Чоловіки з Марсу, жінки з Венери

06.03.2018
Чоловіки з Марсу,  жінки  з Венери
Фото:

Я не даремно  почала свою розповідь назвою відомого  бестселера нашого  часу Джона Грея, адже сьогодні ми будемо говорити про те, на скільки ми (чоловіки та жінки) різні, і, які ми необхідні один одному…

Відомо, що протягом століть гендерні відмінності між статями визначалися суспільством і спотворювалися через призму сексизму.

Зростаюча рівність між статями в даний час стирає усвідомлення важливості відмінностей і значно відтягує у часі початок зародження стосунків чоловіка і жінки. Існуюча рівність стирає можливість розуміння, що собою представляють чоловік і жінка, адже вони відрізняються і фізично, і психологічно. Нікому не спаде на думку посперечатися про фізичну відмінність чоловіка і жінки. Вага, форма, розмір – це не політичні погляди, а матеріальне тіло, яке піддається вимірюванню й обрахуванню.

 Фізична різниця очевидна і легко визначається найпростішими вимірами. Фізичні відмінності між статями забезпечують функціональні переваги  у відносинах чоловіків і жінок, а також є цінними для  їх виживання.

Розглянемо ці особливості. Як правило, у чоловіків верхня частина тіла значно сильніша, легко нарощуються м`язи, вони мають менш чутливу шкіру. Чоловіча половина призначена для протистояння із застосуванням сили. Тому суглоби у чоловіків влаштовані так, щоб було зручно кидати предмети, а череп, на відміну від жіночого, найчастіше могутніший і міцніший. Усі анатомічні відмінності чоловіків пов`язані з унікальним захопленням силовий діяльністю і безрозсудною поведінкою, які зазвичай включають протиборство з іншими самцями для доказу власної переваги. Представники світу тварин, здається, весь вільний час присвячують завоюванню  своїх лідерських позицій.

В організмі чоловіків виробляється приблизно в 20 разів більше тестостерону, що робить їх більш агресивними, домінантними і зосередженими на фізіологічних аспектах життя. Як правило, домінуючим способом сприйняття у них є зір, що для жінок зазвичай не так. Певною мірою їх органи чуття більш сприйнятливі і функціонують збалансовано.

Сприйняттєвість або чутливість між статями має фізіологічну основу. Незалежно від статі і стадії стосунків чоловіка і жінки, зміна рівня тестостерону безпосередньо впливає на агресивні реакції і поведінку мозкових центрів. Зростання естрогену і прогестерону викликає у чоловіків ефект фемінізації. Сексуально агресивні самці, які беруть жіночі гормони, стають менш зосередженими на сексуальній поведінці.

Жінки відповідають на небезпеку або загрозу активно фізичної тривогою. Їх вегетативна система більш реакційна, а поріг збудження нижчий, ніж у чоловіків. З іншого боку, у жінок зміни рівня прогестерону і естрогену під час менструальних циклів призводять до потоків спогадів і сильних емоцій. Високий вміст тестостерону призводить у жінок до емоційної нечутливості, блокування емпатії, підвищеній байдужості до чужого лиха.

Жінки мають підвищену схильність до спогадів з сильними емоційними компонентами. Вони дуже вправні в нагадуванні інформації, подій або переживань, які включають відносини чоловіків і жінок і мають сильне емоційне забарвлення. Чоловіки ж, як правило, згадують події, опираючись на реконструкцію окремих елементів, завдань або видів діяльності. Структурні і хімічні основи пам`яті, наприклад, гіпокампу, частини мозку, яка відповідає за пам`ять, реагують по-різному на кількість тестостерону у чоловіків і змінюється рівень прогестерону і естрогену жінок. Жінки запам`ятовують емоційні події, а чоловіки – фізичні.

З іншого боку, жінкам природою дзакладено в чотири рази більше нейронів, ніж чоловікам. Це речовий доказ оптимального поєднання двох частин жіночого мозку. Чоловікам в більшій мірі доводиться покладатися на ліву півкулю мозку, і вони одночасно вирішують тільки одну задачу. Причому це рішення приходить поступово і покроково. Постійні відносини чоловіків і жінок часто перериваються саме на етапі подібних ситуацій. Жіноча перевага полягає в ефективному доступі до кожного півкулі їх мозку, і тому пані можуть використовувати одночасно обидві півкулі. Через таку специфіку  жінки можуть зосередитися на більше, ніж одну проблему за один раз, і часто вважають за краще вирішувати поставлені завдання в різних напрямах за допомогою декількох способів одночасно.

Психологічна різниця чоловіка та жінки менш очевидна. Ці відмінності можуть глибоко впливати на формування та підтримку відносин, що змінюються від роботи і дружби до шлюбу і виховання дітей.  Наша відмова визнати і оцінити їх протягом тривалого терміну створює джерело розчарування, фрустрації, напруженості, і в кінцевому підсумку – розрив взаємин.

Важливі відмінності між статями не можна вважати аксіомою. Але відносини чоловіків і жінок в більшості критичних ситуацій дуже характерні. Чоловіки і жінки підходять до проблем з однаковими цілями, але з різними міркуваннями. Вони можуть вирішити проблеми однаково добре, але підхід і процес вирішення часто вельми відрізняється. Для більшості жінок обмін думкою і ретельне обговорення виниклої проблеми дозволяє глибше пізнати або зміцнити зв`язок з співрозмовником.

