Вінницькі активісти заявили, що місцева влада проти Шевченка

13.06.2018
Вінницькі активісти заявили, що місцева влада проти Шевченка

За їхніми словами, протягом цього року двічі зникало погруддя Шевченку, встановлене на вулиці Театральній.

Вінницька влада чинить спротив появі у центрі міста пам’ятника Тарасу Шевченку. Про це під час круглого столу в УНІАН, організованого Вінницькою крайовою організацією «Народний рух України», крайовим товариством «Вінницький козацький полк ім. І.Богуна», заявив президент Фундації Тараса Шевченка Богдан Вуйко.

Він також повідомив, що лише цього року встановлене погруддя Тарасу Шевченка зникало з місця двічі.

Незважаючи на те, що на всіх континентах є пам’ятники нашому генію – батькові українського народу Тарасу Шевченку, у Вінниці за рік двічі зносили пам’ятник нашому генію. Це унікальна ситуація, яка не має права не бути оціненою державними структурами, політичними та нашою громадськістю. Влада зробила так, щоб так чи інакше зіштовхнути лобами дві патріотично налаштовані сили у Вінниці – активісти, які захищали дух Шевченка на вінницькому Майдані, та родини дітей, які загинули у Києві.

У свою чергу голова координаційної ради «Вінничина», учасник бойових дій, ветеран батальйону «Айдар» Світлана Бевз, сказала наступне:

 

Ми виступаємо за те, щоб у центрі Вінниці було споруджено величний монумент Героям Небесної сотні, загиблим героям АТО, борцям за незалежність з центральною постаттю Тараса Шевченка. Ми хочемо закликати всю патріотичну спільноту звернути увагу на це питання і вжити максимальних заходів для того, щоб вплинути на вінницьку владу, щоб домогтися, аби було ухвалено рішення про зведення монументального пам’ятника Тарасу Шевченку разом з героями Небесної сотні та АТО у центрі Вінниці і , щоб його було прийнято на баланс міста. Щоб ми могли в нашій Україні жити спокійно і знати , що наші національні символи не будуть знищені українською владою.

Президент «Фонду гуманітарного розвитку України», засновник платформи «SOS майбутнє» Наталя Заболотна назвала дикунством дії тих осіб, які є в опозиції до Шевченка. Натомість історик та громадський діяч Ярослав Ткаченко додав:

У світі немає прецедентів, такого акту вандалізму, як продемонструвала вінницька влада.

Учасниками круглого столу, які виступають за встановлення пам’ятника Шевченку в центрі Вінниці, також були: заступник голови крайової організації НРУ Валерій Щербань та народна артистка України Галина Яблонська.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»
Люди

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»

Сьогодні, 19:22

Владислав і Марина — пара військових вмедиків. І сьогодні, 24 червня, молодята стали на весільний рушник. Розписувались молодята у Вінниці на теплоході. Обоє — ….

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток
Важливе

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток

Сьогодні, 13:56

Робочих рук не вистачає У Вінницькому будівельному коледжі (просп. Коцюбинського) бракує людей для плетіння маскувальних сіток. Також потрібні матеріали – простині, ….

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі
Новини

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі

Сьогодні, 13:23

Поліцейські повідомили про підозру групі зловмисників, які побили та погрожували фізичною розправою фермеру. Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Вінницької ….

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини
Люди

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини

Сьогодні, 12:25

На жаль, Вінниччина знову оплакуватиме свого Героя. 21 червня у важких боях під Авдіївкою окупант забрав життя Анатолія Княжчука. Воїн родом із села Жабокрич Крижопільської ….