В Україні знакають монети

04.07.2018
В Україні знакають монети

Нацбанк припинив карбування монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Як це відбуватиметься? Що зміниться для бізнесу і покупців?

Пише Економічна правда. 

Що сталося?

З 1 липня 2018 року Національний банк України припинив додатковий випуск у готівковий обіг монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Карбувати центробанк буде лише 10 і 50 копійок. Торгові мережі з цієї дати у випадку відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити заокруглення сум у чеку.

Тобто ці монети вилучать з обігу?

Так, але поступово. Монети дрібних номіналів перебуватимуть в обігу до ухвалення рішення правлінням Національного банку України про їх вилучення.

Усе, в супермаркеті решту цими монетами уже видавати не будуть?
Заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця він може видати покупцеві решту цими монетами.

Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і в покупця, і в продавця застосовуватиметься правило заокруглення загальної суми покупки в чеку.

У мене назбиралося чимало монет. Чи можу я обміняти їх на паперові гроші?
Так. Постановою №25 від 15 березня 2018 року Нацбанк зобов’язав усі банки України приймати від клієнтів монети дрібних номіналів для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для переказів, обміну на монети та банкноти інших номіналів.

А як будуть проводити заокруглення?
Як зазначає у своїй постанові НБУ, під заокругленням (округленням) слід розуміти математичну операцію, яка полягає в заміні числа в бік збільшення або зменшення з відповідною точністю.

Сума, що закінчується цифрою від 1 до 4, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми. Сума, що закінчується цифрою від 5 до 9, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми.

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Матір знайшла 2-річну доньку мертвою у ставку. Деталі трагедії
Люди

Матір знайшла 2-річну доньку мертвою у ставку. Деталі трагедії

Сьогодні, 14:35

Загиблій дівчинці 2 роки 9 місяців. Її родина проживає в приватному будинку неподалік ставка. 6 липня в одному із сіл ….

На воді загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дівчинка
Люди

На воді загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дівчинка

Вчора, 22:00

Сьогодні, 6 липня, під час купання у водоймах Вінниччини загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дитина. За повідомили на ….

З квітами і на колінах зустріли кортеж із тілом В’ячеслава Попова у Немирові
Новини

З квітами і на колінах зустріли кортеж із тілом В’ячеслава Попова у Немирові

Вчора, 15:37

Сьогодні, 6 липня, у Немирові небайдужі зустрічали кортедж із тілом 28-річного В’ячеслава Попова. Люди створили живий коридор. Про це повідомляє Немирівська міська громада. ….

Пістолет–кулемет знайшли у шафі 37-річного чоловіка
Люди

Пістолет–кулемет знайшли у шафі 37-річного чоловіка

Вчора, 11:35

Нарізну автоматичну зброю поліцейські знайшли у шафі. Його від сторонніх очей ховав 37-річний мешканець Погребища, Вінницького району. Про це розповідають ….