Реакції і дії різних країн щодо впровадження технологій Блокчейн та криптовалют.

23.05.2018
Реакції і дії різних країн щодо впровадження технологій Блокчейн та криптовалют.
Фото:

Якщо 2017 рік був роком ICO, здається, що 2018 рік призначений стати роком регулятивного обліку. Це питання вже почало загострюватися, оскільки країни у всьому світі борються з криптовалютою та намагаються визначити, як вони будуть діяти з нею. Деякі країни підтримують, інші – обережно відносяться. І деякі країни абсолютно антагоністичні. Ось короткий огляд того, як 15 країн / об’єднання різних регіонів розглядають криптовалютні правила.

 

Сполучені Штати

Сполучені Штати, на момент написання цього листа, не мають жодного узгодженого напряму щодо регулювання криптовалютної системи, крім того, що буде скоро.

Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) попередила інвесторів про ризики інвестування в криптовалюту, призупинила роботу декількох ІСО та натякнула на необхідність більшого регулювання криптовалюти.

 

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) стала першим американським регулятором, що дозволило відкрити публічну торгівлю похідними інструментами криптовалютної системи, а потім організувала зустрічі, щоб поговорити про можливі зміни правил похідних інструментів криптовалютної системи (одне із засідань було перенесено через відключення роботи федерального уряду).

 

Секретар казначейства Стів Мнучін вказав на те, що перевага в паперовій валюті перевищує криптовалюти. У виступі 12 січня 2018 р. в економічному клубі у Вашингтоні, округ Колумбія, секретар Мнучін застерігав присутніх, що він та інші регулятори розглядають можливість того, що криптовалюта може використовуватися у діяльності з відмивання грошей. Потім секретар оголосив групі, що Рада з нагляду за фінансовою стабільністю (FSOC) створила робочу групу для вивчення криптовалютного ринку і що він сподівався співпрацювати з “Великою двадцяткою”, щоб перешкодити “біткойну” стати цифровим еквівалентом “швейцарського банківського рахунку”.

 

Захищаючи свою позицію учасників Всесвітнього економічного форуму 25 січня 2018 року, Мнучін пояснив, що його діяльність номер один зосереджується на криптовалюті, “щоб переконатися, що вони не використовуються для незаконних дій”.

 

26 січня 2018 року після візиту до Китаю, Південної Кореї та Японії заступник директора Казначейства США Сігал Манделькер відреагував на дії секретаря.

На прес-конференції в Токіо він аплодував трьом азіатським країнам за те, що вони тримають вкладки на торгівлю  криптовалютою, заявивши: “Ми дуже сильно відчуваємо, що нам потрібно мати такий вид регулювання у всьому світі”.

 

Слід зазначити, що інвестори, які не є громадянами США, можуть мати стурбованість щодо усунення бар’єрів ліцензування, які окремо ставляться державами.

Якщо США розглядають криптовалюти як валюту, цілком імовірно, що дії федерального уряду та федеральних регуляторних органів перешкоджають ліцензуванню держав. Проте, якщо розглядати це як “цінні папери” (SEC не повністю вирішив проблему), криптовалюти, особливо ICO, повинні були б очищати “закони про блакитне небо” в залежності від штату.

 

Канада

Агенція фінансового споживача в Канаді не вважає, що криптовалюта є “законним платіжним засобом”, за винятком всіх визначень, крім канадських банківських векселів та монет. Дана позицыя не є жорстким регулюванням криптовалюти. Насправді, це найперспективніша країна в цьому списку, коли справа доходить до розуміння законів, що оточують цифрову валютну галузь (крім Швейцарії, яка хоче стати “Криптонацією”).

 

Після тижнів слухань, до яких увійшли виступи від таких експертів, як Андреас Антонуполус, канадський парламент 19 червня 2014 року прийняв законопроект C-31 про перший в світі національний закон про цифрові валюти. Канадський уряд був комунікативним у своїх нормативних засадах криптовалюти з тих пір, як: Адміністратори Канади з цінних паперів (CSA) 24 серпня 2017 року направили повідомлення про нормативні акти, що підтверджують “потенційну придатність канадських законів про цінні папери до криптовалют та пов’язаних з ними операцій на ринку та торгівлі і надати учасникам ринку рекомендації щодо аналізу цих вимог”.

