У Вінниці заговорили пам’ятники

13.07.2018
У Вінниці заговорили пам’ятники

Вінничани та гості міста відсьогодні матимуть змогу “поспілкуватись” з пам’ятниками, що розташовані в середмісті. Поки що ця опція стосується тільки чотирьох історичних постатей та одного збірного образу.

Сьогодні працівники “Центру історії Вінниці” обладнали п’ять пам’ятників у центрі міста QR-кодами. Це потрібно для того аби реалізувати опцію “Розмова з пам’ятником”, яка доступна всім користувачам туристичного додатку “Вільна мапа”.

 

Опція “Розмова з пам’ятником” дозволяє користувачам почути відповіді від відомих історичних постатей на кілька запитань. На даний момент QR-коди були встановлені на такі пам’ятники: Григорію Артинову, Тарасу Шевченку, Євгенії Прунмаєр, Симону Петлюрі та пам’ятник Мешканцям старої Єрусалимки, що розташований біля кав’ярні “Пан Заваркін і син”.

Розробники підбирали ті питання, які можуть найбільше зацікавити користувачів. На даний момент кожен пам’ятник може “відповісти” на чотири питання. Так, Симон Петлюра розповідає, що означає його посада Головного Отамана, а Тарас Шевченко пояснить чому довкола нього розкидані папірці. В майбутньому список питань буде розширюватись, як і кількість пам’ятників обладнаних QR-кодами. Самі QR-коди являють собою невеликі металеві пластини, які прикріплені до поверхні клейкою речовиною.

Для того щоб “поговорити” з пам’ятником потрібно мати на телефоні додаток “Вільна мапа” та просканувати QR-код біля конкретної скульптури. Це можна робити як за допомогою вбудованого в додаток сканера, так і з будь-якими сторонніми додатками-сканерами.

Відповіді на запитання тривають в середньому по 30-40 секунд та супроводжуються тематичною мелодією.

Джерело – Вежа.

Також, читайте на нашому сайті:

Які вони вінницькі цигани?

Вінницькі студенти їдуть в Кремнієву долину

 

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Матір знайшла 2-річну доньку мертвою у ставку. Деталі трагедії
Люди

Матір знайшла 2-річну доньку мертвою у ставку. Деталі трагедії

Сьогодні, 14:35

Загиблій дівчинці 2 роки 9 місяців. Її родина проживає в приватному будинку неподалік ставка. 6 липня в одному із сіл ….

На воді загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дівчинка
Люди

На воді загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дівчинка

Вчора, 22:00

Сьогодні, 6 липня, під час купання у водоймах Вінниччини загинули дві людини —  дорослий чоловік та 2-річна дитина. За повідомили на ….

З квітами і на колінах зустріли кортеж із тілом В’ячеслава Попова у Немирові
Новини

З квітами і на колінах зустріли кортеж із тілом В’ячеслава Попова у Немирові

Вчора, 15:37

Сьогодні, 6 липня, у Немирові небайдужі зустрічали кортедж із тілом 28-річного В’ячеслава Попова. Люди створили живий коридор. Про це повідомляє Немирівська міська громада. ….

Пістолет–кулемет знайшли у шафі 37-річного чоловіка
Люди

Пістолет–кулемет знайшли у шафі 37-річного чоловіка

Вчора, 11:35

Нарізну автоматичну зброю поліцейські знайшли у шафі. Його від сторонніх очей ховав 37-річний мешканець Погребища, Вінницького району. Про це розповідають ….