ОТГ Вінниччини вивчали інструменти ефективного управління земельними ресурсами

30.04.2020
ОТГ Вінниччини вивчали інструменти ефективного  управління земельними ресурсами

Консультаційний онлайн-марафон  з питань просторового планування та управління земельними ресурсами для ОТГ Вінниччини організував Вінницький  регіональний офіс Програми «U-LEAD зЄвропою». Студенянська, Тульчинська, Жданівська, Дашівська, Брацлавська, Барська, Немирівська та  Теплицька ОТГ стали учасниками дистанційної зустрічі, яку провів експерт  з просторового планування Програми  – Олександр Придатко.

Протягом години  представники   відповідних підрозділів  ОМС кожної ОТГ Вінницького регіону  – учасниці онлайн-заходу спілкувались із експертом U-LEAD та  отримали відповіді на актуальні питання з ефективного управління земельними ресурсами громад.

Як повідомив  Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу U-LEAD,  більшість питань, які задавали фахівці ОТГ – учасники онлайн-консультацій, стосувалися розробки генеральних планів територій, а також забезпечення  процесу ефективного використання земель.

«Ключовим на сьогоднішній день для громад є інвентаризація та моніторинг використання земельних ресурсів. Також, важливо забезпечити виготовлення (оновлення) містобудівної документації, що в свою чергу сприятиме ефективному управлінню територією та можливості залучення інвестора», – зазначив керівник регіонального Офісу.

«Генеральний план нашої громади  залишився  з минулих часів, нового поки не маємо можливості розробити.  Адже  проектні роботи – це додаткові кошти з місцевого бюджету, який під час карантину зазнає втрат через зниження надходжень. Тому, для нас  актуальними є питання  як  бути у такій ситуації, чи можна користуватись старими планами?  Під час консультації у доступній формі ми отримали відповіді на запитання та дізнались багато нового», – повідомляє Олена Українець, головний спеціаліст відділу  ЖКГ, земельних ресурсів та архітектури Жданівської сільської ради.

«По території Брацавської ОТГ протікає р.Південний Буг, відтак, маємо ряд ділянок прибережно- захисної смуги, що регулюється відповідним законом. Разом з тим, окремі  території історично  використовуються ще до прийняття законодавства,  наприклад релігійними громадами, тому – виникають  запитання як правильно оформляти такі  ділянки», – прокоментувала онлайн-дискусію  Юлія Чорна , начальниця відділу земельних відносин Брацлавської селищної ОТГ

«Для нашої громади актуальними є питання  про відшкодування збитків за користування  землями без правоустановлюючих документів, адже це  впливає на надходження до скарбниці громади.  Особливо проблемні питання ділянок, на яких побудована нерухомість, що ускладнює стягнення збитків. У таких випадках для органів місцевого самоврядування важливим є  визначення чіткого алгоритму дій під час вирішення таких питань», – пояснює Ігор Шуляк, начальник відділу земельних відносин Барської міської ради.

Протягом  8 годин продовжувалась онлайн-консультація з представниками ОТГ області. За  підсумками дискусії Олександр Придатко, експерт  з просторового планування  Прорами «U-LEAD з Європою», відзначив найбільшу зацікавленість ОТГ Вінниччини  з  розробки містобудівної документації, стягнення  плати за землю.

«Варто розуміти, що без Генерального плану громада не зможе не тільки залучити інвестора, а й збудувати власні об’єкти. Сьогодні  є ряд питань щодо визначення законодавством процедури  передачі земель у комунальну власність, по  кадастровому обліку. Для громад важливо зібрати свої активи та ефективно ними розпорядитись. Тому, основна порада полягає в налагоджені  відповідного обліку земель і починати потрібно з інвентаризації  активів», – зазначив Олександр Придатко, експерт з просторового планування U-LEAD.

Програма «ULEAD з Європою: розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» спільно фінансується країнами  ЄС та п’ятьма його країнами-членами Німеччиною, Данією, Швецією, Естонією та Польщею  з метою підтримки України на шляху до більш демократичного, стабільного та процвітаючого майбутнього.

 

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Посварився з мамою та пішов з дому. Де був 7-річний вінничанин?
Люди

Посварився з мамою та пішов з дому. Де був 7-річний вінничанин?

Сьогодні, 19:25

У неділю, 26 вересня, 7-річний хлопчик після суперечки з мамою пішов з дому. Дитину знайшли на дорозі. Про це повідомляє пресслужба патрульної поліції ….

В тілі загиблого Дмитра Никифоренка не знайшли слідів наркотиків
Люди

В тілі загиблого Дмитра Никифоренка не знайшли слідів наркотиків

Сьогодні, 18:47

Токсикологічна експертиза не підтвердила наявність в організмі Дмитра Никифоренка наркотичних речовин. Про це повідомило польське видання Gazeta Wyborcza, пише УП. Видання ….

Ні грошей, ні конкурсу: аферист наживався на батьках вихованців музичної школи
Новини

Ні грошей, ні конкурсу: аферист наживався на батьках вихованців музичної школи

Сьогодні, 16:43

Не дрімають шахраї, які наживають на своїх жертвах мільйони. Сьогодні поліція відрапортувала, що до суду направила обвинувальний акт щодо вінницького ….

Ранкова ДТП на окружній у Вінниці, на місці події працюють медики та поліція
Важливе

Ранкова ДТП на окружній у Вінниці, на місці події працюють медики та поліція

Сьогодні, 10:15

Вранці 27 вересня трапилась аварія на окружній дорозі Вінниці. Сталося зіткнення двох машин. Одидві автівки зім’яло від удару. На місце ….