Експерти U-LEAD розповідали ОТГ Вінниччини як використовувати проєктний підхід для залучення інвестицій

23.04.2020
Експерти U-LEAD розповідали ОТГ Вінниччини як використовувати проєктний підхід для залучення інвестицій

25 представників з 20 ОТГ Вінниччини стали учасниками семінару з проєктного менеджменту у сфері залучення інвестицій. Захід, організований експертами  Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»,  пройшов 23 квітня  у форматі онлайн-конференції та мав на меті  ознайомлення  працівників виконавчих органів громад області із навичками підготовки проєктів, покращення інвестиційного потенціалу ОТГ та ознайомлення із актуальними конкурсними програмами розвитку.

«Проєктний менеджмент – це сфера компетенцій, які необхідні сьогодні кожному працівнику органу місцевого самоврядування. Вдосконалювати свої навички в цій сфері необхідно постійно, адже світ не стоїть на місці, і нові підходи до проєктної діяльності з’являються постійно. Особливо, коли ми говоримо про залучення інвестицій в громаду. Якісно підготовлені проєктні пропозиції з використанням сучасних підходів завжди матимуть успіх», – зазначив  Віталій Швець, керівник Вінницького регіонального офісу Програми.

Спікером онлайн-зустрічі виступив Юрій Войціцький – експерт з регіонального та місцевого розвитку Програми U-LEAD. Він наголосив, що наслідки економічної кризи незабаром  будуть більш відчутні і кожна можливість залучення коштів стане для органів місцевого самоврядування важливим ресурсом у процесі виконання своїх повноважень та надання  якісних публічних послуг населенню.

«З точки зору інвестицій громада може сама бути інвестором і в той же час бути партнером для потенційних інвесторів, як внутрішніх, так і зовнішніх. При розумній інвестиційній політиці збільшиться шанс виділитись на фоні конкурентів (сусідніх громад) і переконати бізнес, що «мої умови найкращі, а місцеві ресурси – найбільш відповідають його запитам». Покращувати ефективності інвестиційних проєктів допомагає проєктний підхід, з огляду на їх унікальність, складність виконання і пов’язаність окремих кроків між собою. Використання супутніх інструментів, таких як Поділ робіт (WBS), ресурсів (RBS), мережевої діаграми, а також програмних продуктів типу Microsoft Project або ProjectLibre дозволяє значно оптимізувати час і кошти, а також ефективніше використовувати людський потенціал адміністраційної структури ОТГ», – зазначив Юрій Войціцький.

В ході онлайн – зустрічі учасники  ознайомились із сучасними  підходами до  проектного менеджменту, а також  вивчили  інструменти розробки інвестиційного паспорта громади як  важливого  документу  у процесі залучення інвестицій. З досвідом розробки такого документу поділилась спеціалістка з інвестиційної та маркетингової політики Барської міської ради – Ірина Походзей. Нещодавно  в ОТГ створили інвестиційний паспорт і вона стала керівницею робочої групи з розробки.

«З перших днів роботи було зрозуміло, що інвестиційний паспорт ОТГ  має бути, якщо мова йде про залучення інвестицій. За результатами розробки  та з огляду на отриманий досвід можна порадити:  по-перше –  потрібні якісні фото обєктів, це  важлива умова.  По-друге – варто зібрати команду однодумців та професійних людей. З нами працювали, крім голови міської ради, начальники відділів земельних ресурсів, архітектури і це виявилось надзвичайно корисним. Разом ми проводили наради, обговорення, ділились думками та ідеями. По-третє, інвестиційний паспорт має бути складений доступною, зрозумілою мовою. По завершенні роботи ми отримали схвальні відгукивід колег з інших областей. Допомагали фахівці ULEAD, зокрема – Юрій Войціцький і ми вдячні за консультаційну підтримку», – розповіла Ірина Походзей.

В ході олайн-семінару учасники виконали ряд практичних вправ, а також мали можливість  поставити свої запитання та отримати відповіді в інтерактивному чаті.

Тетяна Герман, начальник відділу  стратегічного плануання та інвестиційної політики Іллінецької міської ради, учасниця семінару, прокоментувала враження від онлайн-зустрічі.

«Хочу відзначити високу практичну складову семінарів від фахівців Програми ULEAD. Адже теорія – це добре, але знання потрібно вміти застосувати на практиці і такі поради  завжди присутні у навчальних заходах від експертів ULEAD. Цього разу  було представлено новий для нас інстурмент ProjectLibre, будемо користуватись. Цікавою, теж з практичної точки зору, є інформація про створення інвестиційного паспорта громади, сьогодні ми працюємо над таким документом. Крім того, Іллінецька ОТГ розпочала співпрацю із Швейцарським проектом у сфері діджиталізації, тож нові знання стануть у нагоді»,- повідомила Тетяна Герман.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці мотоцикліст відправився на той світ з вітерцем (фото)
Новини

У Вінниці мотоцикліст відправився на той світ з вітерцем (фото)

Вчора, 15:22

У Вінниці сталася смертельна ДТП. Мотоциклістам так і хочеться «поганяти з вітерцем». І нерідко така їзда закінчується трагедією. Про це ….

Вийшов з-під варти і намагався зґвалтувати двох дівчаток!
Люди

Вийшов з-під варти і намагався зґвалтувати двох дівчаток!

Вчора, 13:18

Без перебільшення шокуюча історія у Вінницькому районі! В ізoляторі тимчаcового тримaння перебувaє 38-річний рaніше cудимий чоловік, який cкоїв два нaпади ….

У трагічній ДТП на Вінниччині загинули батько з сином (фото)
Важливе

У трагічній ДТП на Вінниччині загинули батько з сином (фото)

Вчора, 10:40

У неділю, 25 липня, у Гайсинському районі біля села села Зятківці сталася смертельна ДТП, у якій загинуло двоє людей, батько та син. Про це повідомляє Відділ ….

У Вінницькому районі на водоймі втопився чоловік
Люди

У Вінницькому районі на водоймі втопився чоловік

25.07.2021

Знову смерть на воді. В селі Дзюнків Вінницького району Погребищенської ТГ вчора сталася трагедія. В місцевому ставку втопився 60-річний чоловік. Про це ….