 

З недавнього часу, 25 січня 2018 року, глава Центробанку Канади Стівен Полос зазначив, що: “Я заперечую проти терміну криптовалюти, оскільки вони крипто, але вони не є валютами … вони не є активами для більшої частини населення… Я гадаю, що вони – цінні папери технічно… Не існує ніякого значення для валюти на зразок біткойн, тому це не дійсний актив, який можна проаналізувати. Це лише суттєво спекулятивне чи азартне полювання. “Слід зазначити, що в рамках Північноамериканської Асоціації Адміністраторів Цінних Паперів (NASAA) Канада приєдналася до загальносоюзної “запобіжної директиви” про ризики криптовалют, з усіма представниками з усіх провінцій, і країна вважає, що існує “високий ризик шахрайства”.

 

Венесуела

Венесуела не є основною світовою економікою або значною частиною спільноти, що інвестує в криптовалюту. Регуляторна позиція країни щодо криптовалют є, однак, заслуговує на увагу, оскільки уряд за обмежувальним режимом Ніколаса Мадуро прагне ослабити економічні санкції, введені на Венесуелу, оголосивши власну нафтову криптовалюту “el petro”.

 

За правління Мадуро, країну протягом багатьох років поділяли протести та сутички між опозиційними партіями та урядом. Венесуела почала діяти в 2017 році, мабуть, намагаючись зародити криптовалюти, оскільки венесуельський болівар залишався відносно непридатним для використання. І нещодавно, 13 грудня 2017 року, уряд Мадуро прагнув регулювати видобуток криптовалют, як і новий шаховий керівник криптовалют, Карлос Варгас, оголосив про складання детального реєстру майнерів криптовалюти в країні.

 

У країні, де фіатна валюта коштує мало і санкції з боку США продовжують зростати, державна санкціонована криптовалюта може змусити Венесуелу, країну обмежувального режиму, стати однією з найбільш прогресивних країн у правилах криптовалютної процедури (навіть якщо й надалі почнеться продаж “el petro”).

 

 

Японія

Японія не є особливо ліберальною щодо регулювання цифрової валюти; це просто очікування перемоги на перегонах, щоб залучити найкращі країни від криптовалютної галузі Азії, оскільки Китай та Південна Корея створюють ворожі / невизначені середовища. Японський уряд, безумовно, був би більш прихильним криптовалютам, ніж його азіатські сусіди, незалежно від того, чи дозволить Японія запустити групу J-pop, яка належить до криптовалютної тематики.

 

Проте недавні події можуть послабити японський ентузіазм для криптовалют. Руйнування японського обміну на 26 січня 2018 року, в результаті чого було втрачено 530 мільйонів доларів монет NЕМ, викликало негативний вплив на громаду та наближення контролю з боку Агентства фінансових послуг (FSA).

 

 

Китай

Китай робить все частіше заходи, щоб придушити криптовалюту. Починаючи з заборони ICO, Китай почав заморожувати банківські рахунки, пов’язані з біржами, вигнав майнерів біткойна, і запровадив загальнодержавну заборону на Інтернет та мобільний доступ до всього, що пов’язано з торгівлею криптовалютами.

Китайська Народна Республіка, по всій видимості, є найсуворішим регулятором криптовалюти у великих економіках. Це не дивно, оскільки в 2017 році китайські майнери біткойну складали понад 50 відсотків населення, що є найбільшим в усьому світі, і що рівень прийняття криптовалют у Китаї зріс набагато вище, ніж у будь-якій іншій країні.

 

Незважаючи на суворість, регулятивні дії Китайської Народної Республіки під керівництвом Сі Цзіньпіна, становлять контекстний сенс, оскільки країна останнім часом була зосереджена на запобіганні витікання капіталу та витісненні корупції.

 

 

Південна Корея

З чого почати з південнокорейського регулювання? У минулому країна мала значну присутність криптовалют, і її спочатку вважали країною-притулком від придушень, що відбуваються в Китаї наприкінці минулого року. Проте в січні 2018 р. між провідними корейськими чиновниками з’явилися суперечки про майбутні регуляторні дії для цифрової валютної галузі з деклараціями, роз’ясненнями, дезінформацією та, зрештою, деякою обмеженою реалізацією.

Невизначеність та можливі негативні впливи регулювання називаються причиною загальних продажів у червоний вівторок та 30 січня 2018 року, коли корейські чиновники почали застосовувати з 23 січня 2018 року правило про заборону використання анонімних облікових записів з торгівлі криптовалютами.

 

Щоб додати зовнішню регуляторну драму до політичного диссонансу, продемонстрованого урядом менш ніж через рік після витіснення свого колишнього президента, регуляторні перспективи для південнокорейських громадян також перешкоджали Департаменту фінансових послуг штату Нью-Йорк (DFS), оскільки вони, як повідомляється, просили клієнтів інформацію про рахунки, пов’язані з продажем криптовалюти серед шести комерційних корейских банків з філіями в Нью-Йорку 26 січня 2018 року.

