
Ольга Творченко
ЖурналістЖурналіст, творча особистість
Цифрова революція: виклики і можливості
Ми з вами живемо в часи науково-технічної революції. Науковий факт: людина нашого часу сприймає і обробляє інформації в десятки тисяч разів більше, ніж 20-30 років тому! Напевно, ви відчуваєте, як сучасні технології захоплюють життя. Усього лише якихось пару років — і ось суспільство вже не може уявити свій день без гаджетів та інтернету. Живе спілкування стає рідкістю, і ми все глибше занурюємося у віртуальний світ.
Цифрові технології стрімко розвивалися протягом двох останніх десятиліть, що викликало великий ажіотаж з приводу можливостей, які відкриває епоха цифрових гаджетів. Що ж ми називаємо цифровою революцією? І чи настав її час?
Цифрова революція — повсюдний перехід від аналогових технологій до цифрових, що почався в 1980-х і триває в перші десятиліття XXI століття; корінні зміни, пов’язані з широким розповсюдженням інформаційно-комунікаційних технологій і стали передумовами революції.
Основні рушійні сили: широке поширення обчислювальної техніки, персональних комп’ютерів, всеосяжне проникнення Інтернету, масове застосування комунікаційних пристроїв.
Так, звичайно усі ці технології спрямовані на розвиток суспільства, вони можуть бути надзвичайно корисні в найрізноманітніших відносинах нашої країни. З допомогою сучасних гаджетів люди можуть швидше і продуктивніше виконувати якісь робочі операції, спілкуватися, передавати інформацію, вивчати мови, пізнавати світ. Вважаю, що великий прогрес відбувся у сфері медицини. За допомогою технологій стає можливим виконання різних оперативних втручань, які раніше були недосяжними для наших науковців. А це врятує сотні, тисячі життів… Безумовно, позитивне значення цифрової революції – неоціненне!!!
Проте не потрібно забувати і про іншу сторону цього феномену. Як на мене, суспільство не може розвиватись повноцінно, якщо його рушійна складова – люди – обмежена живим спілкуванням. На жаль, використання лише технологій для всебічного розвитку позбавляє суспільство здатності мислити, аналізувати, відчувати прекрасне. Візьмемо, наприклад, китайський народ, де державою підтримується дозвіл на укладання шлюбу з «електронними дружинами» чи «електронними чоловіками». Так, молоді люди в час своєї зайнятості, прагненням працювати (а ми знаємо, що китайці – великі трудоголіки) не мають часу та можливості будувати відносини із протилежною статтю, витрачати час на побачення, з’ясування стосунків… Тому для деяких людей «спілкування» з «електронною дружиною» стає як засіб вирішення невід’ємного особистого питання. А що далі? Важко собі уявити!
Моє переконання: оволодіння технічними засобами є необхідним і безповоротнім, тому що цифрова революція вже настала і дуже активно прогресує на теренах України. Проте на скільки нам заглиблюватись у «технологічне» життя, чи знищать гаджети та інтернет справжнє спілкування, – вирішувати лише кожному з нас. Повірте, ніщо на світі не зможе замінити радість та захоплення від почутого живого звуку скрипки, голосу вашого коханого, відчуття ніжних обіймів дорогих людей, приємного дотику дитячих долонь…

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?
Вже зовсім скоро прийде омріяне літо. Працівники вже планують довгоочікувані відпустки, учні, студенти – канікули. Реклама звідусіль закликає українців до ….

Весна чарує… Квітучі парки «Буки та Олександрія»
Весна – чудова пора для прогулянок парками, алеями. Час, коли природа вражає своїм різноманіттям кольорів, коли так хочеться прогулюватись та ….

Цифрова революція: виклики і можливості
Ми з вами живемо в часи науково-технічної революції. Науковий факт: людина нашого часу сприймає і обробляє інформації в десятки тисяч ….

Куточок раю на Поділлі – Бакота
Ви дивились на календар? До літа ще зовсім трішки! Хто вже підшукує місця для відпочинку? Так ось хочу запропонувати вам куточок ….