Які вони вінницькі цигани?

12.07.2018
Які вони вінницькі цигани?

Найбільш густозаселеними ромами районами Вінниччини є Козятинський та Жмеринський, оскільки тут у райцентрах розташовані вузлові залізничні станції.

До поліції Вінниччини останнім часом не надходило звернень громадян щодо протиправної діяльності осіб ромської національності. Щодо них також не реєструвалося жодного кримінального провадження за статтею 161 Кримінального кодексу України: вчинення порушень щодо рівноправності громадян залежно від їх расової та релігійної належності або ставлення до релігії.

Найбільше ромів у Вінницькій області, зосереджена у районах, де знаходяться залізничні станції: Козятин (село Махнівка), Жмеринка, Вінниця (Старе місто), а також Чечельницький, Тростянецький, Бершадський, Іллінецький, Немирівський райони. Загалом, приблизно у 40 селах Вінниччини компактно мешкають роми.

Вінницькі поліцейські за минулі кілька місяців не реєстрували жодного провадження за статтею 161-ою, де особи ромської національності фігурували би потерпілими чи підозрюваними.

Як повідомила слідча слідчого управління ГУ НП у Вінницькій області Леся Юр’єва, із 2012 року по 2018-ий було зареєстровано 9 кримінальних проваджень за цією статтею. “Сім із них закрито, два наразі перебувають у роботі, щодо них триває досудове розслідування. Перше ми відкрили у січні, інше – у травні 2018 року”, – каже слідча.

Речниця поліції Анна Олійник у свою чергу акцентувала, що в інформаційних повідомленнях на сайті поліції чи у коментарях ЗМІ вони ніколи не вказують національність особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, оскільки це теж може розцінюватися як свого роду дискримінація.

Відзначимо, що в Україні існує понад 3 тис ромських таборів. Загалом у країні близько 3100 місць компактного проживання ромів.

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Матір знайшла 2-річну доньку мертвою у ставку. Деталі трагедії
Люди

Матір знайшла 2-річну доньку мертвою у ставку. Деталі трагедії

Сьогодні, 14:35

Загиблій дівчинці 2 роки 9 місяців. Її родина проживає в приватному будинку неподалік ставка. 6 липня в одному із сіл ….

На воді загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дівчинка
Люди

На воді загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дівчинка

Вчора, 22:00

Сьогодні, 6 липня, під час купання у водоймах Вінниччини загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дитина. За повідомили на ….

З квітами і на колінах зустріли кортеж із тілом В’ячеслава Попова у Немирові
Новини

З квітами і на колінах зустріли кортеж із тілом В’ячеслава Попова у Немирові

Вчора, 15:37

Сьогодні, 6 липня, у Немирові небайдужі зустрічали кортедж із тілом 28-річного В’ячеслава Попова. Люди створили живий коридор. Про це повідомляє Немирівська міська громада. ….

Пістолет–кулемет знайшли у шафі 37-річного чоловіка
Люди

Пістолет–кулемет знайшли у шафі 37-річного чоловіка

Вчора, 11:35

Нарізну автоматичну зброю поліцейські знайшли у шафі. Його від сторонніх очей ховав 37-річний мешканець Погребища, Вінницького району. Про це розповідають ….