Верховний суд підтримав прокуратуру стосовно лісу

22.05.2018
Верховний суд підтримав прокуратуру стосовно лісу

Принципову позицію прокуратури Вінницької області, щодо захисту інтересів держави у лісогосподарській сфері, підтримав і Верховний Суд

Ураховуючи законодавчі зміни Земельного кодексу України, Вінницькою обласною радою прийнято рішення про передачу земель лісового фонду колишніх колективних сільськогосподарських підприємств Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблкомунліс» (у подальшому Віноблагроліс).

Про це повідомляє “Вінницька правда” з посиланням на Прес-служба прокуратури Вінницької області.

Водночас, органами прокуратури Вінницької області, встановлено, що не всі земельні ділянки лісогосподарського призначення на території області передані у відання Вінницької обласної ради та продовжують залишатись у приватній власності окремих суб’єктів господарювання й використовуються останніми без відповідних правовстановлюючих документів.

Реагуючи на порушення земельного та лісового законодаства, Калинівською місцевою прокуратурою пред’явлено до господарського суду позовну заяву в інтересах держави в особі обласної ради та обласного управління лісового та мисливського господарства до одного з суб’єктів господарювання про повернення у користування земельних ділянок лісогосподарського призначення Вінницької обласної ради,загальною площею 258,3 га, що розташовані на території Зозулинецької сільської ради Козятинського району за межами населеного пункту.

Не бажаючи повертати земельні ділянки лісового фонду державі суб’єкт господарювання, в свою чергу, звернувся до  господарського суду   м. Києва з позовом до обласної ради про скасування вищезгаданих рішень та про визнання його добросовісним користувачем спірної земельної ділянки лісового фонду загальною площею 258,3 га, що стало підставою для зупинення провадження за первинним позовом прокурора.

З метою подальшого захисту інтересів держави у лісогосподарській сфері прокуратурою здійснено вступ у розгляд вказаної господарської справи.

За принципової позиції прокуратуриВінниццької області та Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс», рішенням господарського суду м. Києва від 15.03.2017, яке залишено в силі постановоюКиївського апеляційного господарського суду від 25.07.2017 та постановою Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду від 19.04.2018, у задоволенні позовних вимог суб’єкта господарювання відмовлено.

Суди, врахувавши  позицію прокуратури Вінницької області, дійшли висновку про правомірність припинення права користування земельними ділянками лісового фонду, які перебували у користуванні суб’єкта господарювання.

Набрання законної сили постанови Київського апеляційного господарського суду стало підставою для поновлення провадження по первинній господарській справі за позовом прокуратури.

Так, рішенням господарського суду області від 21.03.2018 позов керівника Калинівської місцевої прокуратури в частині поверненняу користування обласної ради земельних ділянок лісогосподарського призначення площею 258,3 га, що розташовані на території Зозулинецької сільської ради Козятинського району за межами населеного пункту задоволено.

Оціночна вартість деревини та земель лісогосподарського призначення, що повернуті державі, складає 205 млн гривень.

Раніше ми вже писали, що Прокуратура Вінниччини на захисті інтересів держави у лісі

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину
Люди

Вінницькі поліцейські опублікували фото чоловіка, який може бути причетним до злочину

Вчора, 20:01

Вінницькі поліцейські просять допомогти встановити особу чоловіка, якого підозрюють у вчиненні правопорушення у Вінниці. Людей просять долучитися до пошуків. На офіційній ….

Сергій Байдалюк. Кинувся рятувати побратимів і загинув
Важливе

Сергій Байдалюк. Кинувся рятувати побратимів і загинув

Вчора, 19:31

Внаслідок ворожого обстрілу 5 серпня загинув 25-річний військовий з Вінниччини, житель села Нова Гребля, що на Калинівщині Сергій Байдалюк. Про ….

14-річний підліток на мотоциклі потрапив у ДТП. Є постраждалі
Важливе

14-річний підліток на мотоциклі потрапив у ДТП. Є постраждалі

Вчора, 13:14

У селі на Вінниччині травмувався 14-річний мотоцикліст та його пасажир Вчора, близько 17:00, у селі Мурафа Жмеринського району сталась дорожньо-транспортна пригода ….

Додому 11 серпня назавжди повертається Руслан Щепанський. Героя зустрінуть живим коридором
Новини

Додому 11 серпня назавжди повертається Руслан Щепанський. Героя зустрінуть живим коридором

Вчора, 13:00

У боях за волю України загинув житель Барської громади, наш земляк, старший солдат Руслан Анатолійович Щепанський. Йому назавжди залишиться 50 років. Про це пише Барська ….

Останні новини

Більше новин