Ляльковий театр змінює місце прописки

17.07.2018
Ляльковий театр змінює місце прописки

Декілька років Вінницький обласний академічний театр ляльок “Золотий ключик” чекав на переїзд у більшу будівлю, яку зводили по вулиці Данила Галицького. Сьогодні ж розглядається місце про альтернативне місце, а саме – у “Книжці”.

Як повідомив вчора, 16 липня, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко у “Книжці” є актова зала, яка забезпечена необхідною технікою для проведення вистав. Окрім цього є окремий вхід до зали з лівого боку адміністративної будівлі.

Найбільш оптимальним рішенням щодо розміщення лялькового театру для колективу та відвідувачів є приміщення актової зали адмінбудівлі “Книжка”, яке свого часу будувалося під кінолекторій. Загалом, планування зазначеного приміщення передбачало створення кіноконцертної зали, а тому сьогодні розглядається питання про переміщення лялькового театру до великої актової зали, – зазначив Андрій Гижко.

Нагадаємо, що приміщення, що на Льва Толстого, площею менше 300 квадратів, театр орендує із 1993 року. Це єдиний академічний театр України, який не має власного приміщення.

Також вже опрацьовано основні питання щодо прилеглих кабінетів, адже поруч знаходяться архівні кімнати Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, а сьогодні вже постає питання про розширення площ для розміщення архівних документів.

За словами чиновника, це пов’язано з тим, що приміщення архіву юстиції на 97% заповнене справами, серед яких наявні документи ще 30-х рр. ХХ ст. Керівництву архіву запропоновано частковий переїзд до приміщення ДКП “Вінницякіно” з умовою розширення площі для розміщення архівних документів шляхом, для чого необхідно буде провести ремонт.

Як раніше розповідав Vежі директор театру ляльок Михайло Байдюк, на нове приміщення театр чекає вже понад двадцять років. За цей час розглядали чимало варіантів: будівництво біля Палацу школярів на Хмельницькому шосе, і приміщення нинішньої синагоги, що по Соборній. Свого часу був готовий почати будівництво навіть турецький інвестор – планувалося створення не просто театру, а цілого дитячого центру, але тоді не було для цього вдалої земельної ділянки, запропонувати могли лише на Тяжилові, що не влаштувало нікого.

Лише у 2013 році за кошти інвестора на території колишнього центру гідрометеорології було закладено підвалини майбутньої шестиповерхової будівлі, в якій театр ляльок мав би зайняти три поверхи та мати дві глядацькі зали на 100 та 150 місць, майстерні, дев’ять акторських кімнат, душові. Однак, без проблем не обійшлося і виникло земельне питання, яке не могли вирішити роками.

Справа в тому, що земля під новою 6-поверховою будівлею є власністю громади міста. Приватному інвестору дали дозвіл на будівництво на території Центру розвитку дитини з умовою, що три поверхи приміщення буде передано для використання театру ляльок. Однак приміщення не можна передати в експлуатацію театру через те, що поряд немає ніякого під’їзду і стоянки для дитячих шкільних автобусів, а це є обов’язковою умовою. Земля, яка для цього необхідна, знаходиться поряд у комунальній власності обласної ради. Щоб ввести будинок в експлуатацію, забудовникам необхідно виділити п’ять соток землі для облаштування парковки та іншої необхідної інфраструктури, але спершу землю потрібно передати з обласної власності до міської, в свою чергу міська рада передасть її інвесторам. Ось тільки депутати на сесіях регулярно ніяк не могли узгодити передачу п’яти соток біля будівлі, які необхідні для того, аби театр ляльок міг переїхати у нове приміщення.

Тому процес передачі землі триває з моменту самого будівництва. Вочевидь, чекати набридло всім і влада почала пошук альтернативного приміщення для вінницького театру ляльок.

 

Джереор – Вежа.

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького
Новини

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького

Сьогодні, 15:21

Миколу Нікітіна із Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.  Про це повідомляє Тульчинська міська територіальна громада. «Указом президента України №268/2022 ….

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів
Новини

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів

Сьогодні, 14:57

Лісових жителів, які заблукали у місті, зазнімкували перехожі. Вулицями Жмеринки розгулюють дикі кабани. Їх помітили перехожі. Фото оприлюднили на сторінці ….

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі
Важливе

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі

Сьогодні, 14:23

38-річного Володимира Грибівського із Хмільника, який зник ще 21 лютого разом зі своїм автомобілем, знайшли вбитим. Тіло виявили закопаним у лісоcмузі між ….

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої
Люди

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої

Сьогодні, 13:41

37-річна жителька Вороновицької громади спалила автомобіль односельчанки. Так вона вирішила помститися за давню образу.  Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, ….