Реконструкція входу Центрального парку триває

15.06.2018
Реконструкція входу Центрального парку триває

Реконструкція входу до Центрального парку, що розпочалася минулого тижня вже знайшла низку противників цієї ідеї.

Вінничанам, котрі бачать розібрані сходи, плитку та табличку з текстом « вхід заборонений» – важко зрозуміти, що тут реконструюється. Адже  паспорту об’єкту на місці реконструкції поки немає.

Окрім запитань пішоходів до будівельників, котрі  розпочали підготовчі роботи, свою оцінку реконструкції вінничани висловлюють у формі електронної петиції.

Врятувати автентичний комплекс Вінницької арки від “надлишкового” покращення- закликає автор однієї із них.

Марщук Леонід, створивши петицію ще 5 червня. На разі її підписало 280 людей, котрі вимагають опублікувати існуючий проект реконструкції з пояснювальною запискою авторів проекту та всіма узгоджуючими документими  та зупинити будівельні роботи до моменту отримання кінцевого, офіційно завтердженного, проекту реконструкції площі вхiдної групи центрального міського парку у Вінниці.

У своєму зверненні Леонід зазначає, що архітектурний ансамбль вхiдної групи центрального міського парку у Вінниці, за думкою провідних дослідників в галузі архітектури, входить до топ-5 найкращих і найцінніших об’єктів післявоєнного модернізму України. Автор наголошує на тому, що спадщина епохи так званої “відлиги” в Україні представляє собою цінний шар як для дослідження, так і для збереження, адже архітектуру 60-х років ХХ століття експерти та громадськість вважає цінною у всьому світі.

Цей об’єкт, за належного захисту, у тому числі наданні йому пам’яткоохоронного статусу та консерваційних робіт, може посісти місце у плеяді світового післявоєнного модернізму. Реконструкція самого об’єкту та середовища навколо нього може призвезти до позбавлення його оригінальності та автентики. Закликаємо не робити кроків, що зашкодять збереженню автентичності об’єкта і зроблять його одним із зіпсованих об’єктів модернізму Українипише Леонід.

Я у захваті від проекту – ділиться вінничанин Максим Дідик –  осучаснення та альтернативне рішення – це завжди краще, ніж нічого.

Те що там не встановлений паспорт реконструкції мене не злякало, адже вдосталь інформації розміщено на інтернет-сторінках.

Відновлення сходів та бордюрів, огорожа навколо озера, встановлення світлодіодних ліхтарів, лавочок, відновлення зовнішнього вигляду арки та розміщення металевих скульптур- хіба це варте обговорення?

Здається, що саме такі реконструкції сприяють росту міської культури та зовнішнього вигляду вцілому.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

На Вінниччині викрили прикордонника, який вимагав $10 тис. від ухилянта
Новини

На Вінниччині викрили прикордонника, який вимагав $10 тис. від ухилянта

Сьогодні, 15:32

На Вінниччині викрили прикордонника з Могилів-Подільського прикордонного загону ДПС, який вимагав гроші у чоловіка призовного віку за безперешкодний перетин кордону. ….

«Єдиний син, був для батьків цілим світом»: Трагічно загинув молодий доброволець
Люди

«Єдиний син, був для батьків цілим світом»: Трагічно загинув молодий доброволець

Сьогодні, 13:32

Ігор Паршенко в перші дні війни пішов захищати Батьківщину, а загинув настільки страшною смертю дома. Трагедія сталася 2 липня в селі ….

До колонії через паркан перекинули пакунок. У поліції розповіли деталі події
Новини

До колонії через паркан перекинули пакунок. У поліції розповіли деталі події

Вчора, 18:58

Раніше судимий чоловік намагався передати у виправну колонію наркотики. Зловмисника затримала поліція, тепер йому загрожує ув’язнення. Інцидент стався 1 липня у ….

Чому Україна не може купити ще 3 байрактари?
Блоги

Чому Україна не може купити ще 3 байрактари?

Вчора, 14:58

Не знаючи броду — не лізь у воду. У житті кожної людини настає момент, коли починає горіти срака. Я не ….