 

 

Сінгапур

До недавнього часу фінансовий та банківський центр Азії був порівняно слабким у порівнянні з багатьма його азіатськими колегами з регулювання криптовалюти.

Грошово-кредитний орган Сінгапуру (MAS), як і багато інших фінансових регуляторів, попередив про ризики спекуляції на криптовалютних ринках під час піку цін на біткойн у ​​грудні 2017 року. І Сінгапурський міжнародний комерційний суд заслухав судовий розгляд того ж місяця про суперечку про торгівлю біткойном, який, здавалося б, легітимізував економічні ставки в суперечці.

 

9 січня 2018 р. Віце-прем’єр-міністр Сінгапуру Торман Шанмугаратнам заявив, що “законодавство країни не робить жодного розмежування між операціями, що проводяться за допомогою валютної біржі, криптовалюти або інших нових способів передачі платіжних засобів”.

 

Головний MAS fintech Sopnendu Mohanty 24 січня 2018 року заявив, що він не передбачає фінансового кризису Lehman Brothers з біткойном на даний момент, додавши, що “є відмінним свідченням того, що регуляторні органи серйозно ставляться до цього всього криптовалютного ринку ”

 

Моганти також заявив, що регуляторам доведеться застосовувати захист прав споживачів для цифрових валют, таких як біткойн, щоб він продовжував зростати.

Хоча з монетарного органу Сінгапуру ще не було заявлено, про зникнення $ 530 мільйонів, яке відбулось на японський обмінній біржі Coincheck 26 січня 2018 року, було орієнтоване на сингапурські грошові монети.

 

 

Індія

Індія, яка колись розглядалася як процвітаюче, дружнє середовище для криптовалют, в 2018 р. де-які події зачепили цей статус. Сильна позиція Індії спричинена подібними проблемами, про які йшлося про інші більш жорсткі регуляторні режими: відмивання грошей, розповсюдження незаконної діяльності, спонсорство тероризму, ухилення від сплати податків і т. д. Хоча країна, яка залежить від грошових коштів, стикається з жорсткими правилами, учасники місцевої криптовалютної галузі не вірять, що Індія може “заборонити” криптовалюти через правила, як це робить Китай.

 

 

Австралія

Після фінансового скандалу, що стосувався Австралійського банку Співдружності Австралії у серпні 2017 року, австралійський уряд прагнув стежити за стопами Японії, посилюючи закони щодо боротьби з відмиванням грошей та регулюючи цифрові валюти. Це дещо відрізнялося від того, що у 2015 році уряд Австрії шукав “вільного” підходу до криптовалют. Проте відсутність більш точного регулювання, мабуть, негативно вплинуло на країну, оскільки наприкінці 2017 р.

Австралійські криптовалютні брокери призупинили австралійські доларові депозити. У грудні 2017 року також було випущено офіційне відомство Австралійського податкового органу (АТО), яке натякнуло на шлях майбутнього регулювання. Настанови АТО заявили:

 

Обмін транзакціями з біткойном схожий на бартерну угоду з подібними податковими наслідками. Наша думка полягає в тому, що біткойн не є ні грошовою, ні іноземною валютою, а пропозиція біткойну не є фінансовою пропозицією для податку на товари та послуги (GST). Однак біткойн є активом для цілей збільшення податку на прибуток (CGT).

Австралія, однак, має прихильників цифрових валют з уряду, оскільки в серпні 2017 року сенатори обох основних партій (робочої сили та коаліції) перейшли до заклику до  Резервного банку Австралії (РБА) прийняти криптовалюти як офіційної форми валюти. Тому майбутнє подальшого регулювання криптовалют залишається невизначеним, але потенційно сприятливим для промисловості.

 

 

Великобританія / Європейський Союз

Хоча Brexit планує змусити U.К. та Європейський Союз розділити шляхи у березні 2019 року, Сполучене Королівство та ЄС залишаються об’єднаними у своїх планах щодо регулювання криптовалют. 4 грудня 2017 р. The Guardian і The Telegraph повідомили, що казначейство Великобританії та Євросоюз склали плани, спрямовані на припинення анонімності торговців криптовалютою, посилаючись на боротьбу з відмиванням грошей та ухиленням від сплати податків.

