Ольга Творченко

Ольга Творченко

Журналіст

Журналіст, творча особистість

Неповторний Кам’янець-Подільський запрошує

25.05.2018

Напевно, вже трохи втомила вас своїми мандрівками, однак, подорожуючи Поділлям не можливо оминути таке славетне місто, як Кам’янець-Подільський. Сьогодні я пропоную відправитися саме туди. Запевняю, ви не пошкодуєте, адже Кам’янець визнаний одним з чудес України і є третім за кількістю пам’яток в нашій державі.

Вирушаймо!:)

Кам’янець-Подільський — місто Хмельницької області, колишній обласний центр; значний економічний, освітній, культурний і туристичний осередок країни.

Кам’янець-Подільський одне з найдавніших міст України! Фантастичне поселення, яке належить до найгарніших у світі завдяки мальовничому каньйону річки Смотрич і величезного осередку архітектурних пам’яток (збереглося понад шість десятків). Це місто дихає історією, а ввечері набуває особливої атмосфери і розкривається по-новому, створюючи надзвичайну ауру.

 Визначні пам’ятки міста:

  1. Національний історико-архітектурний заповідник;
  2. Історичний музей-заповідник;
  3. Петропавлівський костел (16 ст.);
  4. Дерев’яна Хрестовоздвиженська церква (18 ст.).

І, звичайно, славетна Кам’янець-Подільська фортеця, яка недарма називається замком, адже ця споруда багато років захищала Поділля від  атак завойовників.

Кажуть, що фортеця була побудована рукою Бога, до неї доклала своїх зусиль сама природа: високі скелі, розлогі, неприступні береги, які омиваються широким руслом річки Смотрич.

Замок розпочинає свою історію ще в 10 столітті. Спочатку – це звичайна невелика дерев’яна споруда на річці Смотрич, яка була побудована для охорони слов’янських поселень Галицько-Волинського князівства. Після пожежі, яка сталася у 12-13 ст., довелось замінити дерев’яні укріплення на кам’яні, але й це не завадило правителю Золотої Орди: у 1240 році орда Батия прорвалася через стіни фортеці і знищила велику частину міста. Після цієї навали Кам’янець понад століття перебував під владою татаро-монголів.

У 14 ст. доля «усміхнулася»: військо татар зазнало поразки в битві під Синіми Водами від  Литовського князя Ольгерда. Він передав місто своїм племінникам, які почали відбудовувати оборонний пункт, заручившись підтримкою польської шляхти. Наступає період відродження фортеці. Саме в цей час Кам’янець-Подільський замок починає набувати того вигляду, що зберігся до наших днів.

Наступні три століття фортеця перебувала під владою Речі Посполитої. За цей період місто стало осередком польських військ і отримало королівський статус.

Скільки битв вистояли неприступні мури Кам’янець-Подільської фортеці! Здолати їх виявилося під силу тільки турецькому султану Магомету.

У 18 ст. Кам’янець відійшов у володіння Російської імперії, а в 19 ст. став центром Подільської губернії.

Варто відмітити, що Кам’янець-Подільський протягом нетривалого часу (1919–1920 рр.) був столицею України.

Значних пошкоджень і втрат зазнали стіни Кам’янець-Подільського в часи Другої Світової війни. На сьогодні споруда займає більше 1,5 га, оточена одинадцятьма вежами, що надійно захищають місто з усіх сторін.

Сьогодні історико-архітектурний національний заповідник «Кам’янець-Подільський» занесено до переліку культурної спадщини світу ЮНЕСКО.

Славетна фортеця відома по всій Україні (і за її межами також), адже була задіяна в багатьох фільмах: «Народжені бурею», «На війні, як на війні», «Устим Кармелюк», «Тарас Бульба», «Циганка Аза»… Так що нам є чим пишатися!

Цей край приваблює не лише істориків і дослідників, а й багатьох туристів, які приїжджають зі всього світу, щоб помилуватися, надихнутися красою цього місця.

Нехай кожному випаде нагода приїхати в Кам’янець-Подільський, щоб поринути в особливу атмосферу, «доторкнутися» до перлини історичної спадщини. Бажаю приємних, веселих, яскравих мандрівок і незабутніх вражень.

Дякую, що були зі мною:)

 

 

 

 

 

Поділитись fb twitter gplus
Куточок раю на Поділлі – Бакота

Куточок раю на Поділлі – Бакота

22.05.2018

Ви дивились на календар? До літа ще зовсім трішки! Хто вже підшукує місця для відпочинку? Так ось хочу запропонувати вам куточок ….

Цифрова революція: виклики і можливості

Цифрова революція: виклики і можливості

14.05.2018

Ми з вами живемо в часи науково-технічної революції. Науковий факт: людина нашого часу сприймає і обробляє інформації в десятки тисяч ….

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

29.05.2018

Вже зовсім скоро прийде омріяне літо. Працівники вже планують довгоочікувані відпустки, учні, студенти – канікули. Реклама звідусіль закликає українців до ….

Скарби Поділля

Скарби Поділля

16.05.2018

Привіт, Друзі! Ми продовжуємо мандрувати нашою мальовничою Україною та відкривати для себе незвідані глибинки. Сьогодні я повернулася з дивовижних, ще ….