Вінничани ігнорують єдиний в країні музей української марки

04.04.2018
Вінничани ігнорують єдиний в країні музей української марки

Музей, що розташований  у центрі міста, відкритий для будь-якого відвідувача. Колекціонер Олександр Балабан, що присвятив цій справі майже усе життя та активно вивчав своє українське коріння, подарував вінничанам  можливість ознайомитися з унікальними, цікавими та символічними марками за якими ми можемо вивчати власну історію.

Музей  більшою мірою відвідують туристи з інших міст. Вінничани не те, щоб не цікавилися історією, а не завжди звертають увагу, проходячи повз нього – розповідає екскурсовод Роман Войцеховський. – Також бувають іноземці, але їх звісно менше. Зокрема більша частина туристів, що відвідують нас це люди з Західної України.

Основна маса марок із приватної колекції Балабана подарована та присвячена періоду1917-1921 років – це період української революції. Зокрема цікавими  із цього періоду є марки російської імперії на яких стоять передруки українських тризубів.

Також до візитної карточки музею можна віднести марку 1939 року,присвячену Карпатській Україні.

Цікаві  експонати з україномовними штампелями міжвоєнного періоду, листівка з експозиції відправлена до Німеччини з Ростова на Дону з українською маркою – все це є гордістю закладу.

Також  у нас представлена частина українських марок сучасності, які показують як трансформувалася Вінниччина з радянського періоду до сьогодення, які зміни відбулися в найбільш відомих місцях. Щодо філателістів, то була виставка одного львів’янина,він сам байкер, який збирав марки присвячені мотоспорту, – говорить Роман Войцеховський. Експозиція в нас розміщувалася на окремих стендах приблизно півроку. Подарунки у вигляді марок нам  не роблять, адже кожна колекція має певну цінність фінансову та  духовну.

Також при музеї діє клуб юного філателіста, де знайомлять термінологією , маркою, та тим,що вона собою являє і яке її призначення.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Жорстоке побиття переселенця на Вінниччині — чоловік помер
Люди

Жорстоке побиття переселенця на Вінниччині — чоловік помер

Вчора, 20:56

Двоє жителів Гайсинського району безпідставно вимагали від 36-річного чоловіка придуманий ними борг. А щоби бути переконливішими у своїх намірах, вони не ….

У Вінниці зіштовхнулись Toyota та автобус «Богдан». Травмувалась жінка
Люди

У Вінниці зіштовхнулись Toyota та автобус «Богдан». Травмувалась жінка

Вчора, 20:21

У Вінниці 30 березня сталася ДТП за участю автобуса «Богдан» та автомобіля Toyota. Внаслідок аварії постраждала 60-річна пасажирка.  Про це ….

Сказ у тварин призвів до карантину у Липовці на Вінниччині
Важливе

Сказ у тварин призвів до карантину у Липовці на Вінниччині

Вчора, 18:39

У Липовці виявили виявили сказ у кішки, а пізніше – у собаки. В місті через це ввели карантин. Ймовірною причиною захворювання ….

Вдарив ножем: 41-річний чоловік ледь не вбив знайомого
Люди

Вдарив ножем: 41-річний чоловік ледь не вбив знайомого

30.03.2023

Тікав з місця злочину, а опинився в руках поліцейських.  В Хмільницькому районі 41-річний чоловік травмував ножем свого знайомого. Після цього кривдник ….