Чорний куб у центрі Вінниці – що ти таке?

04.06.2018
Чорний куб у центрі Вінниці – що ти таке?

Інтерактивну інсталяцію  у вигляді великого чорного куба під назвою «Небезпеку видно не одразу» розмістили, 1 червня, у центрі міста поруч з Вежею.

Окрім розважальних та пізнавальних заходів, вистав та конкурсів з різноманітними подарунками, у Міжнародний день захисту дітей дорослими піднімаються соціально-болючі теми.

Однією з таких – є проблема експлуатації дітей, а саме -примусового жебрацтва.
Часто й у нашому місті ми зустрічаємо дітей, які « просять» милостиню: добровільно ж жебракує менша частина з них. Проте більшість випадків складають ті, які вербуються та продаються , отримавши прибуток для інших осіб, які  виявляються « наглядачами».
Дана інсталяція покликана привернути увагу мешканців та гостей міста до проблеми примусового дитячого жебрацтва та залучити громадськість до інформування відповідних служб міста про подібні випадки задля сприяння вирішенню цієї проблеми. Адже 26 % дітей, які постраждали від торгівлі людьми в Україні, були примушенні жебракувати.

«Робота вінницьких служб діяльність спрямована на протидію торгівлі –  є найбільш злагодженою – зазначає Наталія Федорович , заступник Міністра соціальної політики України. На Вінниччині за статистичними показниками  випадків торгівлі дітьми найменше.

Але варто бути чесними та розуміти , що ті речі , які ми показали та виявили далеко не все, що є насправді. До прикладу вчора, був зафіксований та повідомлений однією громадською організацією випадок жебракування дитиною ромської національності.

Люди заклопотані щоденними турботами рідко проходячи повз не замислюються над тим, хто жебракує, та яка злагоджена команда це все організовує.


Представники соціальних служб, які брали участь у відкритті інсталяції, бажали усім жителям міста, аби Міжнародний день захисту дітей  відбувався не лише одного дня, оскільки різі групи дітей потребують захисту та турботи щоденно.

Інсталяція у формі чорного кубу має маленький отвір, що розташований на одній із граней. Через нього можна побачити обрис дитини-жебрака, але зробивши фото зі спалахом ситуація обернеться в іншому світлі. Очевидним стане те, що дитина перебуває під контролем експлуататора, який керую дитиною, немов маріонеткою.

Зігнуті коліна, витягнута долонька та поруч табличка з надписом «допоможіть» –  дитина в середині кубу нічим не відрізняється від тих, що зустрічаються нам на вулицях міста.
Також на даному об’єкті розміщена інформація щодо дитячого жебракування та алгоритм дій, який необхідно застосувати, виявивши таку ситуацію.

Перебуватиме інсталяція у Вінниці до 4 червня. Тут будуть проводитися профілактичні заходи та інформування містян  стосовно захисту прав дитини.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»
Новини

Україна повернула з полону 144 військових, 95 з них — бійці «Азовсталі»

Сьогодні, 18:11

З російського полону звільнили 144 українських захисників. З них – 95 оборонців «Азовсталі», зокрема – 43 військовослужбовці полку “Азов”. Це найбільший ….

Бійці 50-ї бригади знищили мінометну секцію ворога — видовищне відео
Важливе

Бійці 50-ї бригади знищили мінометну секцію ворога — видовищне відео

Вчора, 21:15

Бійці 59-ї бригади, яка дислокується на Вінниччині, знищили у полі мінометну секцію російської окупаційної армії. Відео філігранної роботи українських захисників оприлюднили ….

Підліток пограбував літню жінку. Раніше він вже мав проблеми із законом
Люди

Підліток пограбував літню жінку. Раніше він вже мав проблеми із законом

Вчора, 20:15

У Козятині підліток напав на літню жінку та вирвав з рук сумку, в якій було майже 6000 гривень, документи та ….

«Ніякі гроші не повернуть жінці чоловіка». На війні загинув підполковник з Калинівки
Люди

«Ніякі гроші не повернуть жінці чоловіка». На війні загинув підполковник з Калинівки

Вчора, 19:42

У Калинівській громаді знову день жалоби. 27 червня внаслідок військових дій у Харкові загинув підполковник Ігор Селідбовський. Вдома на нього чекали ….