Протест на чолі з коровами

13.06.2018
Протест на чолі з коровами

12 червня, у Вінниці влаштували протест жителі села Михайлівка. На акцію вони прийшли не самі, а привели із собою трьох корів. Мітингували разом із ВРХ під будівлею обласного управляння Держгеокадастру. Протестувальники подолали з тваринами понад 20 кілометрів, аби показати, що нема де їх випасати. Люди вимагали повернути у власність громади 24 га землі під пасовище, яку, на їх думку, незаконно переоформили і продають.

Селяни скаржаться, що не можуть добитися правди, у “війні” за пасовище зверталися до суду, однак Феміда винесла рішення не на їх користь, тому вимушені були перейти до радикальних дій. За їх словами, спірну землю їхні опоненти незаконно забрали, орали пізно вночі, під наглядом молодиків, від яких селяни чули на свою адресу погрози. Протестувальники визнають, що вчасно не оформили земельну ділянку, однак виправдовують це своєю необізнаністю у законах.

Селяни юридично необізнані, вони не знають всіх законів, як наші опоненти. Прості люди не мають де пасти корів. Тих 15 гектарів, які ми оформили непридатні для пасовища , і знаходиться занадто далеко. Якщо за два тижні не буде рішення, ми приведемо усі 43 корови, які залишилися у селі, у Вінницю під облдержадміністрацію. Ми перекриємо трасу, маємо право відстоювати свою землю, яка належала нашим дідам і прадідам, – зазначила одна із активістів.

За стіл перемовин із розлюченими селянами сів начальник Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак, який пообіцяв сприяти у вирішенні даного питання в законному правовому полі. Чиновник запевнив людей, що готовий з ними зустрічатися коли потрібно, аби зняти соціальну напругу.

Я можу діяти тільки в межах закону, у мене немає правомірних повноважень проводити розслідування і з’ясовувати якісь обставини у даній справі, – зауважив Юрій Козак.

Схоже, у Вінниці акції протести набувають нового формату – за участі тварин. Спочатку козу привели під апеляційний суд, сьогодні вже корів. Якщо така тенденція буде зберігатися надалі, то краєзнавчому музею варто пильно стежити за своїм мамонтом. Адже можна припустити, що незабаром брати участь у акціях доведеться й тамтешньому Вінні.

Джерело – naparise.com

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»
Люди

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»

Вчора, 19:22

Владислав і Марина — пара військових вмедиків. І сьогодні, 24 червня, молодята стали на весільний рушник. Розписувались молодята у Вінниці на теплоході. Обоє — ….

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток
Важливе

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток

Вчора, 13:56

Робочих рук не вистачає У Вінницькому будівельному коледжі (просп. Коцюбинського) бракує людей для плетіння маскувальних сіток. Також потрібні матеріали – простині, ….

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі
Новини

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі

Вчора, 13:23

Поліцейські повідомили про підозру групі зловмисників, які побили та погрожували фізичною розправою фермеру. Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Вінницької ….

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини
Люди

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини

Вчора, 12:25

На жаль, Вінниччина знову оплакуватиме свого Героя. 21 червня у важких боях під Авдіївкою окупант забрав життя Анатолія Княжчука. Воїн родом із села Жабокрич Крижопільської ….