Чехи приїхали до Вінниці на День Європи

18.05.2018
Чехи приїхали до Вінниці на День Європи

На запрошення керівників області, у рамках відзначення Днів Європи у Вінниці, до регіону прибула делегація Ліберецького краю Чеської Республіки.

18 травня відбулася офіційна зустріч голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, заступника голови обласної Ради Ігоря Хміля, першого заступника голови ОДА Андрія Гижка, директора Департаменту міжнародного співробітництва і регіонального розвитку облдержадміністрації Володимира Мережка і заступника директора Департаменту фінансів ОДА Ірини Зубань з чеськими партнерами на чолі із заступником гетьмана Ліберецького краю з питань охорони здоров’я Пшемислом Соботкою.

Інформуючи про розвиток Вінницького регіону, керівник ОДА Валерій Коровій відзначив, що Україна вже два роки працює в режимі діючої Угоди про асоціацію з ЄС, в тому числі й в її економічній частині.

За словами голови облдержадміністрації, за останні чотири роки значно змінилася географія експорту з Вінниччини, переорієнтувавшись з ринків Російської Федерації на Індію, Китай та країни Європейського Союзу. Помітними є зміни і безпосередньо у розвитку міста Вінниці, Вінницької області та держави загалом.

  Ми відновили економічне зростання, значно покращили споживчі настрої. Динаміка приросту роздрібного товарообороту у Вінницькій області становить сьогодні + 12 % до минулого року. Це найкращий показник в Україні. Динаміка приросту будівництва – більше 50 %. В нас досить серйозні інвестиції в промисловість? і, по суті, формується новий ринок праці, – повідомив Валерій Коровій.

Він також інформував гостей про реформування системи охорони здоров’я та початкової освіти, на шлях якого стала Україна. Та водночас зупинився на позитивних результатах втілення реформи децентралізації.

Заступник гетьмана Ліберецького краю з питань охорони здоров’я Пшемисл Соботка, у свою чергу, відзначив, що завжди сприймав Україну складовою частиною Європейського Союзу. Відтак позитивно оцінив прагнення українців до змін та поступу.

Ви йдете в напрямку Європи і починаєте втілювати нові реформи. З нашого досвіду можу сказати, що ентузіазм людей спочатку великий, але потім реальність інша. І завдання наше, влади і політиків, – задавати напрям і пояснювати людям, – підкреслив Пшемисл Соботка.

Він наголосив, що для втілення реформ необхідний достатній фінансовий ресурс, тож зростання української економіки, що спостерігається нині, за його словами, є хорошою базою для реалізації глибинних перетворень.

На завершення зустрічі заступник гетьмана Ліберецького краю запевнив, що чеські партнери готові поділитися досвідом позитивних та негативних результатів від вступу до ЄС, аби українці, зі свого боку, змогли уникнути подібних помилок.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

У Вінниці не курсуватимуть деякі тролейбуси
Важливе

У Вінниці не курсуватимуть деякі тролейбуси

Вчора, 22:07

У Вінниці тимчасово не функціонуватимуть тролейбусні маршрути №12, 13, 14. Про це повідомили у Вінницькій міській раді. «З 8:30 до 15:30 на ….

Застрелив собаку з мисливської рушниці. Інцидент на Вінниччині
Новини

Застрелив собаку з мисливської рушниці. Інцидент на Вінниччині

Вчора, 14:58

На Вінниччині правоохоронці затримали чоловіка, який застрелив собаку. Тепер йому загрожує покарання у вигляді обмеження волі до 3 років. Про ….

Пішов на фронт із братом. У боях за Україну загинув 28-річний захисник з Вінниччини
Люди

Пішов на фронт із братом. У боях за Україну загинув 28-річний захисник з Вінниччини

Вчора, 14:13

На війні з російськими окупантами продовжують гинути українські військові. Цього разу війна забрала життя 28-річного Дениса Поліщука. Він пішов на фронт із рідним ….

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину
Люди

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину

11.08.2022

Вінницькі поліцейські просять допомогти встановити особу чоловіка, якого підозрюють у вчиненні правопорушення у Вінниці. Людей просять долучитися до пошуків. На офіційній ….

Останні новини

Більше новин