Вінничани зможуть безкоштовно перевіритись на СНІД

17.05.2019
Вінничани зможуть безкоштовно перевіритись на СНІД

Про це сьогодні, 17 травня, під час прес-конференції  в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА повідомив головний лікар КЗ  «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Ігор Матковський.

В прес-конференції до Дня пам’яті померлих від СНІДу, який відзначається 19 травня,також взяли участь :  Ольга Задорожна- начальник лікувально-профілактичного відділу ДОЗ ОДА, Оксана Шевчук – керівник ВОВ ВБО Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ /СНІД, Лілія Пекарчук завідувач поліклінічним відділенням обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія», Тамара Васильчук – заступник головного лікаря ВОСК ДРЗН з громадського здоров’я, Євген Козлов – заступник директора Вінницького міського центру  соціальних служб  для сім’ї дітей та молоді, Анастасія Гайдей – начальник відділу молодіжної політики  Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації, Оксана Яворська – фахівець обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Ігор Матковський зазначив, що «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом» 17-19 травня проводитиме щорічну акцію, присвячену Дню пам’яті людей, які померли від СНІДу. Керівник Центру  повідомив, що безкоштовний забір крові на ВІЛ-обстеження буде проводитись 17.05.19 р.   з 10 до 17  год. в приміщенні залізничного  вокзалу  м. Вінниці   та 19.05.19 р. з11 до 20 год. на фонтанній площі ЦПК і В ім.Горького ( де, задля кращого та більш швидкого обслуговування, цього року для обстежень  організовано два робочих місця). Обстеження можуть пройти усі бажаючі, воно є безкоштовним.

Ігор Матковський  також окреслив ситуацію, яка склалась  в Україні та у Вінницькій області з початку епідемії ВІЛ, навівши невтішні дані:  «Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінними даними, на початок 2018 р. в країні проживало 244 000 ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону. Протягом 2018 р. в Україні щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — захворювання на СНІД і дев’ять випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом».

За словами керівника медичної установи,у Вінницькій області під медичним наглядом станом на 01.04.2019р. знаходиться 2 850 ВІЛ-інфікованих громадян України, в тому числі з діагнозом СНІД 1 290 осіб.

Від ВІЛ-інфікованих матерів за весь період спостереження народилось 906 дітей. На серологічному контролі знаходиться 105 дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими матерями, 673 дитини знято з обліку (здорові), 45 дітей  ВІЛ-інфіковані (з них 33- зі СНІДом), 31 померло, 76 дітей вибуло в інші регіони та прибули з іншого регіону на сероконтроль 40 дітей.

За період з 1 січня 2019р по 1 квітня 2019р вперше було офіційно зареєстровано 77 ВІЛ-інфікованих осіб. Вперше діагноз СНІД встановлено 62 ВІЛ-інфікованим. За цей період померло 45 ВІЛ-інфікованих осіб, в тому числі від СНІДу – 33 особи. Учасники прес-конференції охарактеризували стан справ в цілому по країні та у світі: відтак, за 35 років, що пройшли з моменту перших проявів хвороби, вірус імунодефіциту вразив  більше 93 мільйонів осіб.  СНІД займає четверте місце в світі серед причин смерті, а у молоді до 30 років та жінок 40 років – перше місце.

Виступаючі нагадали, що основний шлях передачі ВІЛ  – статевий (до 85%), проте, парентеральний (при ін’єкційному споживанні наркотиків) минулоріч склав – 12,3%, випадків інфікування від ВІЛ-інфікованої матері до дитини не зареєстровано.

Спільними зусиллями установ, які працюють в області в напрямку протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, на даний час вдалося:

– охопити медичними послугами з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу 70% представників ключових груп;

– забезпечити антиретровірусною терапією 84,5% осіб (від тих, що потребують);

– забезпечити навчання 100% школярів за програмами розвитку життєвих навичок щодо формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ/-інфекції/СНІДу;

– знизити рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини до 3,03 %;

– забезпечити у 100% дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями раннє виявлення випадків інфікування;

– забезпечити доступ до замісної підтримувальної терапії та реабілітаційних програм споживачів ін’єкційних наркотиків;

– налагодити  систему добровільного консультування та тестування з метою діагностики ВІЛ/СНІД на початкових стадіях;

– забезпечити розвиток мережі спеціалізованих служб і закладів з надання соціальних послуг ВІЛ-інфікованим;

– створити систему навчання та підвищення  кваліфікації спеціалістів, залучених до роботи з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу (Міжрегіональний тренінговий центр з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу на базі обласного Центру СНІДу).

– налагодити співпрацю Центру СНІДу з неурядовими організаціями області, які працюють в цьому напрямку.

Учасники прес-конференції у своїх виступах наголосили на важливості профілактичного аспекту в запобіганні розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу, а також підкреслили, що лише завдяки здоровому способу життя кожного громадянина та спільними зусиллями  громадськості, сімейної медицини і усіх служб та організацій, які працюють в даному напрямку можливо подолати загрозу, яку несе СНІД.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Блогерка у 82 роки: жителька Вінниччини стала зіркою Tik-Tok (ВІДЕО)
Люди

Блогерка у 82 роки: жителька Вінниччини стала зіркою Tik-Tok (ВІДЕО)

Сьогодні, 14:05

Життя у 82 роки тільки починається. У цьому переконана пенсіонерка із Вінниччини. Ніна Колодніцька їздить на тракторі, випікає смаколики та збирає ….

У Вінниці розшукують 26-річну дівчину (ФОТО)
Люди

У Вінниці розшукують 26-річну дівчину (ФОТО)

Сьогодні, 10:00

Вінничанка Вікторія Дзема пішла з дому 8 травня та досі не повернулася, її місцезнаходження залишається невідомим. Про це повідомляє пресслужба поліції ….

Донька самовільно пішла до подруги. Мати почала бити на сполох опівночі
Люди

Донька самовільно пішла до подруги. Мати почала бити на сполох опівночі

Вчора, 14:35

Вінницька поліція розшукала 17-річну жительку Липовецької територіальної громади. Як інформують в правоохоронних органах, із заявою про зникнення дівчини близько опівночі до ….

У приватному будинку на Вінниччині стався потужний вибух газу (ФОТО)
Новини

У приватному будинку на Вінниччині стався потужний вибух газу (ФОТО)

Вчора, 14:00

У п`ятницю, 7 травня, у приватному будинку в селі Китайгород Гайсинського району, стався вибух побутового газу, внаслідок чого полум`я охопило ….