Через 5 років у Вінниці не буде маршруток?

18.04.2018
Через 5 років у Вінниці не буде маршруток?

Схвалені нещодавно урядом зміни мають покращити безпеку та якість послуг у цій сфері, зробити подорожі для людей з інвалідністю більш комфортними. Чиновники сподіваються, що внаслідок цього вже в найближчі роки маршрутки можуть зникнути з українських доріг.

Як вдалось з’ясувати, новації торкнуться системи нарахування балів для автобусних перевізників, які беруть участь у конкурсі міських, приміських, міжміських та внутрішньообласних маршрутів.

Якщо раніше претенденти отримували бали за кількість працівників та транспорту, тепер важливішими стануть екологічність та доступність автобусів для людей з інвалідністю. А переможцем конкурсу стає той, чия оцінка буде найвищою. Зарахування балів за такими критеріями стимулюватиме перевізників оновлювати свій транспорт. А ще перевізник повинен буде подбати про можливість плавного заїзду в автобус для людини на візку, наявність місця для неї у салоні та зробити необхідні кріплення. Також урядовці вимагатимуть оновлювати транспорт кожні п’ять років, щоб стати на маршрут. А якщо на платформі будуть стояти 5 автобусів на один і той самий напрямок, то пасажир сам матиме можливість обрати транспорт, який йому зручний.

Цікаво, що у 2012 році у Вінниці вже проходила транспортна реформа. І замість півтисячі маршруток тоді залишилась лише половина. Влада акцентувала увагу на тролейбусах та трамваях.

Що ж буде тепер — у Вінницькій транспортній компанії поки не прогнозують. Проте згідно з Комплексною програмою розвитку транспорту міста, до 2023 року перевага у Вінниці надаватиметься й надалі електротранспорту. Поступово кількість маршруток зменшуватимуть, замість них будуть середні та великі автобуси. Також у Вінниці можуть з’явитись тролейбуси з автономним ходом —  без «ріг».

Наразі місцеві мешканці налаштовані проти таких нововведень уряду підозріло, проте бачать у цьому певний позитив.

– Я часто буваю в Європі по роботі, то маршруток там немає. Натомість їздять автобуси та трамваї. Вважаю, що це пов’язано з екологією та вартістю проїзду. Думаю, що, за європейськими мірками, вона захмарна була б, – каже вінничанин Ігор. – В Україні ж маршрутки зношені, їх пора забирати з рейсів, вони часто потрапляють у аварії і шанси вижити — не дуже великі. А ще водії беруть чимало стоячих, за що б точно в Європі по голівці не погладили. Звісно, краще, аби були автобуси, проте вони не зможуть повністю замінити маршрутки. Тож люди страждатимуть. І водіїв шкода, які залишаться без роботи. Невже їм залишається їхати у Польщу на заробітки? Та якщо в нас буде реформа, то хай на тендері виграють кращі, а не родичі чи друзі міністрів. Як це було свого часу із “Богданом”.

 

Джерело – 33-й новини

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Раптово помер 18-річний студент ДонНУ: «Він був дуже щасливим»
Люди

Раптово помер 18-річний студент ДонНУ: «Він був дуже щасливим»

Вчора, 20:03

Молодий, розумний, щасливий, духовний, сповнений надій і амбітних цілей — таким був Богдан Сугак. Але, на жаль, не судилося здійснити ….

Чоловік побив дружину, бо приревнував її до незнайомця
Люди

Чоловік побив дружину, бо приревнував її до незнайомця

Вчора, 16:17

У Вінницькій області 47-річний чоловік жорстоко побив цивільну дружину, бо приревнував її до незнайомця. Жінку госпіталізовано до лікарні. Деталі злочину повідомляє пресслужба поліції ….

Підприємець «заробив» мільйон на велодорожці. Справа дійшла до суду
Люди

Підприємець «заробив» мільйон на велодорожці. Справа дійшла до суду

Вчора, 13:30

42-річний підприємець, який заподіяв територіальній громаді збитки майже на 1 мільйон гривень, постане перед судом.  Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної ….

«Е-квиток» та онлайн-поповнення Муніципальної картки тимчасово не працює
Важливе

«Е-квиток» та онлайн-поповнення Муніципальної картки тимчасово не працює

Вчора, 12:29

У «Вінницякартсервісі» повідомили, що вінничани не зможуть користуватися додатком «Е-квиток Вінниця», а також поповнити свою Муніципальну картку деякий час. Зараз працюють ….