Еміграція очима вінничан

06.05.2018
Еміграція очима вінничан

Бажання поліпшити  рівень свого життя,  забезпечити особистий добробут, навчатися та працювати там, де душе забажає – змушує людей емігрувати  за межі власної країни.

Хтось посилається на те ,що опісля революції, окупації Росією Криму та воєн на Сході країни економічне становище  держави значно погіршилося, і єдиний  вихід – пакувати чемодани. Інші ж давно плекають цю думку у собі, адже навіть у нашому місті куди не глянь скрізь пропонують роботу за кордоном: водієм в Польщу, касиром в Канаду, прибиральницею в Чехію. Перелік професій, на жаль, лише робітничий.

Чи варто вирушати у пошуках кращого світу до іншої країни чи все ж створювати  його у власній «Вінницька правд» запитала у вінничан.

Сергій

Відношення до еміграції більш негативне. Звичайно ж, не можна забороняти людям самостійно обирати свій шлях самореалізації. Проблема полягає в тому, що більшість шукає в еміграції порятунок від самих себе. І зазвичай на цей порятунок вони дивляться через рожеві окуляри.

За кордоном потрібно також важко працювати. А люди думають, що можна нічого не робити і отримувати 1500 євро. Але це не так. До того ж за кордоном над людиною завжди висить клеймо заробітчанина.

На мою думку, кожний може чогось досягнути і у власній країні. Хоча б спробувати.

Але проблема еміграції – світова проблема. Всі шукають кращої долі. Українці – в Польщі, поляки – в Німеччині, німці – в США.

Олена

Я періодично їжджу працювати до інших країни і не вбачаю у цьому чогось катастрофічного. Я не є зрадником власної держави, її цінностей.

Єдиний мотив, що керує мною – це бажання заробити грошей, аби забезпечити потреби свої рідних та близьких.

В Україні я закінчила виш, працювала кілька років на керівній посаді, але отримувала мізер.

Олександр

Особисто для мене, еміграція  ціль якої є заробіток, чесно кажучи, не зрозуміла.  Адже ,якщо дійсно працювати  та мати непереборне бажання отримувати гарну зарплатню – це можна робити будь-де.

У Вінниці також є ринок робіт, який пропонує заробітні плати 20 000 грн., але питання в тому, що ти вмієш та як це втілюєш.

Вважаю, цей процес певною втечею від проблеми.

Аліса

Вже як три роки я студентка польського вишу. Завжди мріяла мати диплом європейського зразку, оскільки можливостей при працевлаштуванні буде більше.

Поки ще остаточно для себе я не вирішила чи залишусь тут чи повернуся працювати та жити до України.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Пронизливий останній допис загиблого Євгена Гутніка: «Душею зі своєю родиною, серцем – з родиною ЗСУ»
Люди

Пронизливий останній допис загиблого Євгена Гутніка: «Душею зі своєю родиною, серцем – з родиною ЗСУ»

Вчора, 18:10

Війна забирає найкращих. Євген Гутнік — вінничанин, художник і дизайнер, після повномасштабного вторгнення служив медиком у ЗСУ. Останній допис у Instagram він ….

«Не можу в це повірити»: вінничани висловлюють співчуття через загибель Євгена Гутніка
Люди

«Не можу в це повірити»: вінничани висловлюють співчуття через загибель Євгена Гутніка

Вчора, 17:04

На війні загинув військовий медик з Вінниці Євген Гутнік.  Яу повідомляє Вінницька міська рада, у місті його знали як талановитого ….

П’яний чоловік відібрав гроші у дітей, які вони збирали для ЗСУ
Важливе

П’яний чоловік відібрав гроші у дітей, які вони збирали для ЗСУ

Вчора, 16:06

На Вінниччині п’яничка відібрав у дітей гроші, які вони збирали на потреби української армії. Правоохоронці змогли знайти та затримати грабіжника. ….

У боях за Донбас загинув 30-річний солдат з Вінниччини Михайло Росовський
Новини

У боях за Донбас загинув 30-річний солдат з Вінниччини Михайло Росовський

Вчора, 15:37

У бою з російськими окупантами на Донеччині загинув 30-річний Михайло Росовський з Вінниччини. Він служив у військовій частині А 0641. Цю ….