Вінниця – місто з високою фінансовою стійкістю

23.07.2018
Вінниця – місто з високою фінансовою стійкістю

Рейтингове агентство IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг м. Вінниці з рівня uaA- до uaA. Прогноз по рейтингу змінено з «позитивного» на «стабільний». Рейтинг інвестиційної привабливості міста підтверджено на рівні invA+.

Повідомляє Прес-служба IBI-Rating

За класифікацією агентства, рейтинг uaA характеризується високою кредитоспроможністю та фінансовою стійкістю в порівнянні з іншими містами України. Рівень invA+ означає високу інвестиційну привабливість. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців, – зазначено в повідомленні.

Основними факторами, які вплинули на підвищення рейтингу є тривала позитивна динаміка бюджетних показників та ефективна політика управління місцевим боргом. Так, надходження до бюджету м. Вінниця за 2017 рік склали 4,34 млрд грн, з них частка власних доходів формувала 51,2%, а їх обсяг за останній рік збільшився на 38,8%. Аналітики рейтингового агентства IBI-Rating також відмічають зростання у 2017 році проти 2016 року:

  • обсягу реалізації промислової продукції на 34,4% – до 26,98 млрд грн;
  • обсягу освоєних капітальних інвестицій на 35,6% – до 3,91 млрд грн;
  • зовнішньоторговельного та роздрібного товарообороту на 29,4% – до 1,07 млрд дол. США і 0,3% – до 6,76 млрд грн відповідно;
  • обсягу прямих іноземних інвестицій на 21,9% – до 115,90 млн дол. США.

У наслідок виконання своїх зобов‘язань, протягом 2017 року обсяг прямого боргу Вінницької міської ради зменшився на 8,3% або на 7,7 млн грн та на 01.01.2018 р. становив 85,1 млн грн. На початок 2018 року показник консолідованого боргового навантаження на дохідну частину бюджету склав 4,8%, що є прийнятним значенням.

При оновленні кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості Вінниці, агентство також враховувало значення міста, як регіонального центру; зростання більшості показників соціально-економічного розвитку та перевищення деяких з них над середніми по Україні; диверсифікацію господарського комплексу міста за видами економічної діяльності; низький рівень концентрації надходжень до бюджету за основними платниками податків та платежів.

У той же час, рівні рейтингів міста обмежуються складною економічною ситуацією в країні і продовженням військового конфлікту в окремих регіонах, що негативно впливає на потенціал зростання і платоспроможність платників податків та обмежує зростання дохідної частини бюджету міста. Агентство також відмічає необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру у зв’язку з високим рівнем зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури, – зазначає прес-служба.

Джерело – Вiнниця.info

Також, читайте на нашому сайті:

На вінницький Палац спорту виділили 27 мільйонів

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

На Вінниччині з водойми дістали тіло чоловіка
Люди

На Вінниччині з водойми дістали тіло чоловіка

Вчора, 20:07

У Гайсинському районі на Вінниччині з місцевої водойми витягли труп. Про це повідомляють у Головному управлінні державної служби України з надзвичайних ….

У боях на Донецькому напрямку загинув 21-річний Антон Пустовгар
Люди

У боях на Донецькому напрямку загинув 21-річний Антон Пустовгар

Вчора, 18:52

25 червня  відійшов у вічність захисник з Могилів-Подільської громади — Антон Пустовгар. Завтра, 27 червня, жителі громади прощатимуться із полеглим воїном. ….

Пішов в ресторан, пірнув у басейн — отримав повістку!
Важливе

Пішов в ресторан, пірнув у басейн — отримав повістку!

Вчора, 16:37

В Україні почастішали випадки вручення повісток чоловікам призовного віку. Їх видають на вулицях, торговельних центрах, громадських закладах, комплексах відпочинку та ….

ДТП на Вінниччині: двоє пасажирів, серед яких 15-річна дитина, у лікарні
Люди

ДТП на Вінниччині: двоє пасажирів, серед яких 15-річна дитина, у лікарні

Вчора, 11:25

Дорожньо-транспортна пригода сталася в селі Кивачівка Гайсинського району Вінницької області вчора, 25 чеврня. Постраждали двоє пасажирів автомобіля, серед яких – 15-річна дитина. Подробиці автотрощі розповіли у ….