У Вінниці почались археологічні розкопки

05.07.2018
У Вінниці почались археологічні розкопки

Після дворічної перерви на території комплексу оборонних та монастирських споруд «Мури», що датується XVII століття, відновили археологічні дослідження. Сьогодні археологи на чолі зі старшим науковим співробітником Інституту археології НАН України, кандидатом історичних наук Ларисою Виногродською приступили до роботи. Фахівцям допомагають студенти Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, які таким чином проходять виробничу практику. Окрім археологічних досліджень на території «Мурів», розкопки триватимуть і на Замковій горі, по інший бік Південного Бугу. Загалом у Вінниці археологи працюватимуть два місяці.

Цього літа ми маємо завершити розкопки на Старому місті, тобто на Замковій горі, щоб підготувати територію до подальшого планування. Але розпочинаємо роботу з території «Мурів», бо тут треба довести справу до кінця, – каже Лариса Виногродська. – Археологічні пошуки біля Свято-Преображенського кафедрального собору тривали з 2013 року до 2015 року. За цей період були знайдені залишки мурів XVII століття, які хотілося б законсервувати, бо це найдавніша побудова в історії Вінниці. Ми хочемо докопати цей фундамент, бо існує припущення, що це фундамент домініканського монастиря, який скоріше за все був дерев’яним – в кінці XVI століття будували лише дерев’яні храми. За результатами археологічних досліджень буде виготовлений план монастиря, які ми передамо архітекторам та реставраторам. А вони вже визначать, що робити з цим об’єктом далі. Можливо накриють склом, як зараз модно, а може піднімуть фундамент наверх, щоб презентувати туристам як найдавніший фундамент домініканського монастиря.

Окрім залишків побудови, під час минулорічних досліджень було знайдено чимало артефактів XVII–XVIII століть, це передусім красивий посуд, пломби, які кріпили на тканини заморські купці, що свідчить про торгівлю у місті. На Замковій горі, було розкопано піч з житла, вогнище трипільського часу, масляний світильник ХІІІ–ХІV століття, a також відкрито дві споруди трипільського і дaвньорусько-золотоординського часів.

Археологічні розкопки у Вінниці тривають з 2005 року (з перервою). Щороку Лариса Виногродська знаходить цікаві артефакти, що дозволяють пролити світло на минуле Вінниці.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»
Люди

Військові медики стали на весільний рушник: «Війна нас зміцнила ще більше»

Сьогодні, 19:22

Владислав і Марина — пара військових вмедиків. І сьогодні, 24 червня, молодята стали на весільний рушник. Розписувались молодята у Вінниці на теплоході. Обоє — ….

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток
Важливе

Потреба — є, людей — немає. У Вінниці бракує помічників для плетіння маскувальних сіток

Сьогодні, 13:56

Робочих рук не вистачає У Вінницькому будівельному коледжі (просп. Коцюбинського) бракує людей для плетіння маскувальних сіток. Також потрібні матеріали – простині, ….

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі
Новини

Оголосили підозру бандитам, які побили фермера у Жмеринському районі

Сьогодні, 13:23

Поліцейські повідомили про підозру групі зловмисників, які побили та погрожували фізичною розправою фермеру. Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Вінницької ….

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини
Люди

На Донеччині загинув солдат Анатолій Княжчук з Вінниччини

Сьогодні, 12:25

На жаль, Вінниччина знову оплакуватиме свого Героя. 21 червня у важких боях під Авдіївкою окупант забрав життя Анатолія Княжчука. Воїн родом із села Жабокрич Крижопільської ….