн євро інвестицій та десятки нових робочих місць для місцевих. Все це не лише створює сприятливий інвестиційний клімат для міста, а й здешевлює вартість обладнання для тих, хто вирішує перейти на відновлювану енергетику. Поспілкуємося з персоналом нового заводу та побачимо на власні очі процес виробництва панелей.

На околиці Вінниці досі функціонує старий полігон відходів, що побудований ще 37 років тому та у 2000-х загрожував великою екологічною катастрофою для області. Зараз на полігоні не тільки сортують відходи “вручну”, а й добувають біогаз із гір сміття, трансформують в електроенергію для містян. На стадницькому полігоні діє одна із небагатьох електростанцій на звалищному газі. Біогаз, як альтернативне джерело палива, менш розвинений в Україні, у порівнянні з “стимульованими” державою СЕС та ВЕС. Хоча переробка відходів і енергонезалежність неабияк на часі для країни.

Читайте також: У вінницьких кав’ярнях зникнуть одноразові стаканчики?

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

У Жеринському районі трагічно загинув 13-річний підліток
Новини

У Жеринському районі трагічно загинув 13-річний підліток

Сьогодні, 13:31

Поблизу с. Пляцина Жмеринського району, 14 травня втопився 13-річний підліток, інформують у прес-службі надзвичайників. Прибувши до місця виклику, водолази-рятувальники відразу ж ….

Гра на два фронти закінчилась: снайперка з Вінниці померла від лейкозу
Люди

Гра на два фронти закінчилась: снайперка з Вінниці померла від лейкозу

Сьогодні, 07:15

14 травня перестала боротись за своє життя Ольга Гранецька, снайперка-розвідниця з Вінниччини. Гострий лейкоз здолав її у Головному військовому клінічному ….

Готель «Південний Буг» реконструюють у 24-поверхову будівлю бізнес-класу
Важливе

Готель «Південний Буг» реконструюють у 24-поверхову будівлю бізнес-класу

Вчора, 12:00

Готель «Південний Буг» перетворять на сучасну будівлю з комфортабельними умовами для життя. Комплекс площею 10 920,4 м2 ввели в експлуатацію ще ….

Смертельна ДТП у Вінницькому районі: загинув 40-річний водій (фото)
Новини

Смертельна ДТП у Вінницькому районі: загинув 40-річний водій (фото)

Вчора, 10:16

На Вінничині сталась смертельна ДТП, водій загинув на місці пригоди. Про це повідомляє пресслужба поліції Вінницької області. Транспортна пригода трапилась ….