Онлайн-семінар з впровадження дистанційної освіти для ОТГ Вінниччини організували експерти U-LEAD

15.04.2020
Онлайн-семінар з впровадження дистанційної освіти для ОТГ Вінниччини  організували експерти U-LEAD

У зв’язку із поширенням коронавірусу та запровадженням карантину, освітні заклади перейшли на дистанційну форму навчання. З метою підвищення професійних компетенцій працівників галузі освіти в ОТГ області, фахівці Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» організували  онлайн-семінар на тему: «Організація освітнього процесу  в умовах  дистанційної освіти», який відбувся 15 квітня.

На думку експертів, в умовах карантину на перший план для закладів освіти  виходять ефективна організація навчального процесу в режимі онлайн, налагодження якісної комунікації з учнями та їх батьками,впровадженнянових методів роботи, а також вивчення кращих практик з дистанційної освіти.

Близько 70 учасниківприйняли участь в онлайн-семінарі – це керівники та працівники відділів освіти ОТГ, директори та педагоги закладів загальної середньої освіти, а також представники регіональних офісів U-LEAD.

Спікерами зустрічі виступили: Ірина Нагорна – радниця з реформування освіти Програми  «U-LEAD з Європою»,  Сергій Дятленко та Алевтина Седоченко – експерти з освіти Програми «U-LEAD з Європою», Олена Ліннік – Державний експерт МОН з питань забезпечення якості освіти.

В ході зустрічі кращими практиками впровадження інструментів дистанційного навчання поділились керівники закладів освіти з громад Київської, Чернігівської та Львівської областей.

Як пояснив Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», онлайн зустріч з обговорення актуальних на сьогодні питань викликалависоку зацікавленість серед працівників галузі, адже не всі громади виявились готовими до повного переходу навчального процесу у дистанційний формат.

«Експерти та освітяни визначили головні умови для ефективної дистанційної освіти. По-перше, технічне забезпечення, адже не у всіх учнів та вчителів є сучасні гаджети, з якими легко працювати, не всі добре розуміються як користуватись технікою. По-друге,співпрацяз батьками, які повинні підтримувати дітей, спонукати до навчання та постійнокомунікувати з педагогами. По–третє, і це ключова умова успішної онлайн освіти, це мотивація  школярів активно навчатись. Тобто,  потрібні сучасні підходи та інтерактивні навчальні матеріали, щоб дітям було корисно і цікаво. Дистанційна освіта – це широке поняття і онлайн навчання – це тільки частина процесу. Разом з тим, сьогодні школимають більше академічної свободи і за бажанням, можуть  впроваджувати власні підходи до навчального процесу  і таким чином досягати  головної мети – якості освітніх послуг», – прокоментував основні тези онлайн-зустрічі Віталій Швець.

Під час онлайн-семінару учасники ознайомились із презентацією «Уроки дистанційної освіти» від експертів U-LEAD, з позицією МОНУ щодо організації освітнього процесу в умовах дистанційної освіти та  ведення  шкільної документації, а також жваво  обговорили актуальні питання галузі під час інтерактивної дискусії.

«Тема семінару – актуальна, адже ми переходимо у новий формат роботи. Онлайнзустріч справила велике мотиваційне враження, тож незабаром, у себе в громаді також проведемо дистанційну нараду із педагогами, поділимось досвідом та сплануємо подальшу роботу. Сьогодні важливо, щоб директори шкіл та вчителі розуміли всі новації, знали, що буде допомога та підтримка. Попереду завершення начального року, оцінювання, переведення дітей до старших класів. Ми чекаємо відповідних рекомендацій від МОНУ, але головне – якщо є бажання навчитись, результат  обов’язково буде», – прокоментувала враження від семінару  Лариса Маципура, начальник відділу освіти Сокиринецької ОТГ, що на Вінниччині.

Високо оцінила онлайн-семінар і Лілія Капула, начальник відділу освіти Гніванської ОТГ, вона відзначила креативність і актуальність порад від експертів  U-LEAD.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці мотоцикліст відправився на той світ з вітерцем (фото)
Новини

У Вінниці мотоцикліст відправився на той світ з вітерцем (фото)

Вчора, 15:22

У Вінниці сталася смертельна ДТП. Мотоциклістам так і хочеться «поганяти з вітерцем». І нерідко така їзда закінчується трагедією. Про це ….

Вийшов з-під варти і намагався зґвалтувати двох дівчаток!
Люди

Вийшов з-під варти і намагався зґвалтувати двох дівчаток!

Вчора, 13:18

Без перебільшення шокуюча історія у Вінницькому районі! В ізoляторі тимчаcового тримaння перебувaє 38-річний рaніше cудимий чоловік, який cкоїв два нaпади ….

У трагічній ДТП на Вінниччині загинули батько з сином (фото)
Важливе

У трагічній ДТП на Вінниччині загинули батько з сином (фото)

Вчора, 10:40

У неділю, 25 липня, у Гайсинському районі біля села села Зятківці сталася смертельна ДТП, у якій загинуло двоє людей, батько та син. Про це повідомляє Відділ ….

У Вінницькому районі на водоймі втопився чоловік
Люди

У Вінницькому районі на водоймі втопився чоловік

25.07.2021

Знову смерть на воді. В селі Дзюнків Вінницького району Погребищенської ТГ вчора сталася трагедія. В місцевому ставку втопився 60-річний чоловік. Про це ….