Вінниця – місто з високою фінансовою стійкістю

23.07.2018
Вінниця – місто з високою фінансовою стійкістю

Рейтингове агентство IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг м. Вінниці з рівня uaA- до uaA. Прогноз по рейтингу змінено з «позитивного» на «стабільний». Рейтинг інвестиційної привабливості міста підтверджено на рівні invA+.

Повідомляє Прес-служба IBI-Rating

За класифікацією агентства, рейтинг uaA характеризується високою кредитоспроможністю та фінансовою стійкістю в порівнянні з іншими містами України. Рівень invA+ означає високу інвестиційну привабливість. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців, – зазначено в повідомленні.

Основними факторами, які вплинули на підвищення рейтингу є тривала позитивна динаміка бюджетних показників та ефективна політика управління місцевим боргом. Так, надходження до бюджету м. Вінниця за 2017 рік склали 4,34 млрд грн, з них частка власних доходів формувала 51,2%, а їх обсяг за останній рік збільшився на 38,8%. Аналітики рейтингового агентства IBI-Rating також відмічають зростання у 2017 році проти 2016 року:

  • обсягу реалізації промислової продукції на 34,4% – до 26,98 млрд грн;
  • обсягу освоєних капітальних інвестицій на 35,6% – до 3,91 млрд грн;
  • зовнішньоторговельного та роздрібного товарообороту на 29,4% – до 1,07 млрд дол. США і 0,3% – до 6,76 млрд грн відповідно;
  • обсягу прямих іноземних інвестицій на 21,9% – до 115,90 млн дол. США.

У наслідок виконання своїх зобов‘язань, протягом 2017 року обсяг прямого боргу Вінницької міської ради зменшився на 8,3% або на 7,7 млн грн та на 01.01.2018 р. становив 85,1 млн грн. На початок 2018 року показник консолідованого боргового навантаження на дохідну частину бюджету склав 4,8%, що є прийнятним значенням.

При оновленні кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості Вінниці, агентство також враховувало значення міста, як регіонального центру; зростання більшості показників соціально-економічного розвитку та перевищення деяких з них над середніми по Україні; диверсифікацію господарського комплексу міста за видами економічної діяльності; низький рівень концентрації надходжень до бюджету за основними платниками податків та платежів.

У той же час, рівні рейтингів міста обмежуються складною економічною ситуацією в країні і продовженням військового конфлікту в окремих регіонах, що негативно впливає на потенціал зростання і платоспроможність платників податків та обмежує зростання дохідної частини бюджету міста. Агентство також відмічає необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру у зв’язку з високим рівнем зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури, – зазначає прес-служба.

Джерело – Вiнниця.info

Також, читайте на нашому сайті:

На вінницький Палац спорту виділили 27 мільйонів

Поділитись fb tg gplus

ЧИТАЙТЕ також

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького
Новини

Військового з Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького

Сьогодні, 15:21

Миколу Нікітіна із Тульчина нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.  Про це повідомляє Тульчинська міська територіальна громада. «Указом президента України №268/2022 ….

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів
Новини

Дикі кабани вештаються вулицями Жмеринки і лякають місцевих жителів

Сьогодні, 14:57

Лісових жителів, які заблукали у місті, зазнімкували перехожі. Вулицями Жмеринки розгулюють дикі кабани. Їх помітили перехожі. Фото оприлюднили на сторінці ….

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі
Важливе

Тіло зниклого 38-річного чоловіка знайшли закопаним у лісосмузі

Сьогодні, 14:23

38-річного Володимира Грибівського із Хмільника, який зник ще 21 лютого разом зі своїм автомобілем, знайшли вбитим. Тіло виявили закопаним у лісоcмузі між ….

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої
Люди

Давня образа: жінка із помсти спалила автомобіль знайомої

Сьогодні, 13:41

37-річна жителька Вороновицької громади спалила автомобіль односельчанки. Так вона вирішила помститися за давню образу.  Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, ….