Краснопільська ОТГ визначила пріоритети Стратегії розвитку громади на 2021-2027рр

15.06.2020
Краснопільська ОТГ визначила пріоритети Стратегії розвитку громади на 2021-2027рр

Краснопільська ОТГ Вінниччини завершує розробку Стратегії розвитку на 2021-2027рр. Наприкінці минулого тижня відбулось III засідання робочої  групи з розробки  головного стратегічного документу громади за участі керівництва та працівників струкутрних підрозділів Краснопільської сільської ради, а також  представників Програми «U-LEAD з Європою». Онлайн-обговорення провів  Юрій Войціцький, ескперт з місцевого та регіонального розвитку Програми.

На початку зустрічі Віталій Швець, керівник Вінницького регіонального офісу U-LEAD прокоментував  значення  розробки Стратегій для ОТГ Вінничини.

“Сьогодні для громад надзвичайно важливо  використовувати стратегічні підходи з розвитку територій. Розробка та реалізація Стратегічного плану ОТГ – це кропітка робота, що об’єднує зусилля органів місцевої влади та мешканців. Результати такої спільної роботи дають всі можливості для ефективного використання бюджетних коштів, врахування  економічних  та соціальних особливостей громади,  а також створюють фундамент для  сталого розвитку території в майбутньому “, – наголосив керівник регіонального Офісу.

Понад 40 ідей проектів проаналізували учасники Третього засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Краснопільської  сільської ОТГ на 2021-2027рр. Про це повідомив  Юрій Войціцький.

Експерт  звертає увагу на те, що наразі, кадрове забезпечення сільських громад, в порівнянні з міськими, недостатній. Адже у штаті сільських рад, за економічним напрямком  може працювати лише 3-4 особи, тобто  проблема у недостатній кадровій спроможності  громад, а  також фінансовому забезпеченні, яке не завжди дозволяє залучити відповідних фахівців на контрактній основі.

«Краснопільською ОТГбуло запропоновано до розгляду  проектні ідеї у сфері культури, інвестицій, соціального розвитку, місцевого бізнесу, інфраструктури. Частина їх, на суму близько 50 млн грн  відібрано для  реалізації на перший період впровадження Стратегії, тобто  у 2021-2023рр., решта – відібрані як резервні, що за наявності коштів, чи відповідності  певним грантовим програмам, будуть реалізовані у майбутньому», – зазначив Юрій Войціцький.

Краснопільська  сільська ОТГ обрала кілька пріоритетів під час розробки стратегічного документу. Серед них соціальна інфраструктура, комунікації та стимулювання підприємництва. Про це повідомила за результатами онлайн-зустрічі Катерина Романенко, голова Краснопільської сільської ради. Вона  підкреслила, що для реалізації планів розвитку території важливим є наповнення місцевого бюджету.

«Значна складова проектних ідей  – це соціальна сфера, але необхідно спочатку наповнити бюджет , а потім думати як його витрачати. Надважливою є робота із підприємцями, тож ми створимо відповідну  сторінку на сайті, будемо комунікувати,  зустрічатися із представниками місцевого бізнесу. Цікавим є проект по залученню інвестицій,  потрібно зацікавити  бізнес та залучити до співпраці. У нас є перші напрацювання щодо інвентразації приміщень комунальної власності, по земельних ділянках, які є привабливими об’єктами для інвестицій. Крім того, важливо щоб  бізнес працював відкрито, за трудовими договорами, сплачував податки, розвивався. Щодо соціальної сфери,  цікаво все – і молодіжні центри, і розвиток освіти, і культура, але сьогодні  пріоритетом для громади є медицина.  У нас працює лише один лікар, та територія ОТГ розширюється, населення розділене між двома районами – Гайсинським і Тепицьким. Плануємо створити об’єднаний комунальний заклад охорони здоров’я  Краснопільської ОТГ для  якісного обслуговування  8 тисяч населення», – повідомила Катерина Романенко, голова Краснопільської сільської ради.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці мотоцикліст відправився на той світ з вітерцем (фото)
Новини

У Вінниці мотоцикліст відправився на той світ з вітерцем (фото)

Сьогодні, 15:22

У Вінниці сталася смертельна ДТП. Мотоциклістам так і хочеться «поганяти з вітерцем». І нерідко така їзда закінчується трагедією. Про це ….

Вийшов з-під варти і намагався зґвалтувати двох дівчаток!
Люди

Вийшов з-під варти і намагався зґвалтувати двох дівчаток!

Сьогодні, 13:18

Без перебільшення шокуюча історія у Вінницькому районі! В ізoляторі тимчаcового тримaння перебувaє 38-річний рaніше cудимий чоловік, який cкоїв два нaпади ….

У трагічній ДТП на Вінниччині загинули батько з сином (фото)
Важливе

У трагічній ДТП на Вінниччині загинули батько з сином (фото)

Сьогодні, 10:40

У неділю, 25 липня, у Гайсинському районі біля села села Зятківці сталася смертельна ДТП, у якій загинуло двоє людей, батько та син. Про це повідомляє Відділ ….

У Вінницькому районі на водоймі втопився чоловік
Люди

У Вінницькому районі на водоймі втопився чоловік

Вчора, 08:00

Знову смерть на воді. В селі Дзюнків Вінницького району Погребищенської ТГ вчора сталася трагедія. В місцевому ставку втопився 60-річний чоловік. Про це ….