Вікіпедія протестує проти Європи

05.07.2018
Вікіпедія протестує проти Європи

У середу, 4 липня, представники найпопулярнішої в світі онлайн-енциклопедії Вікіпедія заявили про припинення роботи в 4 європейських державах: Італії, Іспанії, Польщі та Латвії. Цей крок – це знак протесту, за допомогою якого власники намагаються привернути увагу громадськості до голосування в Європарламенті по директиві про авторське право у всесвітній павутині, яке має відбутися в четвер, 5 липня.

Коли користувачі заходять на портал, то в першу чергу потрапляють на повідомлення, в якому автори відзначають: “Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотне – ставить під загрозу свободу спілкування онлайн, і обмежує доступ до інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри”.

Автори звернення впевнені, що ухвалення закону в тому вигляді, в якому він існує зараз, серйозно обмежить як обмін новинами в соціальних мережах, так і їх пошук через системи.

Найтривожніше виглядають 11 і 13 директиви, перша з яких передбачає введення “податку на посилання”, тобто платне копіювання журналістських текстів, а друга перекладає відповідальність за порушення авторських прав користувачами на онлайн-платформи, якими вони користуються.

Експерти впевнені, що це стовідсотково призведе до того, що сайти почнуть попередньо фільтрувати весь завантажений контент, а якщо враховувати той факт, що перевірити кожну публікацію неможливо просто фізично, то це виглядає як утопія. Або як глухий кут. Впровадження автоматизованої системи перевірки – тривалий і дорогий процес. До того ж, подібні системи не застраховані від помилок.

 

Поділитись fb tg gplus
tags

ЧИТАЙТЕ також

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького
Новини

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького

Сьогодні, 15:21

Миколу Нікітіна із Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.  Про це повідомляє Тульчинська міська територіальна громада. «Указом президента України №268/2022 ….

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів
Новини

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів

Сьогодні, 14:57

Лісових жителів, які заблукали у місті, зазнімкували перехожі. Вулицями Жмеринки розгулюють дикі кабани. Їх помітили перехожі. Фото оприлюднили на сторінці ….

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі
Важливе

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі

Сьогодні, 14:23

38-річного Володимира Грибівського із Хмільника, який зник ще 21 лютого разом зі своїм автомобілем, знайшли вбитим. Тіло виявили закопаним у лісоcмузі між ….

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої
Люди

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої

Сьогодні, 13:41

37-річна жителька Вороновицької громади спалила автомобіль односельчанки. Так вона вирішила помститися за давню образу.  Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, ….