Ольга Творченко

Ольга Творченко

Журналіст

Журналіст, творча особистість

Цифрова революція: виклики і можливості

14.05.2018

Ми з вами живемо в часи науково-технічної революції. Науковий факт: людина нашого часу сприймає і обробляє інформації в десятки тисяч разів більше, ніж 20-30 років тому!  Напевно, ви відчуваєте, як сучасні технології захоплюють життя. Усього лише якихось пару років —  і ось суспільство вже не може уявити свій день без гаджетів та інтернету. Живе спілкування стає рідкістю, і ми все глибше занурюємося у віртуальний світ.

Цифрові технології стрімко розвивалися протягом двох останніх десятиліть, що викликало великий ажіотаж з приводу можливостей, які відкриває епоха цифрових гаджетів. Що ж ми називаємо цифровою революцією? І чи настав її час?

Цифрова революція — повсюдний перехід від аналогових технологій до цифрових, що почався в 1980-х і триває в перші десятиліття XXI століття; корінні зміни, пов’язані з широким розповсюдженням інформаційно-комунікаційних технологій і стали передумовами  революції.

Основні рушійні сили: широке поширення обчислювальної техніки,  персональних комп’ютерів, всеосяжне проникнення Інтернету, масове застосування комунікаційних пристроїв.

Так, звичайно усі ці технології спрямовані на розвиток суспільства,  вони можуть бути надзвичайно корисні в найрізноманітніших відносинах нашої країни. З допомогою сучасних гаджетів люди можуть швидше і продуктивніше виконувати якісь  робочі операції, спілкуватися, передавати інформацію, вивчати мови, пізнавати світ. Вважаю, що великий прогрес відбувся у сфері медицини. За допомогою технологій стає можливим виконання різних оперативних втручань, які раніше були недосяжними для наших науковців. А це врятує сотні, тисячі життів… Безумовно, позитивне значення цифрової революції – неоціненне!!!

Проте не потрібно забувати і про іншу сторону цього феномену. Як на мене, суспільство не може розвиватись повноцінно, якщо його рушійна складова – люди – обмежена живим спілкуванням. На жаль, використання лише технологій для всебічного розвитку позбавляє суспільство здатності мислити, аналізувати, відчувати прекрасне. Візьмемо, наприклад, китайський народ, де державою підтримується дозвіл на укладання шлюбу з «електронними дружинами» чи «електронними чоловіками». Так, молоді люди  в час  своєї зайнятості, прагненням працювати (а ми знаємо, що китайці – великі трудоголіки) не мають часу та можливості будувати відносини із протилежною статтю, витрачати час на побачення, з’ясування стосунків… Тому  для деяких  людей  «спілкування» з «електронною дружиною» стає як засіб вирішення невід’ємного особистого питання. А що далі? Важко собі уявити!

Моє переконання: оволодіння технічними засобами є необхідним і безповоротнім, тому  що цифрова революція вже настала і  дуже активно прогресує на теренах України. Проте на скільки нам заглиблюватись у «технологічне» життя, чи знищать гаджети та інтернет справжнє  спілкування, – вирішувати лише кожному з нас.  Повірте, ніщо на світі не зможе замінити  радість та захоплення від почутого живого звуку скрипки, голосу вашого коханого, відчуття ніжних обіймів дорогих людей, приємного дотику дитячих долонь…

Поділитись fb twitter gplus
Цифрова революція: виклики і можливості

Цифрова революція: виклики і можливості

14.05.2018

Ми з вами живемо в часи науково-технічної революції. Науковий факт: людина нашого часу сприймає і обробляє інформації в десятки тисяч ….

Куточок раю на Поділлі – Бакота

Куточок раю на Поділлі – Бакота

22.05.2018

Ви дивились на календар? До літа ще зовсім трішки! Хто вже підшукує місця для відпочинку? Так ось хочу запропонувати вам куточок ….

Скарби Поділля

Скарби Поділля

16.05.2018

Привіт, Друзі! Ми продовжуємо мандрувати нашою мальовничою Україною та відкривати для себе незвідані глибинки. Сьогодні я повернулася з дивовижних, ще ….

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

29.05.2018

Вже зовсім скоро прийде омріяне літо. Працівники вже планують довгоочікувані відпустки, учні, студенти – канікули. Реклама звідусіль закликає українців до ….