Відміна старих паспортів обмежує права українців

24.08.2020
Відміна старих паспортів обмежує права українців

В Україні планується поступове виведення паспортів-книжечок із обігу. Натомість їх замінять пластикові картки. Законопроєкт під номером 3986 має назву «Про паспорт громадянина України у формі книжечки», але мова в ньому йде про те, як би вправніше ту книжечку з обороту вилучити.

На сьогоднішній день, паспорт у формі книжечки діє безстроково. У тому випадку, зрозуміло, якщо ви встигли вклеїти фото в 25 і 45 років. 

Суть нововведення полягає в тому, що звичайний паспорт-книжечка перестає діяти в момент виконання громадянину 25 або 45 років. Безстроковим залишиться лише для тих, хто вже вклеїв фото себе сорокап’ятилітнього.

А ще законопроект багатий на причини, завдяки яким звичний для всіх нас паспорт потрібно буде замінити на ID-карту. Це і зміна імені, прізвища, по-батькові, втрата, втрата документа, і його принципову непридатність та ін.

В першу чергу постраждають особи, які не бажають бути внесені до Єдиного державного демографічного реєстру через свої релігійні переконання. До цих пір вони домагалися права на отримання звичайного паспорта в судовому порядку. Таким чином вдавалося уникнути внесення інформації до відповідного реєстру. Тепер уже так не буде.

Важко буде людям, які виступають проти обробки їх персональних даних. При тому, що держава нашу особисту інформацію ні зберігати, ні захищати не вміє, тому таких громадян можна зрозуміти.

Проблема в тому, що без згоди на обробку персональних даних громадянин позбавляється права на отримання ID-карти. Притому, що звичайний паспорт стане недійсним.

Мова йде про обмеження прав. Хотілося б нагадати і Кабміну, і народним депутатам, які будуть за це голосувати, що Конституція України вважає подібні зміни неприпустимими.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Одним тюльпани, іншим — гендерні проблеми рівності
Люди

Одним тюльпани, іншим — гендерні проблеми рівності

Вчора, 17:12

У центрі Вінниці 8 березня відбулась акція до за права жінок, покликана привернути увагу до проблем рівності прав жінок і ….

Відомий журналіст Вахтанг Кіпіані презентує у Вінниці свою книгу «Справа Василя Стуса»
Новини

Відомий журналіст Вахтанг Кіпіані презентує у Вінниці свою книгу «Справа Василя Стуса»

Вчора, 07:53

Головний редактор порталу «Історична правда», публіцист Вахтанг Кіпіані презентує у Вінниці книгу про кримінальну справу, життя і смерть українського поета-дисидента ….

Де у Вінниці не буде світла: адреси
Важливе

Де у Вінниці не буде світла: адреси

07.03.2021

З 9 по 12 березня ПАТ «Вінницяобленерго» проводитиме планові ремонтні роботи електрообладнання. Тож частина будинків у місті залишиться без електроенергії, ….

ДТП на Вінниччині: потяг протягнув автівку близько 200 метрів
Новини

ДТП на Вінниччині: потяг протягнув автівку близько 200 метрів

07.03.2021

Вранці у неділю, 7 березня, автомобіль ВАЗ-2106 зіткнувся з поїздом, про це повідомляє пресслужба ДСНС у Вінницькій області. Водій намагався проїхати залізничний ….