Ольга Творченко

Ольга Творченко

Журналіст

Журналіст, творча особистість

Куточок раю на Поділлі – Бакота

22.05.2018

Ви дивились на календар? До літа ще зовсім трішки! Хто вже підшукує місця для відпочинку? Так ось хочу запропонувати вам куточок раю в Україні – село Бакота. Це дивовижна, казкова, надзвичайно романтична місцевість, яку називають «маленькою Швейцарією» на Поділлі, і яка вразить багатьох своєю непростою історією…

Ну що ж, поїхали разом милуватися чарівною природою.

Бакота – куточок раю – знаходиться на території Національного природничого парку «Подільські Товтри», але цього села ви не знайдете на карті України. Туди вже ніколи не зможуть повернутися його жителі, тому що там, де колись була Бакота – сьогодні тече Дністер. У зв’язку з будівництвом Дністровського гідровузла від 27 жовтня 1981 року Бакоту (затоплене село в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області) було виключено з облікових даних.

Згадка про місто Бакота відноситься до 1240 р. Це був період нашестя монголо-татарської орди Батия на Русь. Історія щедро обдарувала цей край багатим і неповторним минулим, а природа – красою і чарівністю.

Прибувши до Бакоти, ви зможете замовити екскурсію, яку проводить житель самого села ще до затоплення, який пережив важкі часи разом з рідною землею, на власні очі бачив, як переселяли людей, руйнували будинки… Під час його розповіді дуже чітко, ясно вимальовується картина минулого, створюються різноманітні образи…Ти ніби там, в русі подій, співпереживаєш разом з героями. Історія справді захоплює!

Ще зберігся скельний монастир (найстаріший на Поділлі!)  Скоріш за все  виник у 11-12 столітті. Хоча тепер монастиря як такого немає, однак духовне життя триває. Печерні храми прикрашені іконами, рушниками, люди моляться і залишають записки. Сюди приїжджають люди різних конфесій, і тут неважливо, якої ти віри. Кожний має змогу зайти в печерний храм, що знаходиться у скелі, і поринути у справжнє історичне минуле. (фото 3) Біля монастиря потужна енергетика, яка надихає на щось прекрасне, високе, і водночас дарує спокій душі, думкам. Неподалік знаходяться джерела дуже смачної води, яка тут кришталево чиста, адже у водосховищі водяться форелі і раки.

Місце, яке підносить тебе високо над землею, дарує крила, коли стоїш на краю височенної скелі над широким синім простором.

Бакота приваблює багатьох туристів, адже тут можна просто відпочити від шумного міста, знайти гармонію з собою, насолоджуватися тишою і спокоєм, а в теплий сезон – спробувати водичку «на собі».

Село, напевно якому судилося зникнути для того, щоб зараз всі охочі змогли помилуватися Дністровським водосховищем, дивовижними краєвидами і назавжди закохатися в це казкове місце, адже тут сплелись духовна і природна енергія.

Бакота не залишить байдужим нікого, особливо мрійників, романтиків, закоханих…

Часто ми їдемо на відпочинок за кордон, мандруємо в далекі краї, щоб побачити щось нове, вражаюче. Та не потрібно далеко шукати! Озирніться навкруги і ви побачите, що справжні перлини –  чудеса світу – тут, біля нас, в Україні…

 

Поділитись fb twitter gplus
Цифрова революція: виклики і можливості

Цифрова революція: виклики і можливості

14.05.2018

Ми з вами живемо в часи науково-технічної революції. Науковий факт: людина нашого часу сприймає і обробляє інформації в десятки тисяч ….

Куточок раю на Поділлі – Бакота

Куточок раю на Поділлі – Бакота

22.05.2018

Ви дивились на календар? До літа ще зовсім трішки! Хто вже підшукує місця для відпочинку? Так ось хочу запропонувати вам куточок ….

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

29.05.2018

Вже зовсім скоро прийде омріяне літо. Працівники вже планують довгоочікувані відпустки, учні, студенти – канікули. Реклама звідусіль закликає українців до ….

Неповторний Кам’янець-Подільський запрошує

Неповторний Кам’янець-Подільський запрошує

25.05.2018

Напевно, вже трохи втомила вас своїми мандрівками, однак, подорожуючи Поділлям не можливо оминути таке славетне місто, як Кам’янець-Подільський. Сьогодні я ….