Ольга Творченко

Ольга Творченко

Журналіст

Журналіст, творча особистість

Неповторний Кам’янець-Подільський запрошує

25.05.2018

Напевно, вже трохи втомила вас своїми мандрівками, однак, подорожуючи Поділлям не можливо оминути таке славетне місто, як Кам’янець-Подільський. Сьогодні я пропоную відправитися саме туди. Запевняю, ви не пошкодуєте, адже Кам’янець визнаний одним з чудес України і є третім за кількістю пам’яток в нашій державі.

Вирушаймо!:)

Кам’янець-Подільський — місто Хмельницької області, колишній обласний центр; значний економічний, освітній, культурний і туристичний осередок країни.

Кам’янець-Подільський одне з найдавніших міст України! Фантастичне поселення, яке належить до найгарніших у світі завдяки мальовничому каньйону річки Смотрич і величезного осередку архітектурних пам’яток (збереглося понад шість десятків). Це місто дихає історією, а ввечері набуває особливої атмосфери і розкривається по-новому, створюючи надзвичайну ауру.

 Визначні пам’ятки міста:

  1. Національний історико-архітектурний заповідник;
  2. Історичний музей-заповідник;
  3. Петропавлівський костел (16 ст.);
  4. Дерев’яна Хрестовоздвиженська церква (18 ст.).

І, звичайно, славетна Кам’янець-Подільська фортеця, яка недарма називається замком, адже ця споруда багато років захищала Поділля від  атак завойовників.

Кажуть, що фортеця була побудована рукою Бога, до неї доклала своїх зусиль сама природа: високі скелі, розлогі, неприступні береги, які омиваються широким руслом річки Смотрич.

Замок розпочинає свою історію ще в 10 столітті. Спочатку – це звичайна невелика дерев’яна споруда на річці Смотрич, яка була побудована для охорони слов’янських поселень Галицько-Волинського князівства. Після пожежі, яка сталася у 12-13 ст., довелось замінити дерев’яні укріплення на кам’яні, але й це не завадило правителю Золотої Орди: у 1240 році орда Батия прорвалася через стіни фортеці і знищила велику частину міста. Після цієї навали Кам’янець понад століття перебував під владою татаро-монголів.

У 14 ст. доля «усміхнулася»: військо татар зазнало поразки в битві під Синіми Водами від  Литовського князя Ольгерда. Він передав місто своїм племінникам, які почали відбудовувати оборонний пункт, заручившись підтримкою польської шляхти. Наступає період відродження фортеці. Саме в цей час Кам’янець-Подільський замок починає набувати того вигляду, що зберігся до наших днів.

Наступні три століття фортеця перебувала під владою Речі Посполитої. За цей період місто стало осередком польських військ і отримало королівський статус.

Скільки битв вистояли неприступні мури Кам’янець-Подільської фортеці! Здолати їх виявилося під силу тільки турецькому султану Магомету.

У 18 ст. Кам’янець відійшов у володіння Російської імперії, а в 19 ст. став центром Подільської губернії.

Варто відмітити, що Кам’янець-Подільський протягом нетривалого часу (1919–1920 рр.) був столицею України.

Значних пошкоджень і втрат зазнали стіни Кам’янець-Подільського в часи Другої Світової війни. На сьогодні споруда займає більше 1,5 га, оточена одинадцятьма вежами, що надійно захищають місто з усіх сторін.

Сьогодні історико-архітектурний національний заповідник «Кам’янець-Подільський» занесено до переліку культурної спадщини світу ЮНЕСКО.

Славетна фортеця відома по всій Україні (і за її межами також), адже була задіяна в багатьох фільмах: «Народжені бурею», «На війні, як на війні», «Устим Кармелюк», «Тарас Бульба», «Циганка Аза»… Так що нам є чим пишатися!

Цей край приваблює не лише істориків і дослідників, а й багатьох туристів, які приїжджають зі всього світу, щоб помилуватися, надихнутися красою цього місця.

Нехай кожному випаде нагода приїхати в Кам’янець-Подільський, щоб поринути в особливу атмосферу, «доторкнутися» до перлини історичної спадщини. Бажаю приємних, веселих, яскравих мандрівок і незабутніх вражень.

Дякую, що були зі мною:)

 

 

 

 

 

Поділитись fb twitter gplus
Весна чарує… Квітучі парки «Буки та Олександрія»

Весна чарує… Квітучі парки «Буки та Олександрія»

08.05.2018

Весна – чудова пора для прогулянок парками, алеями. Час, коли природа вражає своїм різноманіттям кольорів, коли так хочеться прогулюватись та ….

Скарби Поділля

Скарби Поділля

16.05.2018

Привіт, Друзі! Ми продовжуємо мандрувати нашою мальовничою Україною та відкривати для себе незвідані глибинки. Сьогодні я повернулася з дивовижних, ще ….

Цифрова революція: виклики і можливості

Цифрова революція: виклики і можливості

14.05.2018

Ми з вами живемо в часи науково-технічної революції. Науковий факт: людина нашого часу сприймає і обробляє інформації в десятки тисяч ….

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

Іноземці у Вінниці? Як найкраще презентувати наше місто?

29.05.2018

Вже зовсім скоро прийде омріяне літо. Працівники вже планують довгоочікувані відпустки, учні, студенти – канікули. Реклама звідусіль закликає українців до ….