Затримані мають право на належне медичне забезпечення

09.06.2020
Затримані мають право на належне медичне забезпечення

Органами прокуратури Вінницької області постійно контролюється стан медичного забезпечення засуджених в установах виконання покарань. Проте, порушення конституційних прав в’язнів продовжують мати місце.

Установлено непоодинокі факти неналежного ведення медичної документації хворих засуджених, порушується порядок проведення профілактичних медичних оглядів засуджених та амбулаторного прийому хворих, не забезпечено проведення необхідних медичних досліджень, з метою встановлення  вірного діагнозу хворого, відсутні необхідні медичні препарати, Потребує покращення матеріально-технічна база медичних частин та лікарні, а також умови перебування в’язнів у таких закладах тощо. Наявне медичне обладнання у виправних колоніях, у переважній більшості, застаріле.

Штат медичних частин є неукомплектованим медичними фахівцями через, що засудженні у деяких установах не можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу. Як приклад, в одній з установ відсутній лікар-стоматолог.

Деякі з медичних частин установ виконання покарань не пройшли державної акредитації, а окремі працюють й в загалі без державної ліценції на проведення господарської діяльності з медичної практики.

В окремих установах  порушуються права в’язнів на належні умови тримання. Зокрема, санвузли потребують капітального ремонту із заміною обладнання, оскільки перебувають в антисанітарному та зношеному стані. Незважаючи на холодні погодні умови, з кранів умивальників подається лише холодна вода, що створює передумови для простудних та інфекційних захворювань, у кімнатах для вмивання холодно та сиро.

Також неналежно здійснюється облік отриманих від родичів засуджених лікарських засобів та виробів медичного призначення. Допускаються непоодинокі порушення правил зберігання лікарських засобів.

Крім того, у ході перевірок, установлено неналежне облаштування в окремих медичних частинах психіатричних та інфекційних ізоляторів для тримання засуджених на активну форму туберкульозу.

За результатами перевірок, начальнику філії  Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної   кримінально-виконавчої служби   України» у Вінницькій області внесено документи прокурорського реагування з вимогою негайного усунення порушень прав засуджених на охорону здоров’я.

За інформацією пресслужби прокуратури Вінницької області
Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Не гірше, ніж на морі! ТОП-5 Вінницьких місць для літнього відпочинку
Новини

Не гірше, ніж на морі! ТОП-5 Вінницьких місць для літнього відпочинку

Вчора, 15:21

Літо в самому розпалі і серед спекотного дня природньо хочеться пірнути в чисту водичку разом з близькими тобі людьми. І ….

Пожежа на Пирогова: поліція повідомила про ще одну жертву трагедії (фото, відео)
Важливе

Пожежа на Пирогова: поліція повідомила про ще одну жертву трагедії (фото, відео)

Вчора, 11:15

Під час гасіння пожежі у Вінниці на вулиці Пирогова виявили ще одну жертву, поліція відкрила провадження. Про це повідомляє пресслужба ….

Таємниче зникнення родини! Їхали по Житомирській трасі і мов крізь землю провалилися
Люди

Таємниче зникнення родини! Їхали по Житомирській трасі і мов крізь землю провалилися

Вчора, 09:00

У Вінниці зникла молода сім’я – чоловік, жінка та малолітня дитина. Про це пише 20minut.ua з посиланням на коментар відділу комунікацій поліції ….

Пекельна катастрофа на вул. Пирогова завершилась для чоловіка лікарнею
Новини

Пекельна катастрофа на вул. Пирогова завершилась для чоловіка лікарнею

Вчора, 08:00

Прикра трагедія в підвалі житлового будинку на вул. Пирогова. Під час пожежі постраждав чоловік. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у ….