 

Плани Європейського Союзу вимагатимуть, щоб криптовалютні платформи проводили належну увагу клієнтів та повідомляли про будь-які підозрілі операції. Крім того, Казначейство Сполученого Королівства заявило, що вони “працюють над вирішенням проблем, пов’язаних із використанням криптовалют, шляхом проведення переговорів щодо створення віртуальних платформ обміну валют та деяких постачальників послуг у сфері корегування коштів і у сфері боротьби з відмиванням грошей та боротьбою з тероризмом”. Казначейство зробило, однак, додати, що “існує мало сучасних доказів того, що криптовалюти використовуються для відмивання грошей, хоча цей ризик, як очікується, зростатиме”.

 

Хоча один із комісарів Європейського Союзу П’єр Москочічі заявив в інтерв’ю “Блумбергу” 18 грудня 2017 року, що ЄС не прагне регулювати біткойн, заяви комісара, здавалося, не збігаються з попередніми та послідовними повідомленнями. Через два дні повідомлення Москочічі, мабуть, було протилежне Валдісу Домбровскісу, віце-президент Європейської комісії (виконавчий директор Європейського Союзу), коли він сказав журналістам у Брюсселі, що:”Існують чіткі ризики для інвесторів та споживачів, пов’язані з нестабільністю цін, включаючи ризик повної втрати інвестицій, невдалі операційні та безпечні ситуації, маніпулювання ринком та прогалини відповідальності.”

Заклики до більшого регулювання криптовалют послідували по Європі в січні 2018 року. 15 січня 2018 року французький міністр економіки Бруно Ле Майре оголосив про створення робочої групи з метою регулювання криптовалют. Точно так само Йоахім Уерменлін, член правління німецького Бундесбанку, закликав до ефективного регулювання віртуальних валют у глобальному масштабі.

 

22 січня 2018 року Домбровскіс посилив свій регуляторний порядок щодо криптовалют, написавши три попередження до ЄС, попереджаючи їх про пузир  біткойн. 25 січня 2018 р. в боротьбу з прем’єр-міністром U.К. приєдналася Тереза Май, повторивши думки керівника Міжнародного валютного фонду Крістіни Лагард та президента США Дональда Трампа. Говорячи Bloomberg під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, прем’єр-міністр заявив: “Ми повинні розглядати це дуже серйозно – саме через те, як вони можуть бути використані, особливо злочинцями”.

 

Хоча США та ЄС не оголосили остаточні правила криптовалют, очікуване оголошення, мабуть, відбудеться навесні.

 

 

Швейцарія

Швейцарія, відома своїм прогресивним ставленням до індивідуальних прав у банківській сфері, зберігає аналогічне ставлення до регулювання криптовалют.

Західноєвропейська країна помітно відсутня в Європейському Союзі та, як видається, має відкрите ставлення до криптовалютної галузі.

 

Йоганн Шнайдер-Амманн, міністр економіки, повідомив журналістам 18 січня 2018 року, що він хоче, щоб Швейцарія стала “криптонацією”. За інформацією статті Financial Times, державний секретар Міністерства фінансів Швейцарії Йорг Гассер заявив, “Ми хочемо, щоб ринок ІСО процвітав, але не порушував стандарти чи цілісність наших фінансових ринків”.

 

З цією метою, 18 січня 2018 року Швейцарія створила робочу групу з ICO з метою “підвищити правову визначеність, підтримувати цілісність фінансового центру

та забезпечити нейтральне регулювання”. Робоча група звітуватиме перед швейцарською Федеральною Радою до кінця 2018 року.

 

 

Росія

Росія, як і Південна Корея, не може вирішити, як вона хоче обробляти правила  криптовалютної політики. У вересні 2017 року головна центрального банку Російської Федерації Ельвіра Набіулліна заявила, що центральний банк виступає проти регулювання криптовалют як валюти (як плату за товари та послуги) та проти прирівнювання їх до іноземної валюти. Ця заява, мабуть, вказує на поступовий підхід, який був би доступний для криптовалютного бізнесу в Росії.

 

Проте 8 вересня 2017 р. Заступник міністра фінансів Російської Федерації Олексій Моісеєв повідомив журналістам на московському фінансовому форумі, що розрахунки за платежами в криптовалюті “зараз не є законними”. Заступник міністра продовжив: “Очевидно, зараз існує правовий вакуум, і відповідно мені важко сказати, чи ці дії є законними чи ні.”

 

До цих заяв позиція, запропонована Російською Федерацією, полягала у тому, щоб дозволити лише “кваліфікованим інвесторам” займатися криптовалютами.

Президент Росії Володимир Путін став на позицію Міністерства фінансів і 11 жовтня 2017 року, коли президент сказав, що використання криптовалют несе серйозні ризики, будучи можливістю для відмивання злочинних капіталів, ухилення від сплати податків, інансування тероризму та розповсюдження шахрайських схем, жертвами яких будуть російські громадяни.

