У Вінниці обговорили проблеми сімейного насильства

30.05.2019
У Вінниці обговорили проблеми сімейного насильства

Традиційно про проблеми жінок зібралися поговорити переважно жінки, які 29 травня зібралися в у Вінницькому прес-клубі, аби вкотре підняти на загал проблему сімейного насильства. Розібратися в причинах та механізмах протидії прийшли представники громадських організацій, правоохоронних та органів державної влади.

Одна з координаторок проекту Сергієнко Наталія відзначила, що за півтора року, відколи змінилося законодавство стосовно насильства, сталися суттєві зміни, їх ідея полягає в тому, щоб особа, яка потерпає від насильства, не ходила по інстанціях, а могла отримати допомогу в одній структурі.

Оціночна статистика свідчить, що кожна 4–та жінка стає жертвою насильства в родині і, як не дивно, кожен 10-й чоловік.  Фахівець відділу сім’ї, гендерної політики та протидії  торгівлі людьми Світлана Величкіна погодилася з цим твердженням,  зауваживши, що всі заходи здійснюються відповідно до  обласної комплексної програми , попутно розповівши про координацію дій на місцях.

Серед  досягнень у цій сфері посадовець згадала відкриття притулку для безпечного перебування жінок та дітей, 4 мобільних бригади, які надають допомогу жертвам сімейного насильства,а також функціонування безоплатної телефонної лінії довіри.

Заступник начальника відділу  дільничних офіцерів поліції Віталій Шведа зазначив, що зазвичай підрозділи Нацполіції  першими стикаються з жертвами сімейного насильства. На даний момент співробітниками правоохоронних органів зафіксовано 4200 звернень.

Завдяки співпраці з партнерськими організаціями кількість повідомлень про вчинення домашнього насильства за останні 4 місяці зросла на 30 %. Завдяки тому,що в кримінальному законодавстві з’явилася окрема стаття стосовно домашнього насильства, повноваження правоохоронців також були розширені, зокрема до осіб, що вчиняють насильство,  вже вжито 32 обмежувальних приписи, три справи знаходяться в суді, ще одного кривдника помістили на примусове лікування.

Поліціянт напередодні Дня захисту дітей навів специфічну статистику: у цьому році до поліції звернулася 61 дитина щодо вчинення домашнього насильства. По кожному з таких випадків проводилася оцінка ризиків, при високому рівні небезпеки видається заборонний припис.

Пікановська Лариса, директор Вінницького центру з надання вторинної правової допомоги, теж навела власні статистичні дані: до центру з січня поточного року звернулося 18 осіб стосовно вчинення насильства.  Це відбулося завдяки тому, що закон дозволяє виокремити жертв насильства в окрему категорію, яка має право звертатися не лише за первинною правовою допомогою,а й вторинною. Фахівці центру, крім власне правової допомоги, мають ще одне завдання — ідентифікувати  осіб, що зазнали знущань в родині.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Блогерка у 82 роки: жителька Вінниччини стала зіркою Tik-Tok (ВІДЕО)
Люди

Блогерка у 82 роки: жителька Вінниччини стала зіркою Tik-Tok (ВІДЕО)

Сьогодні, 14:05

Життя у 82 роки тільки починається. У цьому переконана пенсіонерка із Вінниччини. Ніна Колодніцька їздить на тракторі, випікає смаколики та збирає ….

У Вінниці розшукують 26-річну дівчину (ФОТО)
Люди

У Вінниці розшукують 26-річну дівчину (ФОТО)

Сьогодні, 10:00

Вінничанка Вікторія Дзема пішла з дому 8 травня та досі не повернулася, її місцезнаходження залишається невідомим. Про це повідомляє пресслужба поліції ….

Донька самовільно пішла до подруги. Мати почала бити на сполох опівночі
Люди

Донька самовільно пішла до подруги. Мати почала бити на сполох опівночі

Вчора, 14:35

Вінницька поліція розшукала 17-річну жительку Липовецької територіальної громади. Як інформують в правоохоронних органах, із заявою про зникнення дівчини близько опівночі до ….

У приватному будинку на Вінниччині стався потужний вибух газу (ФОТО)
Новини

У приватному будинку на Вінниччині стався потужний вибух газу (ФОТО)

Вчора, 14:00

У п`ятницю, 7 травня, у приватному будинку в селі Китайгород Гайсинського району, стався вибух побутового газу, внаслідок чого полум`я охопило ….