Вода тхне, але вона безпечна

16.05.2018
Вода тхне, але вона безпечна

Відомство пояснило погіршення запаху води з кранів у Вінниці гербіцидами, що потрапили до Південного Бугу.

На підприємстві стверджують, що все через загибель значної кількості водорослів у річці Південний Буг. Причиною називають потрапляння до основної водної артерії гербіцидів.  Цю інформацію 15 травня опублікували на офіційному сайті відомства.

“Вже третій рік підряд ми фіксуємо серйозний вплив на якість води джерела водопостачання сільськогосподарських угідь, розташованих вище водозабору безпосередньо на берегах Південного Бугу та його приток. В ніч з 14 на 15 травня цього року, внаслідок злив у Південний Буг потрапили пестициди з полів та садів.

На нашу думку, саме гербіциди потрапили у воду Південного Бугу протягом останньої доби. Це призвело до загибелі значної частини водоростей: їх кількість зменшилась з 63750 в 1см3 (мл) до 51250 в 1см3 , що в свою чергу призвело до погіршення запаху води. Технологія очищення питної води дозволяє очистити воду від забруднюючих речовин до безпечного рівня. Проте, в такій ситуації усунути повністю запах неможливо без шкоди для здоров’я населення. Це означає, що водоканал свідомо не йде на хлорування води високими дозами хлору з метою “маскування” проблеми з запахом. Сьогодні наша вода залишається безпечною незважаючи на незвичний запах.

Так як наше джерело водопостачання вже зазнавало негативного впливу сільськогосподарської хімії у травні 2016 та червні 2017 року, то протягом останнього року ми шукали безпечні шляхи вирішення даної проблеми. За цей рік Водоканал придбав установку для дозування сипучих реагентів, цеоліт та активоване вугілля вітчизняного виробництва, які мають висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на використання у сфері очищення питної води централізованого водопостачання. Саме з допомогою даних реагентів, які сьогодні доповнили нашу класичну технологію очищення питної води, ми плануємо мінімізувати наслідки негативного впливу людського фактору на якість нашої річки.

Нам всім потрібно усвідомити, що можливості технологій обмежені. Жодна технологія світу нам не допоможе, якщо наше джерело водопостачання перетвориться у забруднений відстійник. Якісний продукт можна отримати лише з якісної сировини.

Ми постійно звертаємось до органів влади та уповноважених структур за допомогою в межах їх обов’язків та повноважень щодо контролю за ситуацією, яка склалась на берегах Південного Бугу та його приток. Незважаючи на певні позитивні зрушення, ситуація загалом не покращилась. Дуже багато залежить від свідомості безпосередніх власників (чи орендарів) землі, які в гонитві за гарним врожаєм та прибутком, засаджують поля впритул до самої води, використовують надмірну кількість (інколи сумнівної якості) гербіцидів та добрив. В результаті все це з опадами потрапляє в Південний Буг, з якого п’є воду населення трьох міст нашої області. В підсумку водоканали Вінниці, Хмільника та Калинівки борються з наслідками людської байдужості, жадібності та відсутністю екологічної свідомості”.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Пронизливий останній допис загиблого Євгена Гутніка: «Душею зі своєю родиною, серцем – з родиною ЗСУ»
Люди

Пронизливий останній допис загиблого Євгена Гутніка: «Душею зі своєю родиною, серцем – з родиною ЗСУ»

Вчора, 18:10

Війна забирає найкращих. Євген Гутнік — вінничанин, художник і дизайнер, після повномасштабного вторгнення служив медиком у ЗСУ. Останній допис у Instagram він ….

«Не можу в це повірити»: вінничани висловлюють співчуття через загибель Євгена Гутніка
Люди

«Не можу в це повірити»: вінничани висловлюють співчуття через загибель Євгена Гутніка

Вчора, 17:04

На війні загинув військовий медик з Вінниці Євген Гутнік.  Яу повідомляє Вінницька міська рада, у місті його знали як талановитого ….

П’яний чоловік відібрав гроші у дітей, які вони збирали для ЗСУ
Важливе

П’яний чоловік відібрав гроші у дітей, які вони збирали для ЗСУ

Вчора, 16:06

На Вінниччині п’яничка відібрав у дітей гроші, які вони збирали на потреби української армії. Правоохоронці змогли знайти та затримати грабіжника. ….

У боях за Донбас загинув 30-річний солдат з Вінниччини Михайло Росовський
Новини

У боях за Донбас загинув 30-річний солдат з Вінниччини Михайло Росовський

Вчора, 15:37

У бою з російськими окупантами на Донеччині загинув 30-річний Михайло Росовський з Вінниччини. Він служив у військовій частині А 0641. Цю ….