На вінницьких пляжах не можна купатись

28.06.2019
На вінницьких пляжах не можна купатись

За результатами лабораторних досліджень, наданих Державною установою «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України», в червні поточного року встановлена невідповідність якості води на 3-х пляжах міста, а також на Вишенькому озері.

Про це йдеться на сайті Держпродспожив служби у Вінницькій області.

Невідповідність якості води річки Південний Буг в місцях купання людей на пляжах міста та на Вишенському озері по мікробіологічним показникам:

  • на пляжі «Центральний» індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 20000 в куб. дм, при нормі не більше 5000 в куб. дм, згідно вимог “Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів”, затверджених Наказом МОЗ України від 19.06.1996р. №173;
  • на пляжі «Гонти» індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 42000 в куб. дм, при нормі не більше 5000 в куб. дм, вміст ентерококу становить 23000 в куб.дм, при нормі менше 300 в куб.дм;
  • на пляжі «Хімік» індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 44000 в куб. дм, при нормі не більше 5000 в куб. дм, вміст кишкової палички становить 3600 в куб. дм, при нормі менше 300 в куб. дм.
  • на Вишенському озері індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 19000, при нормі не більше 5000 в куб. дм.

Встановлена невідповідність якості води річки Південний Буг в місцях купання людей в усіх зонах відпочинку по органолептичним показникам: запах становив 3 бали, при нормі не більше 1.

Також, на вказаних пляжах відмічалась невідповідність по БСК – 5 (біохімічна потреба в кисні), яка становила 8,75-14,75 мгО2/куб .дм, при нормі не більше 6 мгО2/куб. дм.

Виявлені яйця аскарид у водоймах на пляжах «Гонти» та Вишенському озері. При лабораторних дослідженнях грунту встановлено мікробне забруднення (виявлені бактерії групи кишкових паличок ) на пляжах «Центральний», «Гонти» (також виявлено ентерокок), береговій зоні «Вишенського озера» (також виявлено ентерококи). На березі Вишенського озера в грунті виявлено яйця аскарид та підвищений вміст міді (3,45 мг/кг, при гранично допустимій концентрації не більше 3,0 мг/кг).

Вміст залишкової кількості пестицидів у грунті на пляжах не перевищує допустимі рівні.

Беручи до уваги незадовільну якість води, з метою недопущення виникнення інфекційних захворювань та погіршення стану здоров’я населення, купатись на пляжах «Гонти», «Хімік», «Центральний» не дозволяється. На територіях вказаних зон відпочинку, а також на Вишенському озері наявні таблички із написом «Купатись заборонено».

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Корону «Міс Вінниця 2021» завоювала 19-річна Вікторія Гелетюк
Люди

Корону «Міс Вінниця 2021» завоювала 19-річна Вікторія Гелетюк

Вчора, 20:12

Сьогодні, 6 березня відбувся фінал конкурсу «Міс Вінниця 2021». Захід проходив у міському палаці мистецтв Зоря. Титул «Міс Вінниця 2021» ….

Автобус рухався до кордону з Україною: ДТП у Польщі забрала життя 6 українців
Новини

Автобус рухався до кордону з Україною: ДТП у Польщі забрала життя 6 українців

Вчора, 16:43

У ніч на суботу, 6 березня, неподалік міста Кашице рейсовий автобус Познань-Херсон потрапив у ДТП.  Всього у ньому перебували 57 ….

Поліцейська атотроща забрала життя начальника відділення поліції з Вінниччини (ВІДЕО)
Важливе

Поліцейська атотроща забрала життя начальника відділення поліції з Вінниччини (ВІДЕО)

Вчора, 14:30

На трасі Одеса-Київ сталося моторошне зіткнення службового автомобіля патрульної поліції Toyota Prius та іномарки Hyundai, повідомляє відділ комунікації поліції Одеської області. Трагічна ….

На Вінниччині виявили червонокнижних бізнесменів
Люди

На Вінниччині виявили червонокнижних бізнесменів

05.03.2021

Одна вирвана квітка виду підсніжник – це вкрадене життя у 45 паростків, які вона могла би дати у майбутньому.  Ці квіти ніжні ….