Ангеліна Драбата

Ангеліна Драбата

Автор

Пожежа в тексті.

Неоднозначне питання абортів

11.06.2018

В умовах сучасного суспільства, тема абортів набирає буденності, але чому? Чи повинна держава шляхом заборони впливати на рішення українок залишити дитину?

Ці питання турбують суспільство, а тому необхідно їх обговорювати, аби дійти до компромісу.

У ст. 27 Конституції України зазначається, що кожна людина має невід’ємне право на життя. Проте, в даному законодавчому акті відсутня вказівка на те, з якого моменту. Отже, існує нагальна проблема чіткого визначення моменту, з якого б життя отримало правову охорону. А тому, як на мене, необхідно доповнити ст. 27 Конституції України наступним: «Держава захищає людське життя, починаючи із 12 тижня від зачаття».

На мою думку,  жінки повинні мати право на переривання вагітності. Безперечно, що рамки при яких жінка має право це зробити теж мають бути і Цивільний кодекс України їх чітко встановив. До 12 тижнів переривання вагітності може здійснюватись за бажанням жінки, а також із 12 до 22 тижнів, якщо це шкодить життю та здоров`ю як жінки, так і плода. Не повинна йти жорстка заборона на це право, адже є багато чинників, які є вагомими аргументами у даному питанні.

Жорстка заборона ні до чого позитивного не призведе, а лише збільшить кількість кримінальних абортів і цим самим збільшить материнську смертність. Потрібно, щоб суспільство було готовим до того, щоб цього не робити. Адже є дуже багато ускладнень і навіть летальних наслідків. З`являться нелегальні, підпільні аборти, які будуть виконуватись без належних санітарних норм.

Якщо сім`я малозабезпечена і в них є вже діти, яким вони не можуть дати гідні умови для життя, то навіщо ж прирікати на страждання ще не народжену дитину, якщо потенційні батьки не можуть подбати про неї. Допомога, яку будуть отримувати батьки по утриманню дитини буде йти в інше русло, а не на потреби дітей.

Кожен має право на рівень життя, достатній для її морального, інтелектуального, культурного і соціального розвитку (згідно ст. 8 ЗУ «Про охорону дитинства») тому,  першочергово, потрібно створити цей рівень, як з боку майбутніх батьків, так і збоку держави.

Заборона абортів спонукатиме до народження небажаних дітей. Це сприятиме зростанню покинутих немовлят, сиріцтва, вбивства новонароджених та насильтва над дітьми, цим самим погіршуватиме можливість батьків створювати сприятливі умови для гідного життя вже народженим дітям та обмежуватиме їх життєві шанси, прирікаючи на злидні та безвихідь. Примус народжувати в умовах соціальної незахищеності населення та несприятливої економічної ситуації – це безвідповідальна ініціатива, яка призведе до ще більшого зубожіння та насильства над дітьми.

Загроза паталогії плода. Ця точка зору розглядається як запобігання появи на світ дітей з важкими паталогіями, внаслідок чого збільшується можливість на страждання ще не народженої дитини в майбутньому, в гірших випадках-смерті.

Нещодавно перед важким питанням вибору – заборонити аборти повністю чи ні – постала Польща. Схвалений польським парламентом законопроект, крім заборони абортів передбачає кримінальну відповідальність за це не тільки для вагітної жінки, але і лікарів, які роблять аборт. Більше того, до відповідальності будуть притягнуті особи, які надають інформацію або займаються організацією легального аборту за кордоном.

Від покарання за аборт польських жінок звільнять лише в тому випадку, якщо смерть плода настала ненавмисно. Якщо ж аборт був зроблений свідомо, то це загрожує позбавлення волі на термін від 3 місяців до 5 років.

Наразі польське законодавство, що регулює аборти, і без того є одним із найсуворіших у Європі. Згідно з чинними правилами, прийнятим в 1993 році, аборти в країні не заборонені, за винятком трьох випадків: коли вагітність наступила в результаті згвалтування або інцесту, у разі незворотного пошкодження плода або коли є загроза життю матері.

Це вже друга спроба прийняття подібного закону. У 2011 році польським громадським організаціям вже вдалося зібрати більше 500 тисяч підписів в підтримку законопроекту, але він був відхилений більшістю депутатів.

Це викликало хвилю обурень і протестів у країні. Фактично жінка повністю позбавляється права вибору і змушена народжувати незалежно від бажання мати дитину.

 Забороняючи, держава навряд чи доб’ється підвищення народжуваності. При цьому деякі законотворці, які строчать такі «законопроекти» і збираються за них голосувати, аж ніяк не постраждають. Щоб народжувалося більше дітей, перш за все потрібно піднімати статус материнства, пропонувати молодим мамам пільги та премії. У кожної майбутньої мами повинна бути можливість особистого вибору і особистої відповідальності за такий непростий крок.

Наше законодавство є досить демократичним в регулюванні питання «народжувати чи ні?», оскільки, не порушує репродуктивні права жінки. Тож, як би там не було, і які б суперечки не точились навколо цієї проблеми, кожна жінка в першу чергу повинна поставити питання до самої себе, чи зможе вона власноруч знищити життя, яке може подарувати світу. Адже немає нічого більш вагомого нашої моралі і совісті. Також необхідна налагоджена система підготовки молоді до сімейного життя, в тому числі формування і дотримання його здорового способу, планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я. Таку систему треба забезпечити не лише за рахунок зусиль неурядових організацій, а й на державному рівні. Я за те, щоби не забороняти аборти, а зробити суворішими умови їхнього дозволу. Не так, що жінка собі захотіла. Чому небажана вагітність? Хіба зараз брак інформації чи малий вибір контрацепції?

Поділитись fb twitter gplus
Чому Україна не може купити ще 3 байрактари?

Чому Україна не може купити ще 3 байрактари?

02.07.2022

Не знаючи броду — не лізь у воду. У житті кожної людини настає момент, коли починає горіти срака. Я не ….

Студентського самоврядування в Україні нема і поки не буде

Студентського самоврядування в Україні нема і поки не буде

14.06.2018

Перш ніж розкрити актуальність даної теми, я б хотіла почати його із цитати Джима Рона:     Раніше я казав: Я ….

«Хай Бог милує…»: Дуда розповів про нічні жахіття напередодні Євробачення-2022

«Хай Бог милує…»: Дуда розповів про нічні жахіття напередодні Євробачення-2022

17.05.2022

Дисклеймер. Персонажі й події, описані в цій статті, вигадані. Будь-які збіги з реальними особистостями випадкові і не малися на увазі ….

Вони руйнують мою країну. Вражаючі кадри з Бучі після окупації

Вони руйнують мою країну. Вражаючі кадри з Бучі після окупації

03.04.2022

Ми з братом ходили на ночівлю до баби Гані. В неї не було ні телевізора, ні радіо. Через свої релігійні ….