Як цифрова валюта змінить світ

02.04.2018
Як цифрова валюта змінить світ
Фото:

Цифрова валюта може бути найефективнішим способом, який світ коли-небудь бачив, щоб збільшити економічну свободу. Якщо це станеться, наслідки є вельми значимими.

 

Це може підняти багато країн з бідності, покращити життя мільярдів людей та прискорити темпи інновацій у світі.

 

Що таке економічна свобода?

 

Економічна свобода – це показник того, наскільки легко членам суспільства брати участь у економіці. Вона має ряд факторів, таких як:

1) наскільки легко почати власний бізнес

2) гарантії права власності на будь-що

3) вільна торгівля з іншими країнами

4) державна регуляція праці і бізнесу

5) стабільність валюти і тд.

 

Є кілька організацій, які оцінюють і класифікують країни світу, наскільки вони є економічно вільними. Дані, наведені нижче, опубліковані Фондом Heritage та Wall Street Journal. Ось країни верхнього та нижчого рейтингу з їхнього списку 2016 року. (таб1)

 

Таб.1

 

Переглядаючи імена двох списків, ви можете почати розуміти, чому економічна свобода може бути важливою, але тут є ще один спосіб дивитись на це. (таб2)

Таб.2

Чому економічна свобода важлива?

Економічна свобода співвідноситься з низкою позитивних результатів у суспільстві.

Деякі ви можете очікувати, наприклад, вищий дохід на душу населення, тривалість життя та грамотність. Але економічна свобода також співвідноситься з деякими речами, які ви не можете очікувати, наприклад:

 1. Кращий дохід для найбідніших 10%
 2. Поліпшення захисту навколишнього середовища
 3. Менше війн та насильницьких конфліктів
 4. Вища самооцінка і щастя громадян
 5. Менше корупції та хабарництва

 

 

Червоні смуги показують країни з меншою економічною свободою, зелені бари з тими, хто більше.(таб3)

Таб.3

Вплив цифрових валют на економічну свободу

У минулому, якщо ви хочете змінити економічну свободу, вам довелося б побувати в офісі або лобіювати уряд. Якщо ви витратили один рік у кожній країні світу, що прагне до цього, це займе у вас 196 років (і ви, напевно, не перемістили голку на багато років на одну країну).

Але з розповсюдженням смартфонів тепер є спосіб швидко принести цифрову валюту практично до кожної країни світу.

 

Саме так цифрова валюта дає економічну свободу:

 1. Це полегшує початок бізнесу

Кожен, хто має ідею, зможе зацікавити клієнтів усього за кілька годин. Це зменшує терміни прийняття платежів та допомагає компаніям розширювати свою діяльність у всьому світі.

 1. Він забезпечує права власності

Багато людей сьогодні не в змозі безпечно зберігати багатство, не будучи вкраденим чи конфіскованим. Цифрова валюта дозволить будь-кому керувати своїми грошима. У цьому сенсі цифрова валюта буде “банківським” безбанківським платіжним засобом у світі.

 1. Це сприяє вільній торгівлі та глобалізації

Цифрова валюта відмінна при перехресті переказів. Це порушує бар’єри для людей з різних країн для торгівлі між собою (наприклад, для отримання кредиту або найму кого-небудь для завершення роботи).

 1. Це дає свободу договору

Завдяки розумним контрактам Ethereum, небезпека бути ошуканим була знижена для того, щоб люди могли вступати в угоди, незалежно від того, де вони

живуть, чи вони можуть дозволити собі адвоката.

 1. Це заохочує людей залишати країни з низьким рівнем розвитку

Людям буде легше емігрувати, якщо вони зможуть взяти з собою багатство і використовувати його в сусідній країні. Цифрова валюта робить економіку кожної країни сумісною. З низькими витратами на співпрацю, розвиток країн покращюється.

 1. Це зменшує корупцію та хабарі

З меншою кількістю посередників для початку бізнесу не буде тиску, стоворення та ведення прозорого бізнесу та відносин.

 1. Забезпечення доступу до стабільної валюти

Цифрові валюти сьогодні є більш нестабільними, ніж долар чи євро, але їх нестабільність з кожним роком зменшується

(і зараз вони наближаються до рівня деяких валют). У найближчі роки цифрова валюта буде стабільнішою, ніж у більшості країн у світі.

 

 

Висновок

За останні 20 років загальна середня економічна свобода збільшилася лише на 3 пункти (з 57% до 60%). Речі рухаються у правильному напрямку, але надто повільно.

 

Зважаючи на винахід цифрової валюти, я вважаю, що ми можемо різко збільшити економічну свободу світу, можливо, збільшити її в найближчі 10 років на рівні 75%.

Економічна свобода – це одна з найбільших мета-проблем нашого часу. Якщо ми зможемо створити більш економічну свободу в світі, вона буде служити гігантським пакетом економічних стимулів у світі, прискорити інновації, скоротити війни, скинути корумповані уряди та підвищити щастя в цілому.

Поділитись fb twitter gplus

Всі статті автора