День відкритих дверей для громад відбувся у Вінницькому регіональному офісі U-LEAD (фото)

14.02.2020
День відкритих дверей для громад відбувся у Вінницькому регіональному офісі U-LEAD (фото)

14 лютого, у Вінницькому регіональному  офісі Програми «U-LEAD з Європою» відбулась перша у 2020 році зустріч керівників  ОТГ області.

Представники Програми влаштували День відкритих дверей щоб презентувати оновлену команду регіонального підрозділу U-LEAD , здобутки ОТГ Вінниччини, які відбулись завдяки підтримці  Програми «U-LEAD  з Європою» та  обговорити  плани  співпраці у 2020 році.

На День відкритих дверей у Вінницю  завітали Александра Фелінгер,  заступниця директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, та Анна Буняк, менеджерка Північного Хабу Програми. Захід відвідав Володимир Мережко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА, а також  представники Асоціацій органів місцевого самоврядування, партнерських організацій.

Александра Фелінгер наголосила, що Програма  «U-LEAD з Європою» продовжить підтримку  реформи з децентралізації в Україні у співпраці із українським Урядом.

«За ці три роки в громадах відбулося багато змін, багато зроблено, і на прикладі Вінниччини також. Зазвичай,  донорські проєкти, що працюють протягом трьох років, завершуються, але ми сьогодні тут, із вами. Ми всі розуміємо, що реформа  місцевого самоврядування не закінчується лише на тому етапі, коли все вирішено із територіальними питаннями. Саме зараз починається справжня важка робота. Це нова відповідальність, нові зобовязання, нові фінанси. З’явились нові обличчя і в офісах Програми ULEAD,  дещо зміниться «фокус» нашої роботи, але незмінним залишиться наше бажання допомогти  вам  стати процвітаючими громадами та процвітаючою країною вцілому», –  зазначила у своєму виступі Александра Фелінгер.

Вона розповіла про формат співпраці Програми на локальному рівні та повідомила, що U-LEAD передбачає підтримку децентралізації в Україні на період до 2023 року.

Під час зустрічі Віталій Швець, керівник Вінницького регіонального офісу U-LEAD, представив оновлену команду підрозділу Програми у Вінницькій області.  Це Людмила Гурба, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування, Інна Святна, радниця з муніципальних фінансів та управління, Сергій Сідлецький, молодший спеціаліст з адміністративних питань. Він ознайомив учасників із результатами діяльності Програми  «U-LEAD з Європою» у Вінницькому регіоні за період 2016-2019рр.

«Завдяки підтримці Програми «ULEAD з Європою» об’єднані територіальні громади Вінниччини  нарощують потенціал компетенцій органів місцевого самоврядування.  В області проведено близько 1200  заходів за участі майже 5000 представників громад. Це – навчальні семінари і тренінги, консультаційні виїзні зустрічі та інформаційні сесії за участі  працівників виконавчих органів громад. За сприяння Програми,  ОТГ Вінницької області  відвідали Австрію, Польщу, Німеччину, Канаду та регіони України з метою обміну досвідом  з розбудови територій. Вінницький регіональний офіс ULEAD продовжуватиме допомагати представникам громад, а серед них вже є чимало новостворених ОТГ,  підвищувати  обізнаність за напрямками господарювання та допомагати  рухатись до успіху  реформи децентралізації на місцях», – підкреслив Віталій Швець.

День відкритих дверей проходив у форматі відкритого спілкування, обміну думками та ідеями. Тож головними учасниками зібрання виступили керівники ОТГ  області, які презентували  досягнення своїх громад. Значна частина успіхів  – це результат плідної співпраці із фахівцями команди U-LEAD. Про це розповіли Михайло Кулик, голова Іванівської сільської ОТГ, Світлана Войченко, секретар Дашівської селищної ради, Олександр Качан, керуючий справами виконкому Якушинецької сільської ради, Катерина Романенко, голова Краснопільської сільської ОТГ, Ананатолій Пасічник, голова Асоціації освітян ОТГ Вінниччини, та Олександр Хіхлач, заступник  Немирівського міського голови.

«Співпраця з Програмою «ULEAD з Європою» розпочалась у 2016 році,  з початку створення Дашівської ОТГ. Громада високо оцінює Стратегію розвитку нашої громади, яка була розроблена за допомогою фахівців Програми і  вже виконана на 80%.  Документ спрямований на економічний розвиток, і  нам вдалося  залучити інвестора. На території Дашівської ОТГ збудовано сонячну електростанцію, а це нові робочі місця та надходження до бюджету.  За сприяння ULEAD  ми  стали учасниками проєкту зі  створення власного ЦНАП, взяли участь у навчанні щодо підвищення рівня прозорості місцевого бюджету та вже запровадили бюджет участі, впроваджуємо сучасні підходи поводження з ТПВ. Підтримка Програми потужна, ми вдячні за допомогу кваліфікованим експертам та сподіваємось на продовження  співпраці», –  зазначила під час виступу Світлана Войченко, секретар Дашівської селищної ради.

На завершення зустрічі, для представників громад працівники Вінницького регіонального офісу Програми Людмила Гурба та Інна Святна  провели інтерактивну дискусію «20 завдань на 2020». Обговорення відбулось у форматі динамічної роботи в групах, під час якого учасники  напрацювали  перелік тем та інструментів, якими зможуть скористатися як ОТГ у своїй роботі, так і Вінницький регіональний офіс U-LEAD у плануванні своєї діяльності.

Програма «ULEAD з Європою: розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» спільно фінансується країнами  ЄС та п’ятьма його країнами-членами Німеччиною, Данією, Швецією, Естонією та Польщею  з метою підтримки України на шляху до більш демократичного, стабільного та процвітаючого майбутнього.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Стало відомо на який термін продовжили карантинні заходи на Вінниччині
Важливе

Стало відомо на який термін продовжили карантинні заходи на Вінниччині

Вчора, 07:11

Під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень на території ….

В Подільському зоопарку оприлюднили пікантні фото єнотів
Новини

В Подільському зоопарку оприлюднили пікантні фото єнотів

09.04.2021

У Вінницькому зоопарку показали, як єноти радіють приходу весни. Пухнастики вилазять зі своїх домівок, щоб побавитись на ласкавому сонечку. Фото опубліковані ….

Жорстка помста: посварився з дружиною та спалив будинок
Новини

Жорстка помста: посварився з дружиною та спалив будинок

09.04.2021

На Вінниччині 29-річний чоловік після конфлікту зі своєю сдружиною спалив житловий будинок. Однак помститися він вирішив через півтора року.  Про ….

Жінка намагагалась перевезти партію наркотиків до Новодністровська
Новини

Жінка намагагалась перевезти партію наркотиків до Новодністровська

08.04.2021

Жінка збувала особливо важкий наркотик місцевим мешканцям. Слідчі разом із оперативниками задокументували та припинили її незаконну діяльність. Правоохоронці отримали інформацію ….