Квартири та надбавки до зарплати: Дашівська ОТГ підтримує заклади охорони здоров’я за кошти місцевого бюджету

25.05.2020
Квартири та надбавки до зарплати: Дашівська ОТГ підтримує заклади охорони здоров’я за кошти місцевого бюджету

Представники фінансового управління  та працівники фінансових підроздлів закладів охорони здоров’я Дашівської селищної ради обговорили сьогодні разом із фахівцями Програми «U-LEAD з Європою» зміни у фінансуванні  вторинної ланки медицини, що запроваджуються з 1 квітня поточного року.

Як повідомила Інна Святна – радниця з муніципальних фінансів та управління  Вінницького регіонального Офісу Програми, новації законодавства вносять зміни у повноваження органів місцевого самоврядування, тому важливим питанням для ОТГ є чітке визначення механізмів забезпечення стійкості комунальних підприємств сфери охорони здоров’я, формування якісних фінансових планів та пошук додаткових джерел доходів закладів медицини.

В ході онлайн-консультації учасники розглянули  окремі аспекти Бюджетного кодексу, державні медичні гарантії, а також обговорили питання реалізації Програми державних медичних гарантій обслуговування населення на 2020 рік.

Інна Святна зазначила, що першочерговим завданням для закладів охорони здоров’я  Дашівської ОТГ та селищної ради є розробка спільної Стратегії розвитку галузі.

«На сьогодні, Дашівська селищна рада має підтримку закладів ОЗ від Національної служби охорони здоров’я за двома пакетами послуг.  Для  розрахунку вартості цих послуг обраховувалась  ставка за попередні періоди і в результаті цього, за договором, громада отримала менше коштів, ніж це визначалось  медичною субвенцією у попередні періоди. Тому, сьогодні, керівництву закладу  необхідно працювати над залученням додаткових коштів. Це можуть бути платні послуги, оренда вільних приміщень комунального закладу медицини, а також  залучення коштів за рахунок додаткових послуг, які не охоплені  системою медичних гарантій. І головне – це стратегічний підхід до майбутнього розвитку закладу, варто бачити наперед кроки  діяльності  галузі на локальному рівні», –  пояснила експертка.

Тетяна Шепетіна, керівниця  фінансового управління Дашівської селищної ради повідомила, що в ОТГ вже кілька років діє  Програма місцевих стимулів, такий документ затверджено і на 2020 рік. Тут функціонує Центр первинної медико-санітарної допомоги та Дашівська районна лікарня, що має договір із НСОЗУ. Громада має успішний досвід  реалізації  місцевих програм,  що  включає і підтримку сфери медицини первинного рівня. За словами Тетяни Шепетіної, цього року  виділено 295 тисяч  для фінансування оплати енергоносіїв та закупки ліків для ЦПМСД.

«Ми продовжимо підтримку сфери  охорони здоров’я і на вторинному рівні. 200 тис грн заплановано на придбання житла для медиків, це вже друга квартира для лікарів, що ми придбаємо за кошти громади. Крім того, профінансуємо доплати  медикам у розмірі 3 посадових окладів, як «підйомні»  кошти на початку роботи та 1 посадовий оклад –  щомісячна надбавка до заробітної плати лікарям за кошти місцевого бюджету. На фінансування надбавок до заробітку медичним працівникам селищна рада виділила у 2020 році 199 тис грн. Варто зазначити, що сума від НСОЗУ, на сьогодні, покриває тільки видатки на заробітну плату, інші поточні видатки лягають на «плечі» місцевого бюджету. Відповідно до  наших повноважень, можливе фінансування  тільки капітальних видатків з бюджету громади, а також реалізація місцевих програм, які ми використовуємо для підтримки галузі.  Сподіваємось на коригування системи фінансування медицини з боку держави, а поки робимо перші кроки для розвитку сфери на локальному рівні», – пояснила Тетяна Шепетіна.

Вона додала, що з 1 червня в ОТГ буде працювати новий керівник Дашівської лікарні, це висококваліфікований досвідчений фахівець,  тож громада сподіваться на успішний розвиток закладу та галузі охорони здоров’я ОТГ в цілому.

Програма «ULEAD з Європою: розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» спільно фінансується країнами  ЄС та п’ятьма його країнами-членами Німеччиною, Данією, Швецією, Естонією та Польщею  з метою підтримки України на шляху до більш демократичного, стабільного та процвітаючого майбутнього.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Після 36 років шлюбу жінка всадила ножа в серце свого чоловіка
Новини

Після 36 років шлюбу жінка всадила ножа в серце свого чоловіка

Сьогодні, 18:06

На Вінниччині жінка вдарила свого чоловіка ножем, від отриманих травм той помер. Конфлікт стався 2 березня, коли подружжя було напідпитку, ….

13-річна вінничанка здобула перемогу в танцях на візках (ВІДЕО)
Люди

13-річна вінничанка здобула перемогу в танцях на візках (ВІДЕО)

Сьогодні, 14:46

Вінничанка своїм талантом та харизмою підкорила три десятка суддів на чемпіонаті України зі спортивно-бальних танців на візках, пише ВІТА. 13-річна ….

Пацанка із Жмеринки стала учасницею відомого реаліті-шоу
Люди

Пацанка із Жмеринки стала учасницею відомого реаліті-шоу

Вчора, 15:22

Учасницею 5 сезону шоу «Вiд пацанки до панянки» на Новому каналі стала Ірина Бакуліна із Жмеринки. На проєкті учасниця отримала кличку «Бакуля». Фото ….

Вінничан запрошують спіймати дзен на курсі зі стресостійкості
Новини

Вінничан запрошують спіймати дзен на курсі зі стресостійкості

Вчора, 06:46

Як людині підтримувати життєву рівновагу, справлятись із викликами, організовувати власну стабільність на рівні думок та почуттів і поступальної активності? Про ….