 

Мінфін продовжив жорстку нормативну позицію, пропонуючи податки на майнінгові підприємства 28 грудня 2017. Новий рік почався з ще більшою кількістю натяків на російську заборону криптовалютної політики, а Путін знову приєднався до Міністерства фінансів 11 січня, 2018 року, коли він зауважив, що законодавче регулювання  криптовалютного ринку може знадобитися в майбутньому.

 

Президент Путін заявив: “Це прерогатива Центрального банку в даний час, і Центральний банк має достатній авторитет до цих пір. Проте, в широкому сенсі, законодавче регулювання буде визначено обов’язковим у майбутньому “(переклад ТАСС).

 

Через два тижні, 25 січня 2018 року, Міністерство фінансів оприлюднило законопроект “Про цифрові фінансові активи”. Закон, у разі його остаточного оформлення, визначатиме маркери, встановить процедури ICO та визначатиме правовий режим криптовалютної та майнінгової політики.

 

Кандидат у Президенти Борис Титов виніс відгук із запропонованого законодавства, 26 січня 2018 року, заявивши, що законопроект надмірно суворий. За інформацією прес-служби Титова, “пропозиції Міністерства фінансів значно посилюють регулювання, ніж у Японії, Швейцарії, Білорусії та Вірменії; тобто у всіх країнах, які прийняли певну форму  законодавства. Краще було б не прийняти нічого, ніж прийняття такого законодавства.”

 

 

Нігерія

У минулому році найбільша економіка Африки боролася через рецесію, яка спричинила “кризу” до своєї валюти. Торгівля біткойнами зростала, оскільки нігерійці використовували криптовалютну систему для контролю за валютою, що обмежує доступ до долара, щоб скоротити спад. Січень 2017 року розпочався з Центрального банку Нігерії (CBN), який, схоже, забороняв криптовалюти, тільки щоб заступник директора CBN Муса Ітопа Джімо відмовився від позиції, зазначивши, що “Центральний банк не може контролювати або регулювати біткойн”. Центральний банк не може контролювати або регулювати блокчейн. Точно так само ніхто не збирається контролювати або регулювати Інтернет. Ми не володіємо ними.” Торгівля біткойнами підскочила на 1500 відсотків протягом 2017 року.

 

Хоча звіт з МВФ від грудня 2017 року говорить про те, що країна вийшла з рецесії, прогнози зростання темпів зростання ВВП та використання експорту сирої нафти змушують 25 січня 2018 року губернатора CBN Едвіна Емефіле регулювати криптовалюти. Губернатор CBN заявив: “Криптовалюта або біткойн – це як азартна гра… Ми не можемо, як центральний банк, надавати підтримку ситуаціям, коли люди ризикують своїми заощадженнями, граючи в азартні ігри”.

 

 

Гана

22 січня 2018 року губернатор Банку Гани д-р Ернест Аддісон заявив, що “біткойн ще не законний” на брифінгу в засобах масової інформації. Незважаючи на те, що у парламенті Гани є законопроект, який дозволить використовувати криптовалюти (начебто компанії, зареєстровані як “емітенти електронних грошей” урядом), згідно з Graphic Online, поточна позиція біткойн (та інших криптовалют) є однією з “шести країн, які поза законом [біткойн]”. Заяви Аддісона надходять тижнями після того, як рекомендація Ганського інвестиційного банку Group Ndoum запропонувала Банку Гани вкласти 1% своїх запасів в біткойн.

 

 

Південна Африка

Південна Африка є відносно прогресивною на предмет криптовалют порівняно з іншими, що входять до списку. Хоча позитивний паперовий документ, присвячений віртуальним валютам, виданий Південноафриканським резервним банком, виявився перспективним для промисловості, у липні 2017 року уряд Південної Африки розпочав роботу з “Банмійоном”, постачальником рішень на базі блоків, на створення “збалансованого” підходу до регулювання біткойн.

 

У країні були проблеми з оцінкою своєї фіатної валюти, Південноафриканський ранд, який девальвувався кілька разів протягом останнього десятиліття.

Девальвація у 2015 році призвела до зниження ринку на 26% у відповідь на девальвацію китайського юаня на 2%. Зовсім нещодавно країна знову зіткнулася з перспективами девальвації в березні 2017 року, коли президент звільнив міністра фінансів Південної Африки. Країна залишається відносно перспективною щодо регулювання криптовалют. Але буде цікаво подивитися, чи залежність валюти Південної Африки від Китаю не перевищує його регулюючу позицію щодо криптовалют.

 

 

Поділитись fb twitter gplus

Всі статті автора