Ольга Творченко

Ольга Творченко

Журналіст

Журналіст, творча особистість

Весна чарує… Квітучі парки «Буки та Олександрія»

08.05.2018

Весна – чудова пора для прогулянок парками, алеями. Час, коли природа вражає своїм різноманіттям кольорів, коли так хочеться прогулюватись та насолоджуватись красою природи, квітучими деревами та запашним повітрям. Україна відкриває перед нами нові горизонти та продовжує  вражати,  дивувати неповторною красою природи ще малозвіданих  країв. Пропоную поринути в чарівну атмосферу «зелених глибинок» : квітучі парки «Буки та Олександрія».

«Буки» – сучасний ландшафтний парк, що знаходиться в Сквирському районі Київської області. Побудував його власник агропромислової корпорації – Іван Суслов –  у 1996 році. Раніше то було місцеве стіттєзвалище, а зараз – самобутній скарб, що вражає не тільки місцевих жителів, а й туристів. Площа – 2.7 га. Мальовничі пейзажі, водопади, фонтани, чудернацькі скульптури, сучасна архітектура! Все це  гармонійно  поєдналося в один неймовірний світ.

Також на території парку розкинувся  храмовий комплекс Святого Євгенія з двома сучасними церквами та незвичайною дзвіницею, що органічно влився в місцеву ауру. Навіть Національний банк України викарбував срібну пам’ятну монету – Храмовий комплекс в с.Буки. У нижній частині храму розташований баптистерій – будівля, призначена для здійснення хрещення дорослої людини – актуальна проблема сучасної  Православної  Церкви. Баптистерій має багате внутрішнє убранство, приміщення прикрашене мозаїкою, горельєфом та скульптурами апостолів. На території парку є зоопарк, щоправда не дуже великий.

Все розпочалося з того, що одного разу І. Суслову на День народження подарували маленького лева, з якого й почалося створення міні-зоопарку. Там можна побачити ведмедів, косуль, дикого баранця та різні види птахів. Вражають дивовижні скульптури та казкові мости, що мають свої легенди. Наприклад, кажуть, що, погладивши по голівці жабу та кинувши їй у відкритий рот монетку, – завжди матимеш достаток, а коли пройдешся по мосту кохання – вже скоро зустрінеш своє щастя. Така казкова, зачаровуюча атмосфера дарує радість та залишає світлі, дивовижні відчуття.

Далі – дендрологічний парк «Олександрія», що розмістився в Білій Церкві. Його створив великий землевласник – граф Ф. К. Браницький – понад 200 років тому. Парк належить до числа найбільших парків в Україні, його площа – 400 га.

Це справжня перлина Білої  Церкви, яка  розмістилася недалеко від чарівної  річки  Рось, витоки якої можна побачити і в самому парку. Лише ти та природа, що може бути прекраснішим?! Одразу відчувається романтичність та дух 18 століття. При вході – казкова долина тюльпанів, що вводить тебе в безмежний рай краси та викликає ніжні, чисті почуття. Вражають романтичні колони своєю величчю, а ще тим, що, ставши в одному кінці споруди, чуєш те, що звучить в іншому. Завдяки музикантам, мала змогу почути це на власні вуха. Ефект – неймовірний! Піднесене ехо ллється до тебе, немов з неба. А ще романтична музика, гармонійне поєднання скрипки, саксофона та гітари наче перенесли мене в ту епоху. Численність рослин  також вражає, і кожна з них має свою історію. Багато дерев привезли зі Сходу. Так я вперше побачила чорні берізки, тюльпанове дерево, рожевий цвіт яблуні та чорний горіх, який неможливо розчавити долонями.

Серцем парку вважають галявину, на якій зростають понад 170 видів рослин. І це всього лиш на 10 га! Квітуча зелень, надзвичайно чисте повітря (екскурсовод  сказав, що «як в операційній») дає змогу зануритися в себе, знайти повну гармонію та спокій у своїх думках. Багато подружжів приходять до цього парку, щоб налаштуватися на мирне, світле життя та пов’язати замочок кохання на невеликих містках.

Безмежний світ природи та спокою, який очищує  душу, підносить людину над землею, надихає на нові звершення… Напевно, кожному варто побувати в такій місцевості, в мальовничих куточках України.

Поділитись fb twitter gplus
Цифрова революція: виклики і можливості

Цифрова революція: виклики і можливості

14.05.2018

Ми з вами живемо в часи науково-технічної революції. Науковий факт: людина нашого часу сприймає і обробляє інформації в десятки тисяч ….

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

29.05.2018

Вже зовсім скоро прийде омріяне літо. Працівники вже планують довгоочікувані відпустки, учні, студенти – канікули. Реклама звідусіль закликає українців до ….

Весна чарує… Квітучі парки «Буки та Олександрія»

Весна чарує… Квітучі парки «Буки та Олександрія»

08.05.2018

Весна – чудова пора для прогулянок парками, алеями. Час, коли природа вражає своїм різноманіттям кольорів, коли так хочеться прогулюватись та ….

Неповторний Кам’янець-Подільський запрошує

Неповторний Кам’янець-Подільський запрошує

25.05.2018

Напевно, вже трохи втомила вас своїми мандрівками, однак, подорожуючи Поділлям не можливо оминути таке славетне місто, як Кам’янець-Подільський. Сьогодні я ….