Жінок більше турбує процес вирішення проблеми, а не сам результат. Для жінок рішення будь-якої проблеми піднімає питання особистого життя. Процес вирішення ситуації може посилити або послабити відносини між чоловіком і жінкою. Всьому причина – відмінності в мисленні.

Для чоловіків важливо демонструвати міцні відносини, що відрізняє їх від більшості жінок. Вони самостверджуються і відчувають себе ближче до партнерки в ході спільних заходів: це заходи на свіжому повітрі, спортивні змагання або активні сексуальні і фізичні дії. Жінки в парі зближуються через спілкування, діалоги і інтимний обмін досвідом, емоційно нагадуючи етапи стосунків чоловіка і жінки і загальні перспективи. Більшість чоловіків участь у такому обміні вважають незручною і переважною.

Більшість чоловіків в меншій мірі стурбовані наслідками проблеми. Вони підходять до проблем в абсолютно в іншому порядку, ніж жінки. Для більшості чоловіків рішення задачі – це якісна демонстрація власної компетентності, своєї сили, рішучості і відданості у відносинах. Як ця проблема вирішується, не так важливо, але зробити це потрібно ефективно і найкращим чином. Чоловікам властиво домінувати. В процесі вирішення поставленого завдання вони беруть на себе всі повноваження. Вони відкидають особисті почуття для того, щоб ієрархія домінування була прийнята і шанована. Часто відволікаються і не беруть участь у вирішенні проблем навіть звичайної моральною підтримкою.

Чоловіки і жінки сприймають і обробляють інформацію по-різному. Жінки, завдяки розвиненій інтуїції, бувають зрозумілими і глобальними мислителями. Вони зчитують кілька джерел інформації одночасно, здатні переглянути кілька елементів завдання і пов`язати їх в єдине ціле. Жінки розуміють і розглядають все одразу. Вони приймають широкий або колективний підхід, розглядають взаємозв`язок і взаємозалежність елементів в задачі. Жінки можуть завалювати себе складнощами, яких немає.

Чоловіки, як правило, зосереджені на одному завданні за один раз або на вельми невеликій кількості завдань одночасно. Вони мають підвищену здатність відокремити себе від проблем і мінімізувати складності.

Чоловіки беруть лінійну або послідовну перспективу і бачать елементи завдання без взаємозв`язків і більш незалежними. Вони схильні до мінімуму і не в змозі оцінити тонкощі, які можуть рсільно вплинути на успішні рішення. Чоловік може працювати над проблемами неодноразово, але повторювати однакові помилки.

Психологія стосунків чоловіка і жінки не обов`язково буває важкою. Проблеми виникають тоді, коли ми очікуємо або припускаємо, що протилежна стать думає, відчуває або діє так само, як ми. Це не так. Абсолютно різна дійсність, характерна чоловікам і жінкам. Відсутність знань і взаємного досвіду породжує труднощі  у взаєморозумінні.

Сучасне суспільство, незважаючи на великі успіхи в провадженні гендерної рівності, моделює відносини між чоловіками і жінками простішими. Соціум чекає, що вони повинні жити разом, незмінно в гармонійному спілкуванні. Проте, це –  нереальні надії.

Крім того, в кінцевому підсумку складна психологія стосунків чоловіка і жінки змушує відчувати себе нелюбимими, недостатніми, цинічними, апатичними або сором`язливими. Породжуються великі  психологічні комплекси у представників  кожної із статей. Коли чоловіки і жінки знають про свою автентичність, оригінальність та  приймають свої розбіжності,  їм у повній мірі можна жити повноцінно. Необхідно розуміти різницю і уникати спроб змінити протилежну стать, задля задоволення власних потреб.

Так, еволюція чоловіків і жінок протікала по-різному, оскільки різними були обставини. Чоловік полював, жінка збирала. Чоловік захищав, жінка няньчила. У результаті еволюція як тіла, так і мислення йшла різними шляхами. У міру того, як тіло вдосконалювалося, щоб з найбільшою ефективністю виконувати поставлені завдання, змінювалося і мислення. Чоловіки ставали переважно вище і сильніше, ніж жінки, при розвитку мозку відповідно з покладеними функціями. Мільйони років структура мозку чоловіків і жінок змінювалася під тиском вимог. Тепер нам відомо, що обробка інформації у представників різної статі відбувається по – різному. Вони думають по – різному, відчувають по-різному, вірять по – різному, радіють по-різному, люблять по – різному.  У них різне сприйняття, пріоритети та поведінка. Тому, знання, а головне – розуміння основних відмінностей чоловіків та жінок, може сприяти уникненню БАГАТЬОХ непорозумінь, розчарувань, розпачу та прикростей…

І, головне, пам’ятайте, що і чоловіки, і жінки просто необхідні один одному, адже лише справжня жінка може зробити чоловіка чуттєвим та розуміючим, безтурботним і алогічним, творчим та сентиментальним… І, лише справжні чоловіки роблять жінок сильними і впевненими, рішучими та безстрашними… І, тільки РАЗОМ їм творити таїнство, що звемо ЩАСТЯМ!!! Будьте щасливі!

З  пов. Оксана Шпортун 

Ознайомитися з профілем автора можна  ТУТ .

Поділитись fb twitter gplus

Всі статті автора