Влада обіцяє мільярд на «Нову українську школу»

06.04.2018
Влада обіцяє мільярд на «Нову українську школу»

Розширена урядова нарада з питань децентралізації та регіонального розвитку, яка відбулась вчора, 5 квітня, у Вінниці, продовжилась обговоренням питань, пов’язаних із сферами освіти, охорони здоров’я та сталого розвитку місцевих громад.

Одна із тематичних сесій урядової наради стосувалась теми «Децентралізація у сфері освіти, реалізації проекту «Нова українська школа» та розвиток профтехосвіти». В цій тематиці на одному з поверхів готелю «Франція» було організовано виставку нових технологій навчання та сучасного обладнання для початкової школи, щоб представники місцевих органів влади, яким належить використати державну субвенцію, побачили, як має виглядати клас нової сучасної школи.

Виставку разом з учасниками наради оглянув і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «Сучасні цифрові можливості, космічний, без перебільшення, освітній простір. Навчатися в такій школі – задоволення. А закінчити таку школу – конкурентна перевага в дорослому житті», – зазначив голова Уряду.

А уже під час наради Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зупинилась на передумовах успішного впровадження нової української школи та реформування професійної технічної освіти.

Зокрема, вона розповіла, що в перших класах, які з 1 вересня 2018 року навчатимуться за новим стандартом початкової школи, має бути організовано 8 навчальних осередків, а їх створення підтримає держава спеціальною субвенцією майже в 1 мільярд гривень. «У цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути нормального, не «виїдаючого» очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах, не травматичні тощо», – підкреслила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що створення умов для навчання дітей – повноваження місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху. «Вчора Уряд прийняв Постанову, що регулює використання освітньої субвенції на «Нову українську школу». 998,7 млн, тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору. Постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ», – нагадала Лілія Гриневич.

Досвідом в розвитку освіти в регіонах ділились голова Харківської ОДА Юлія Світлична, голова Дунаєвської міської ОТГ Хмельницької області Веліна Заяць та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

 

«В умовах фінансової децентралізації, ініційованої Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, створення нових місць в закладах дошкільної освіти є одним з пріоритетних завдань міської влади Вінниці, – зазначала Галина Якубович. – З цією метою з 2014 по 2018 роки здійснено капітальний ремонт приміщень двох колишніх закладів дошкільної освіти та введено в експлуатацію два побудованих за кошти інвесторів дитячих садки на 19 груп. Окрім цього, здійснено капітальні роботи – відновлено роботи 17 груп в діючих закладах дошкільної освіти. За чотири роки мережа закладів дошкілля у Вінниці збільшилась на 4 одиниці, кількість груп – на 49». Також Галина Якубович зупинилась на питанні покращення матеріально-технічної бази вінницьких шкіл та використання енергозберігаючих заходів під час реконструкції приміщень.

На наступних тематичних сесіях урядової наради говорили про децентралізацію у сфері охорони здоров’я і реформування медичної галузі, а також про сталий розвиток місцевої громади – мова йшла про адміністративні послуги, земельні відносини, розвиток системи електронних послуг.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Жорстоке побиття переселенця на Вінниччині — чоловік помер
Люди

Жорстоке побиття переселенця на Вінниччині — чоловік помер

Вчора, 20:56

Двоє жителів Гайсинського району безпідставно вимагали від 36-річного чоловіка придуманий ними борг. А щоби бути переконливішими у своїх намірах, вони не ….

У Вінниці зіштовхнулись Toyota та автобус «Богдан». Травмувалась жінка
Люди

У Вінниці зіштовхнулись Toyota та автобус «Богдан». Травмувалась жінка

Вчора, 20:21

У Вінниці 30 березня сталася ДТП за участю автобуса «Богдан» та автомобіля Toyota. Внаслідок аварії постраждала 60-річна пасажирка.  Про це ….

Сказ у тварин призвів до карантину у Липовці на Вінниччині
Важливе

Сказ у тварин призвів до карантину у Липовці на Вінниччині

Вчора, 18:39

У Липовці виявили виявили сказ у кішки, а пізніше – у собаки. В місті через це ввели карантин. Ймовірною причиною захворювання ….

Вдарив ножем: 41-річний чоловік ледь не вбив знайомого
Люди

Вдарив ножем: 41-річний чоловік ледь не вбив знайомого

30.03.2023

Тікав з місця злочину, а опинився в руках поліцейських.  В Хмільницькому районі 41-річний чоловік травмував ножем свого знайомого. Після цього кривдник ….