«Твій світ – без насилля!» – закликає ГО «Паросток»

26.02.2018

«В людині є все, щоб відчувати радість від життя. Слід лише віднайти ресурси. У цьому тобі допоможуть однодумці.

Насилля – це те, що ми не повинні допускати по відношенню до себе: ні моральне, ні фізичне, ні сексуальне, ні психологічне, ні економічне. Людина, яка чинить таке насильство – злочинець!», – переконана очільниця громадської організації «Паросток» Ірина Саранча, яка розпочала цей рік з проекту «Твій світ без насилля».

  • Арт-терапевтичні майстерні допомогли мені зняти внутрішню напругу та краще пізнати себе, свої прагнення у цьому світі. Захотілось жити, творити, реалізовувати нові ідеї і проекти, – поділилась своїми враженнями від заходу 48-річна Оксана Щербацька.
  • Навчання на тренінгу надало мені можливість пізнати проблему насилля та зрозуміти, чого я не можу допускати по відношенню до себе, – констатував 40-річний Володимир Зайчуковський.

Проект проходив у чотири етапи. Найпершим учасники пройшли інтегрований тренінг «Скажи «ні» насиллю» – для внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю, із порушеннями інтелектуального розвитку. Другим етапом стали арт-терапевтичні заняття для бенефіціарів проекту, де вони навчались креативити і виготовляти різні декоративні вироби. Третій етап тривав постійно: під супроводом психологів Олени Смірнової та очільниці «Паростка» Ірини Саранчі ВПО та люди із інвалідністю отримали психологічну допомогу і консультативні поради з профілактики та вирішення проблем гендерно-обумовленого насильства у родинах. Завершується проект 20 лютого. Всі учасники отримають інформаційний буклет «Життя без  насилля можливо» і поширять його цільовими групами у місті Вінниці – це четвертий, завершальний етап проекту. У роздатковій брошурі викладено основні постулати протидії, попередженню, профілактиці та ідентифікації випадків насильства, а також корисні телефони: центрів соціально-психологічної допомоги, соціальних служб, правоохоронних органів, пунктів надання медичної допомоги.

  • Статистика правоохоронних органів невтішна. Щодень ми читаємо новини про вбивства у родинах, на перший погляд, благополучних. У Мінсоцполітики констатують, що значну частину незахищених ВПО складають жінки, люди пенсійного віку, діти, люди з інвалідністю. Впродовж 2014-2017 років на Вінниччину приїхало 17 625 переселенців. Ці родини травмовані конфліктом на сході країни, який не вщухає понині. У складних життєвих обставинах їм важко знайти «точки опори», бо втрачено чимало – місце проживання, робота, зв’язки, важко розраховувати на підтримку держави. Нерідко накопичена агресія на життєві негаразди виплескується у родинному колі. Розпочинаючи проект, ми ставили за мету показати нові перспективи розвитку цих людей. Адже життя щодень пропонує нові перспективи. Варто їх відчути і не боятись себе реалізовувати, – запевняє Ірина Саранча.

Проектом охоплено майже 580 осіб, яким надано всебічну підтримку під час заходів. Як сподіваються організатори, ці люди стануть месіями добра і миру у рідному місті, даруючи позитивні емоції світу без насилля.

Для довідки. Проект «Твій світ без насилля»  громадської організації «Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» реалізується в рамках проекту «Соціальна підтримка жінок та дітей постраждалих внаслідок військового конфлікту на Сході країни», який започаткували фундація «Добра воля» (Республіка Польща, м. Краків) та Житомирська обласна громадська організація «Воскресіння» (Україна, м. Бердичів). Проект підтримано за програмою RITA – «Перетворення у регіоні» Польсько-Американського Фонду Свободи, яку реалізує фонд «Освіта для демократії».

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

За день підтвердили загибель двох захисників з Хмільницької громади
Новини

За день підтвердили загибель двох захисників з Хмільницької громади

Сьогодні, 15:41

7 жовтня стало відомо, що у боях з російськими окупантами загинули двоє захисників з Вінниччини — Іван Яюк та Олексій Домбровський.  ….

Орден «Золота Зірка» та звання Героя України отримав нацгвардієць Фін з Козятина
Люди

Орден «Золота Зірка» та звання Героя України отримав нацгвардієць Фін з Козятина

Сьогодні, 14:51

Старшому сержанту Дмитру Фінашину з Вінниччини присвоєно звання Героя України. Також військовослужбовця нагороджено орденом «Золота Зірка». Про це йдеться на офіційному ….

Злочин у транспорті: кишеньковий злодій витягнув гаманець у пенсіонера
Новини

Злочин у транспорті: кишеньковий злодій витягнув гаманець у пенсіонера

Сьогодні, 14:04

Затриманий раніше відбував покарання за майнові злочини. У Вінниці правоохоронці затримали 46-річного вінничанина, який у громадському транспорті із  кишені пасажира ….

У селі на Вінниччині загинув тракторист. Що відомо про інцидент
Новини

У селі на Вінниччині загинув тракторист. Що відомо про інцидент

Сьогодні, 13:26

На Вінниччині загинув кермувальник трактора. Сталось це, коли він перевозив насіння соняшника.  Як інформує пресслужба Нацполіції області, інцидент трапився 6 ….