Як управляти громадою під час пандемії COVID-19? ОТГ Вінничини вивчали зарубіжний досвід на онлайн-форумі U-LEAD

В рамках ініціативи «Солідарність голів громад через муніципальне партнерство», за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та організаційної підтримки Вінницького регіонального офісу Програми відбувся черговий онлайн-форум для керівників ОТГ Вінниччини – «Інформування громадян та сприяння соціально відповідальній поведінці під час пандемії – приклад муніципалітету Сааремаа, Естонія».
Учасників онлайн-зустрічі привітали Високоповажний Пан Каімо Кууск – Посол Естонії в Україні, Бенедикт Херрманн – представник Представництва ЄС, а також Бастіан Файґель – Директор Програми від GIZ, «U-LEAD з Європою».
«Форум присвячений управлінню місцевими громадами під час пандемії COVID-19. Це є регулярна платформа, яка демонструє солідарність між головами громад і муніципалітетів країн ЄС та України», – зазначив Бастіан Файґель у вітальному зверненні до учасників та побажав їм успіху.
Під час онлайн – форуму Мадіс Каллас – голова муніципалітету Сааремаа, Естонія, Владімір Пребіліч – голова муніпалітету Кочев’є, Словенія та Юрій Бова – голова Тростянецької ОТГ, Сумська область, Україна поділились досвідом управління територіями під час надзвичайної ситуації та відповіли на запитання учасників.
«Муніципалітет Сааремаа об’єднав 1 міський та 17 сільських муніципалітетів і налічує 32 тис населення, площа – 2700 км кв, бюджет – 65 млн євро. Сааремаа – це найбільший острів Естонії, що має поромне сполучення із материком. Та навіть віддаленість території не вберегла від пандемії. Інфекція поширювалась швидко і карантин був запроваджений з 15 березня по 18 травня. Ми закрили транспортне сполучення, створили логістику госпіталізації, запровадили соціальне дистанціювання та засоби захисту. Перші 45 діб створений Штаб з протидії інфекції працював щодня. Ми отримали певні результати. Наприклад, по Естонії захворюваність складає 164 на 1000 осіб, а в Сааремаа – 13 на 1000 осіб. На початку пандемії ми, за досвідом сусідніх країн, закупили контейнери для поховання, але вони не знадобились, і це, під час такої кризи – головне досягнення. Сьогодні, Естонія знаходиться приблизно на середині реалізації стратегії виходу з кризи. У нас була незадоволеність та втомленість населення на останніх тижнях карантину, але ми співпрацюємо на всіх рівнях, щоб успішно вийти з локдауну», – розповів Мадіс Каллас.
Голова муніципалітету Сааремаа підкреслив, що під час пандемії для муніципалітетів є важливою підтримка на національному рівні, швидкість прийняття рішень, співпраця влади і населення, а також волонтерство.
В ході онлайн-форуму керівники громад Вінниччини дізнались про досвід муніципалітету Кочев’є, де приділили велику увагу комунікаціям та інклюзивним послугам, а також ознайомились із досягненнями з протидії поширенню інфекції Тростянецької ОТГ, що на Сумщині.
В цілому, за словами спікерів зустрічі, важливими умовами успішного подолання пандемії, з практичної точки зору, є відповідальність, соціальна згуртованість та комунікація на рівні влади і громади.
«Закордонний досвід – це цікаво і важливо, але варто розуміти, що у нас є своя специфіка – певні ментальні особливості, фінанси, нам би такі бюджети…. Разом з тим, ми теж маємо стратегію реагування та виходу із ситуації. У перші дні пандемії ми створили Штаб з протидії розповсюдженню коронавірусу, до якого долучились представники бізнесу, громадськості, депутати. Організували логістику дезинфекції, закупили засоби захисту: маски, костюми, безконтактні термометри, задіяли всі служби. Варто сказати, що у надзвичайній ситуації створюється Штаб з ліквідації наслідків, але ж зараз ми працюємо у напрямку запобігання, тому більше роботи на упередження. По нашій ОТГ маємо одну особу із захворюванням, чоловік вже одужав. У нас забезпечено засобами захисту заклади охорони здоров’я первинного, вторинного рівнів, допомогли також і бригаді екстреної медицини. Коли є потужна команда, розум та ефективні підходи – все можна вирішити і з невеликими фінансами. Головне, ми отримали досвід, маємо оснащення, далі – будемо готуватись до виходу з карантину», – прокоментував ситуацію на локальному рівні з протидії розповсюдженню коронавірусу Володимир Кулєшов, голова Гніванської ОТГ, учасник онлайн-форуму.
Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», повідомив, що у майбутньому, мери з Італії, Німеччини, Іспанії та Естонії також проведуть онлайн обговорення з українськими колегами щодо досвіду боротьби з COVID-19.
«Криза, пов’язана із поширенням коронавірусу охопила весь світ і Україну також. Досвід муніципалітетів, що вже мають успішні результати є надзвичайно корисним для громад Вінниччини. Представники ОТГ області взяли участь у кількох таких онлайн-форумах та дізналися про кращі практики управління територіями від західних колег, поділились досвідом та обговорили дієві механізми боротьби із пандемією на локальному рівні. Спілкування у такому форматі продовжиться й надалі і ми сподіваємось на гарні результати», – зазначив Віталій Швець.
ЧИТАЙТЕ також

Вінниччина в «червоній зоні» ризику
Вінниччина нарощує лідерство за числом нових заражень коронавірусною інфекцією COVID-19. Лише 28 лютого зареєстровали 303 нових випадки інфікування ковід, повідомляє Вінницький обласний ….

Україна втратила ще одного бійця з Вінниччині в зоні ООС
Вінниччина знову втратила земляка, який героїчно загинув на Сході України. Сьогодні, 28 лютого попрощалися із Сергієм Сорочинським. Поховали чоловіка в рідному ….

Учасники АТО та їх діти отримають компенсацію за навчання
Вінницькі бійці та їх діти, які навчаються протягом І та ІІ семестрів 2020-2021 навчального року, отримають компенсацію з обласного бюджету, повідомляє ….

Загинув під колесами іномарки через власну недбалість
На Вінниччині легковик збив чоловіка, який переходив дорогу поза межами пішохідного переходу. Від отриманих травм останній помер, повідомляє відділ комунікації ….